Екс-дружина Пономарьова досі ворожить на воску

14 січня 2013, 11:43

Колишня цивільна дружина співака Олександра Пономарьова, продюсер Альона Мозгова поділилася спогадами про дитинство з колядками і зізналася, що й нині ворожить.

Про сімейні традиції на новорічні свята жінка, яка донедавна ходила в одругах Віталіни Ющенко, розповіла у коментарі "Фактам".

"Нас, дітлахів, не тільки задаровували солодощами, а й давали гроші, тож я заробляла пристойні бабки на той час", - сміється Альона.

За словами Мозгової, зимові свята у них справляли гучно. Тим більше мешкала її сім‘я у творчому будинку.


"Ми жили у Києві на вулиці Островського, в артистичному кооперативному будинку. Моєю сусідкою по під'їзду була Лоліта Мілявська. Квартира її сім'ї була на другому поверсі, а наша - на восьмому. В цьому ж будинку мешкав перший чоловік Клари Новікової. Загалом, люди суцільно творчі", - згадує вона.

Колись Альона Мозгова була сусідкою Лоліти Мілявської і чоловіка Клари Новікової

"Незважаючи на радянські часи, сусіди без остраху відзначали і Різдво, і старий Новий рік, і Хрещення, ходили одне до одного в гості, колядували, засівали. Правда, мало хто толком знався на старовинних обрядах і добре знав колядки та щедрівки", - каже Мозгова.

До речі, колядку "Добрий вечiр тобi, пане господарю", вивчену у дитинстві, Альона пам'ятає досі. Коли майбутня продюсерка вступала у Київське училище імені Глієра на хорове відділення, саме цей твір вона виконувала перед приймальною комісією на вступних іспитах.

"Я тоді думала, не дай Боже мене приймуть, тому особливо не старалася, але всім сподобалось. Благо завалила сольфеджіо, і мене не взяли", - сміється Мозгова.

За словами Альони, її тато, нині покійний композитор Микола Мозговий, дуже любив новорічні свята, Святки, народні традиції.

Правда, коли приходили колядувати в їхню квартиру, Мозговий завжди просив: "Тільки не сипте рис і пшеницю, а то потім прибирати".

Мозгова у дитинстві

Традиції у сім'ї Мозгових шанують і досі. На різдвяний Святвечір у них на столі 12 страв. Кутю Олена готує сама, за старовинним бабусиним рецептом, дотримуючись цілого ритуалу.

Спершу вона прямує за продуктами на ринок і купує п'ять компонентів, необхідних для святкового частування: пшеницю, мак, горіхи, родзинки і мед. Потім на ніч замочує пшеницю у воді, поставивши її перед іконою.

"Вранці всі домашні вмиваються цією водою, протирають нею лікті і просять у Господа благополуччя на прийдешній рік. У день, коли готується кутя, не можна їсти до першої зірки, яка з'явиться на вечірньому небі", - розповідає Мозгова.

Що стосується ворожінь, то ними Альона захоплюється досі.

"У дитинстві на Святки ми з подружками щороку збиралися йти надвір і запитувати у першого зустрічного чоловіка ім'я, щоб дізнатися, як зватимуть майбутнього нареченого. Правда, так жодного разу і не сходили", - зізнається продюсерка.

Альона Мозгова з найближчими людьми: дочкою Євгенією, бойфрендом співаком Володимиром Ткаченком, мамою Віолетою і старшою донькою Зоєю

"Зате виливали на воску. Це ворожіння я практикую досі. Коли розтоплений віск виливають у миску з водою, він набуває різноманітних химерних форм, у яких і потрібно вгадати своє найближче майбутнє. Цього року я вже випробувала цей метод. Що побачила, говорити не буду. Але зрозуміла головне - в нинішньому році у мене все складеться добре ", - запевняє Мозгова.

З різного роду містичними речами колишня цивільна дружина Пономарьова стикалася не раз.

"Як можна не вірити у те, що очевидно? Знаю точно, що мені, наприклад, допомагає батько. За останні роки в моєму житті кілька разів траплялися ситуації, коли допомоги чекати було нізвідки, здавалося, що це глухий кут і виходу немає", - пояснює вона.

"Тоді я йшла на цвинтар і просила у тата допомоги. Вночі уві сні приходив батько і підказував те чи інше рішення. Дивно, але завжди виявлялося, що він мав рацію, ситуація вирішувалася завдяки його порадам", - каже Мозгова.

Мозгова вірить у містику й досі

А нинішній старий Новий рік Альона збиралася зустріти з найближчими людьми: дочкою Євгенією, бойфрендом співаком Володимиром Ткаченком, мамою Віолетою і старшою донькою Зоєю.

Фото з "Фактів", фото зі сторінки Мозгової у Facebook

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів