Замість принців Ендрю і Гаррі: ЗМІ анонсують кадрові перестановки в королівській родині

26 жовтня 2022, 16:04

Попри чутки, що британський принц Гаррі повернеться до виконання обов'язків члена королівської родини, є протилежне припущення. І Гаррі, і його дядька Ендрю позбавлять можливості виступати "заступниками" короля, коли він перебуває за межами країни.

Натомість це зможуть робити принцеса Анна та принц Едвард. Відповідну пропозицію подати до Парламенту буцімто готуються вже протягом кількох наступних тижнів.

Про це дізналося The Daily Mail.

 
Принц Гаррі стоїть п'ятим у черзі до трону
фото getty images

Зараз, якщо Чарльз ІІІ буде за кордоном, а якраз знадобиться терміново ухвалити якесь рішення тощо, то замість нього це можуть зробити державні радники. Згідно закону, це його дружина, королева-консорт Камілла і четверо осіб, найближчих за лінінією престолонасліддя, яким уже виповнився 21 рік.

Тобто наразі такими є принц Уельський Вільям, герцог Сассекський Гаррі, герцог Йоркський Ендрю і його дочка, принцеса Беатріс.

У результаті реформи, яку запропонують на розгляд Парламенту, до переліку включать принцесу Анну та принца Едварда.

Як зазначає видання, це рішення не відкладатимуть у довгий ящик, оскільки вже незабаром Чарльз із Каміллою вирушать за кордон. Тобто це вперше за останні сім років правлячий монарх поїде з країни.

 
Герцог Йоркський та герцог Сассекський можуть ухвалювати рішення замість короля, коли того нема в країні. Поки що можуть
фото getty images

Призначення заступників - не суто формальність, а справа серйозна, адже, наприклад, у 1974-му, коли стався страйк шахтарів, Єлизавета ІІ саме була в закордонному турі. "На чергуванні" залишалися Королева-мати з принцесою Маргарет.

Сумнів щодо того, "чи буде уряд щасливий", у разі якогось форсмажору, дати порулити Сполученим Королівством герцогу Йоркському, який "залишив публічне життя", або герцогу Сассекському, який "залишив країну", вже висловив член Палати лордів віконт Стансгейт. На його думку, урядові час обговорити з королем можливість внесення в закон "розумної поправки".

Причому до цього все йшло ще за життя королеви Єлизавети.

"Королева бачила, що потрібні певні реформи, хоча й не хотіла виключати герцогів Сассекського та Йоркського. Король просто слідує цьому", - зазначило джерело в палаці.

 
фото AFP з сайту getty images

Таким чином, якщо до переліку державних радників просто буде включено Анну та Едварда, але Ендрю з Гаррі з нього не виключатимуть, а просто відсунуть, ніхто не буде ображений.

Нагадаємо, Єлизавета ІІ "розжалувала" принца Ендрю після того, як його було звинувачено в сексуальному насильстві над неповнолітньою.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Корона не падає: принцесу Анну з торбами помітили на комерційному авіарейсі

Параноя та змова: біографка розкрила, хто з родичів не хотів, щоби Чарльз став королем

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів