Тимошенко – на Олімпіаду! Охоронець леді Ю розповів, як вона бігає по 12 км

18 грудня 2009, 17:05

З наближенням виборів, у штабах кандидатів у президенти стався справжній сплеск "креативу". За допомоги бурхливої фантазії технологів, ЗМІ заполоняють історії про "особисте" політиків, які неможливо читати без сліз.

Саме такі почуття викликає інтерв'ю начальника охорони прем'єрки Юлії Тимошенко Олександра Бутенка "Комсомольській правді в Україні". Щоправда, усім відомого Бутенка газета вирішила "зашифрувати" як "Олександр Б-ко".

Бутенко був співробітником комерційної охорони, що працювала з Тимошенко ще з Дніпропетровська.

Після Майдану Бутенка й інших бійців зарахували до Управляння держохорони поспіхом, протягом місяця - тоді як проходження всіх комісій і перевірок займає до одного року.


Загалом, інтерв'ю бодігарда Тимошенко за зворушливістю може конкурувати хіба що зі славетною програмою "Женский взгляд" з Людмилою Янукович.

Тоді дружина Віктора Федоровича розповідала, як вона чекала свого коханого з тюрми, а домогосподарки по той бік блакитних екранів витирали сльози співчуття.

Знаючи слабкість штабу Тимошенко до продукування "креативу" і його подальшого розміщення у ЗМІ, ТаблоID вирішив дізнатися, чи справжнім є це інтерв'ю.

Матеріал підписаний прізвищем Михайла Коца, однак в інтернеті немає жодної згадки про цього журналіста, окрім як в інтерв'ю з охоронцем Тимошенко.

У пошуках автора матеріалу ТаблоID довелось дзвонити у київську редкацію "Комсомолки". Там сказали, що інтерв'ю брав їхній журналіст з Москви. Але у московській редакції ТаблоID сказали, що Михайла Коца у них нема.

Заступник головного редактора КП Сергій Пономарьов відмовився казати, чи є в них такий журналіст.

"Якщо його іменем підписано інтерв'ю, значить це представник "Комсомольської правди", - сказав він, занервувавши.

Водночас джерела ТаблоID в оточенні Тимошенко повідомили, що інтерв'ю було написано у її штабі і пізніше розміщено у газеті. Як, до речі, і попередні зізнання перукарки Тимошенко.

Однак, незважаючи на авторство цього твору, він заслуговує на оприлюднення. Хоча б заради того, щоб українці знали, що їхній прем'єр бігає зі швидкістю 12 км/год.

На початку інтерв'ю охоронець Тимошенко поскаржився на свою нелегку долю. Мовляв, графік у Тимошенко такий, що охороні доводиться вставати о четвертій - о п'ятій ранку.

А все чому? Бо Юлія Володимирівна щодня на ногах з 6:30 ранку, а лягає, бідненька, о пів на другу - о другій ночі.

Охоронець Олександр каже, що Юлія Тимошенко - неординарна людина, "яка не виносить ніяких правил і канонів", тому працювати з нею важко.

"У нас маса інструкцій, принципів..., але коли Юлія Володимирівна виходить у люди, всі ці правила летять до чортів собачих, а охорона просто на вухах стоїть... Прем'єр нехтує своєю безпекою. Цілком і повністю", - запевняє охоронець.

"Іноді ми через це навіть сваримося. Я їй кажу: Юлія Володимирівна, так не можна, наше завдання - забезпечити вашу безпеку. А вона відповідає: Саша, ваше завдання, щоб ви людей не чіпали і вас видно не було", - додає він.

Тимошенко та її охоронець

Тему турботи про людей і милосердя Тимошенко її охоронець розвиває на прикладі ставлення прем'єрки до перекриття доріг. Мовляв, інколи Юля відпускає усі машини супроводу і їде лише однією машиною, щоб не створювати проблем автомобілістам.

"Перший час вона взагалі їздила без охорони і без ескорту, але після того як пару разів потрапила у пробку на півгодини, довелося ескорт повернути. Я дуже розумію водіїв, які дратуються і зляться, коли дороги перекривають. Але, з іншого боку, погодьтеся, що глава уряду не може дозволити собі півдня провести в пробках", - розповідає Олександр.

Але і у цьому випадку добра Тимошенко намагається щось придумати, щоб через неї не страждали "прості смертні".

"Якщо вона бачить, що ми їдемо до Кабміну, а по дорозі утворилися пробки через неї, то мені влетить в першу чергу", - запевняє охоронець.

Тимошенко часто ходить з охоронцем під ручку
Далі градус розмови починає підвищуватися - Бутенко розповідає, як Україна ледь не втратила Тимошенко.

За його словами, практично щодня до них надходять повідомлення про замахи на прем'єрку, "але, слава Богу, в 99 відсотках випадків це або сигнали від не цілком адекватних людей, або від "жартівників".

"Але кілька разів були дуже серйозні побоювання за життя Юлії Володимирівни", - продовжує нагнітати ситуацію майор.

Каже, для того, щоб "прибрати" Тимошенко, її вороги якось навіть виписали з-за кордону суперкілера

"Я не маю права говорити про це. Але в загальних рисах можу розповісти, що ми знали, що з країни Х до України виїхав професіонал-кілер для того, щоб, даруйте на слові, зробити свою роботу. І таких дуже і дуже серйозних випадків за мою практику було штук шість-сім мінімум", - розповідає майор.

Куди Юля - туди і Саша
А ще якось у день народження Тимошенко під час помаранчевої революції охоронці отримали "найсерйозніший за весь час сигнал про замах на її життя".

"Вона повинна була ввечері виступати на Майдані. Ми знайшли найтонший бронежилет, самий витончений, якщо можна так сказати про бронежилеті. І спробували надягти на Юлію Володимирівну. Але вона категорично відмовилася. Каже: ну ти уяви, як я буду виглядати в цьому", - розповів охоронець.

І взагалі, на загрозливі сигнали Тимошенко завжди реагувала стійко і холоднокровно, каже він:

"Одного разу вона сказала мені: "Саша, я втомилася боятися. Це дуже важко і забирає багато сил".

Бутенко охороняв Тимошенко ще з часів Дніпропетровська

Далі охоронець розповідає неймовірні пригоди Тимошенко з серії "залізна Юля".

"Вона на диво загартована людина. Я можу пригадати, коли вона вийшла з Лук'янівського СІЗО і її відразу помістили до лікарні. У першу ж ніч приїхали заарештувати її повторно. Ви розумієте, який це стрес для людини. У таких випадках лікарі зобов'язані перевірити пацієнта. Прийшов лікар, поміряв тиск і пульс: 120/70, 76 ударів за хвилину. Це "залізна" жінка", - захоплюється Олександр.

Але, за словами Бутенка, у "жінці з косою" на диво поєднується сила і жіночність. Так, наприклад Юлія Володимирівна ніколи не свариться і не вживає лайливих слів.

"Я за 12 років служби від свого шефа жодного нецензурного слова не чув, крім хіба що одного разу під час першої відставки уряду Юлії Володимирівни і ще раз, відразу після Універсалу", - каже Олександр і замовкає.

Бутенко супроводжував Тимошенко на концерт Пугачової
Але далі інтерв'ю стає ще гарячішим - охоронець Тимошенко розповідає про "найпотаємніше" - що Юлія Володимирівна їсть і що робить на дозвіллі.

На питання, чи є в Тимошенко спеціальний "дегустатор", що пробує її їжу на предмет отрути, Бутенко розповів:

"Припустімо, на обід у шефа смажені гриби. Я приходжу на кухню, з'їдаю пару ложок. Сорок хвилин - годину чекаємо. Якщо зі мною все в порядку, то обід дають Юлії Володимирівні... Це жарт був. А якщо серйозно, то, зрозуміло, все перевіряється. І продукти, і вода просто так на стіл до прем'єр-міністра не потрапляють. Проблема тільки в тому, що шеф іноді їсть і п'є не те, що ми перевіряємо".

На питання, чи може Юлія Володимирівна, наприклад, просто заїхати на Володимирський ринок і купити помідорів, овочів, курку або яєць десяток, охоронець зітхає:

"Заїхати і купити може, а з'їсти - ні. І це вже наша турбота, щоб вона з'їла те, що перевірено, а не те, що куплене".

А от найскладніше у роботі охоронця Тимошенко - це коли дзвонить помічник прем'єрки Ольга Федорівна "і просить проконтролювати, щоб шеф пообідала".

"Ніби вона сама не знає, що її проконтролювати неможливо. Тим більше в плані обіду. Іноді мені здається, що вона взагалі нічого не їсть", - бідкається Бутенко.

Охоронець Тимошенко (зліва): "Юля - залізна жінка"
Остання частина інтерв'ю стосується курйозних випадків з життя охорони Тимошенко.

"У нас працює охоронцем Едік. Він така спокійна людина, завжди мовчить... Він працював з Юлією Володимирівною, коли вона мала вранці зустрічатися з американськими сенаторами. І ось до зустрічі залишається дві хвилини, шеф піднімається на свій поверх, на зустріч. А Едік їй так спокійно каже: Юліє Володимирівно, а на вас туфлі різні", - розповів Бутенко.

"Вона потім розповідала, що трохи не знепритомніла. Подивилася, дійсно один туфель темно-синій, другий - зелений. За формою схожі, за кольором - ні. Вона в той день дуже рано виїхала з дому і сильно поспішала. Ну що робити, переодягатися не було коли. Так вона до сенаторів в різних туфлях і пішла. Здається, ніхто нічого не помітив", - додав він.

Цікаво, що про різні туфлі Тимошенко якось вже розповідала. Мовляв, "українська політика - це така річ, що не те що вгору, а навіть вниз іноді подивитися нема коли".

Якось охорнці не вберегли Тимошенко від падіння

Не менш захоплюючою вийшла й розповідь охоронця про спортивні здібності Тимошенко. Судячи з його слів, прем'єрці варто записатися щонайменше у легкоатлетичний гурток, а як максимум її б взяли в "олімпійські резерви".

"Вона не любить бігових доріжок і тренажерів, бігає у лісі за містом. Десь по годині в середньому. Пробігає 10-12 кілометрів. Охорона зобов'язана бігати разом з нею. Тому що, самі розумієте, цього вимагає безпека. Хлопці якось запитали, чи можна вони будуть за нею на велосипедах їздити, поки вона бігає. Вона дозволила, але я заборонив. Хай бігають. Корисно для здоров'я і для роботи", - похвалився Бутенко.

Ну що ж, Юлію Володимирівну можна лише привітати: 200-метровка за хвилину - це пристойний результат для спортсмена щонайменше 3-го розряду з легкої атлетики!

Але на цьому Тимошенко не зупиняється - бігає у тому ж темпі цілий день.

"На одну добу роботи Юлії Володимирівни треба мінімум два комплекти охорони... А іноді вона здатна "угробити" за добу і три зміни. Це дивно - вони з ніг валяться, а вона бігає", - розповідає охоронець.

Юля - чемпіон
Ну а наостанок Бутенко розповів ще більш зворушливу історію, здатну розчулити до сліз найчерствішу людину.

Майор зізнався, що між собою він завжди називає Тимошенко просто "шеф", а хлопці іноді називають її "мама".

"Але якщо ви про це напишете, вона мене вб'є", - додав він.

Фото "КП в Украине", прес-служби Тимошенко, ТаблоID

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів