Дружина Януковича: Відчуваю себе на 38 років. Сімейні ФОТО

7 жовтня 2011, 14:09

Дружина президента Віктора Януковича Людмила майже ніколи не говорить з журналістами. На її рахунку хіба що "легендарний" спіч про "наколоті апельсинки" та нещодавнє побажання вчителям мати на столі побільше сала.

І от дружина гаранта таки вирішила заговорити про свої стосунки з чоловіком, невістками та небажання жити у столиці. В інтерв'ю "Комсомольській правді в Україні" Людмила Олександрівна згадала журналістам усе: і "обсмоктування" її годинника за 43 тисячі доларів, і глузування над її чоловіком та вінком.

"Коли ми жили разом, Віктор часто зі мною радився. Зараз йому дуже непросто. Кругом багато недоброзичливців. Пам'ятаєте, коли на могилі Невідомого солдата був сильний вітер, який перекинув вінок? Як же потім цю новину смакували, перемивали кістки, зловтішалися. Але ж все під одним сонцем ходимо, хіба з іншими цього не могло статися?", - зауважила дружина президента.

"Я дуже засмучуюсь і коли про себе читаю в пресі. Постійно тільки й обговорень, у що була одягнена, на якій машині приїхала, який годинник на мені, скільки коштують. Навіщо придумувати, лити бруд? Хочете знати правду, підійдіть і запитайте", - додала вона.


Як відомо, раніше газета "Сегодня" писала, що її кореспонденти намагалися поговорити з Людмилою Янукович в театрі, проте її охорона не дозволила цього зробити, а також змусила видалити всі фотографії першої леді.

Згадала дружина президента й легендарну історію з цеглою, яка впала їй на ногу і пов'язала її з Вітєю.

"Це було в 1969-му році в середині грудня. Я тоді працювала в тресті "ЕМС" ("Енакиевметаллургстрой"), який будував на Єнакіївському металургійному заводі доменну піч № 1. Щоб встигнути до пуску, до будівництва підключили і інженерів, і техніків", - почала свою оповідь перша леді.

За її словами, робота була нехитра - передавали один одному величезні вогнетривкі цеглини для домни.

"І в якийсь момент моя напарниця по ліву руку віддає мені цегла, а я не встигаю її взяти, і ... величезний камінь падає мені на ногу. Та ще як - ребром! Боляче було, навіть сльози на очі навернулися. Я сяк-так дошкандибала до кімнати, де я могла перевести дух, а там молодий чоловік працює - високий, гарний. Він підійшов до мене, дбайливо так налив води і запитав: "Як вас звуть?". Я кажу: "Люда". А він серйозно: "А мене - Віктор", - згадує Людмила Олександрівна.

"Розповів, що працює, навчається в технікумі. Але мені не до розмов було, всі думки про те, що нога болить. Але зацікавились ми один одним відразу", - зізналася вона.

Друга зустріч майбутнього подружжя відбулася вже за кілька днів:

"Я йшла додому з роботи, чую, ззаду хтось гукає: "Люда". Обертаюся, дивлюся - він: модний, в куртці-"москвичці" з цигейковим коміром, в туфлях на снігу. Ми стояли, спілкувалися, а він візьми і скажи: "А я вас на Новий рік хочу запросити". Ми тоді ще навіть на "ви" були. Я розгубилася, адже мене виховували суворо. Ще б! Мама - юрисконсульт, дядько - голова суду, бабуся з дідусем дуже строгих поглядів. Я йому чесно і кажу: "Ні Мене не пустять".

Та тоді ще просто Вітя заявив, що сам піде запитає у рідних Люсі, чи відпустять вони її.

"Ми заходимо в будинок, в залі вся сім'я разом, а Віктор з порога заявляє: "А можна Люда зі мною на Новий рік піде?". Мені страшно, аж коліна підгинаються. Дивлюся, мама з бабусею відразу перезирнулися. А дідусь Віті спокійно каже: "Ні, ми Люду не відпустимо! Якщо дуже хочете зустріти Новий рік з нею, приходьте до нас", - розповіла жінка.

Зрештою Янукович прийшов зустрічати Новий рік до Люсі, принісши із собою "дефіцитні" на той час торт та пляшку шампанського.

Та якщо маму та бабусю Людмили Вітя підкорив, то дідусь довго ставився до нього насторожено.

На одкровення з журналістами першу леді "потягло" напередодні її дня народження 9-го жовтня. Свої іменини дружина гаранта проведе у церкві, а ввечері сходить на традиційний для неї балет.

"Цього дня буде великий церковний свято - Преставлення апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Тому з ранку я хочу поїхати до храму - сповідатися і причаститися. Після храму, якщо встигнемо, посидимо сім'єю. А ввечері йду в театр на закриття фестивалю "Зірки світового балету". Я вже 18 років підтримую цей захід, і вперше його закриття припадає на мій день народження", - похвалилася Людмила Олександрівна.

Наступного ж дня після дня народження Янукович планує відвідати столицю, щоб хоча б на мить побачити чоловіка.

"Я хочу поїхати до Києва, якщо вийде. У президента зараз дуже напружений графік. Ось тільки влітку в Криму і змогли провести декілька днів разом", - пояснила вона.

Нагадаємо, наразі Людмила Янукович живе подалі від чоловіка - у Донецьку. Жіночка наполягає, що переїжджати з рідного міста не збирається. Мовляв, так вона ближча до синів, невісток та онуків.

Розповіла президентська дружина й про стосунки із невістками.

"І Ольга, і Олена мені відразу сподобалися. Вони дуже хороші дівчатка", - зауважила Янукович.

"Вони називають мене мамою. Пам'ятаю, Олена вперше так до мене звернулася, коли ми з нею вибирали весільну сукню. Вона дуже хотіла, щоб була широка спідниця, як у принцеси. І коли купили таку сукню, присіли на лавочку, вона мені каже: "Спасибі, мама" І у мене відразу серце розтануло. Адже це так непросто - чужу жінку назвати мамою. А Ольга та Олена мені дійсно як рідні доньки", - додала вона.

Про регулярні родинні посиденьки Людмила Янукович зараз хіба що мріє. Правда запевняє, що мінімум раз на рік вся сім'я таки збирається за одним столом:

"Намагаємося збиратися родиною, хоча зараз вже складніше. А найголовніше свято в нашій сім'ї - це Новий рік. Адже кажуть, як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Тому 31 грудня ми всією родиною сідаємо за стіл, щоб наступний рік бути разом. Як православна сім'я, ми дуже шануємо свято Пасхи, освячуємо паски. Святкуємо всією сім'єю, обов'язково ходимо до церкви, іноді навіть на всеношну".

Дружина президента розповіла, що чи не найулюбленішою стравою її родини є холодець".

"А хитромудрої їжі у нас на столі ніколи не було. Головне в їжі - щоб було смачно і корисно", - підкреслила скромність свої родини жінка.

"До речі, коли готувала, найкращі шматочки намагалася віддати чоловікам. Якщо курка на столі, то грудка - дітям, ніжки - чоловікові, а крила - мої. Досі нічого не їм в курці, крім крил", - зауважила вона.

Поки її чоловік керує державою Людмила Янукович не лише ходить до театру, а й розвиває свої хобі.

"Я зараз роблю сімейний альбом, вдома дуже багато старих фотографій. Реставрую їх, збільшую. Хочу зробити альбом Віктору та Олександру - по одному на кожну сім'ю. Самі вони ніколи цим не займуться, а це пам'ять. Адже ми вже немолоді", - похвалилася жінка.

"Хоча, знаєте, я зовсім не відчуваю свій вік. Пам'ятаєте, як говорила Любов Орлова: "Мені 39 - і більше бути не може". Так от я відчуваю себе на 38", - заявила 62-річна перша леді.

Не забула Людмила Янукович розповісти й про характер свого чоловіка:

"Так, Батя дуже строгий. Як сказав, так і потрібно робити, без розмов. Звичайно, іноді мені доводилося в чомусь його переконувати, адже ситуації різні бувають".

За словами жінки, інколи своїми аргументами їй таки вдавалося вплинути на Вітю.

"Хоча йому, як і всім чоловікам, складно відмовитися від свого рішення. Але якщо я привожу вагомі аргументи, він погоджується", - підкреслила свою значущість жінка.

"Віктор Федорович завжди дуже багато займався з синами. Це він, до речі, Віктору прищепив любов до перегонів", - додала вона.

Людмила Янукович також заявила, що не балує своїх онуків:

"Нехай цим займаються батьки, якщо хочуть. Але й суворою мене не можна назвати. Якщо щось не так, спілкуюся з ними, як з дорослими. Вітя - старший - вже свідома людина, 11 років, у п'ятий клас ходить. А Саша і Іллюша ще хоч маленькі, але і малюкам намагаємося пояснювати. Я вчу їх допомагати бабусі, складати акуратно речі, прибирати іграшки, щоб був порядок. Зараз у нас в саду горіхи падають, ми разом збираємо їх у відро. Так що я - розумна бабуся, без сліпої любові".

Наостанок дружина президента знову згадала про свою давню мрію бути вчителькою:

"Я завжди хотіла бути вчителькою, але моя сім'я не дуже схвалювала такий вибір - вони ж юристи. Мама мені казала: "От хочеться тобі величезні стопки зошитів перевіряти". Раніше ж які твори писали? На 6-7 аркушів. Три роботи - вже загальна зошит, а мені цікаво було. Я навіть досі іноді ловлю себе на думці, що читаю якийсь текст, а сама намагаюся помилки знайти".

Похвалилася Людмила Янукович і тим, що попри двох рідних синів має ще майже дітей - хрещених. Деякі похресники першої леді - вихованці дитячого будинку у Макіївці.

"А всього у мене 17 хрещеників, не вважаючи діток з дитячого будинку. Найменшій моїй хрещениці - Світланка три рочки. Вона - донька священика. А найстарша - це мама мого помічника Зінаїда Іванівна. У травні їй було 70 років. Вона народилася як раз перед війною в 1941 році, тоді не до хрестин було", - додала жінка.

Також Людмила Янукович заявила, що немає благодійного фондую. мовляв, їй простіше людям допомогти безпосередньо.

"Фондом ж треба займатися, як організацією, а я нічого не розумію у веденні справ, бухгалтерії", - побідкалася вона, додавши, що багато нужденних їй пишуть листи, а вона на них відповідає ночами.

Фото "Комсомольської правди в Україні" з особистого архіву Януковичів

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів