Черновецький: Я був успішним мером

19 липня 2012, 12:04

Колишній мер Києва Леонід Черновецький, який 1-го червня подав у відставку, розповів про те, чим займається після завершення повноважень, заперечив чутки про своє омолодження та назвав успіхи та помилки своєї мерської діяльності.

Крім того, екс-мер зізнався, що й досі телефонує своїй тепер вже колишній тещі Люсії та поки не збирається балотуватися до Верховної Ради.

Про своє житті після відставки Черновецький розповів газеті "Сегодня".

Екс-мер Леонід Черновецький відмовився казати, де він зараз мешкає, бо не хоче зайвої уваги преси.


"Не скажу вам, де живу, бо знаю: одразу захочете мене "провідати", пофотографувати, назбирати навколо мене всяких пліток... Наприклад про омолодження, про охорону в "сто чоловік", - зазначив він.

Черновецький ховається від уваги преси

Леонід Михайлович одразу ж заперечив чутки про те, що він омолоджувався та про свою численну охорону.

"Які дурниці! В житті не омолоджувався: мені завжди подобається будь-який мій вік. І за кордоном, в тому числі, і в Грузії, взагалі охороною не користуюсь - нема від кого охороняти..." – наголосив Черновецький.

За його словами, зараз він провідує дітей, онуків та відходить від київських справ.

"Багато різних цікавих планів. У Києві буваю часто, але не на публіці. Від цього, чесно кажучи, втомився!" – зізнався екс-мер.

Черновецький втомився постійно бути на публіці. Фото "Сегодня"

Як відомо, Леонід Михайлович частенько буває та навіть живе у Грузії. Каже, що це чудова країна з гарними людьми. Втім, мандри колишнього міського голови цим не обмежуються.

"Грузини - як діти: добрі і дуже, дуже відверті, нехитрі. Гостинна нація. Дуже комфортно почуваюся в їхньому середовищі. Але буваю і в інших країнах. І в Європі, і Ізраїлі. Далі не літаю. Але скрізь працюю. Інтернет дає мені таку можливість", - розповідає Черновецький.

Зараз, наприклад, Льоня-Космос подався у благодійність.

"Ось зараз реєструю міжнародний інвестиційний фонд, який допоможе багатьом талановитим людям (і не тільки в Україні) увійти в бізнес, почати заробляти гроші. А головне - повністю реалізуватися. Знаходжу все нові теми для благодійності. Відвідую закордоном успішні благодійні організації, особливо по кинутим батьками дітям, вчуся..." – каже екс-мер.

Леонід Михайлович вирішив допомагати талановитим людям

"З величезним задоволенням витрачаю на благодійність гроші", - додав Черновецький.

Що ж до своєї відставки, то Леонід Михайлович каже – зробив це, щоб наблизити вибори.

"І це моя принципова позиція. Я у виборах мера брати участі не буду. Наступним мером я бачу, звичайно, людину, якій повірять кияни: ділову, з душею і серцем. Не популіста, який заробив свій авторитет тільки словами і протестами і нічого абсолютно не запропонував конструктивного… Кияни гідні жити в європейській столиці, і вони здатні зробити правильний вибір!" – підкреслює Черновецький.

Себе Леонід Михайлович вважає "успішним мером", однак не приховує і помилок.

Серед своїх досягнень Черновецький називає збільшення бюджету Києва у 5 разів, створення потужного колл-центру, проведення відкритих обговорень з киянами у прямому ефірі, соціальні надбавки, відкриття нових станцій метро та транспортних розв’язок.

Під час правління Черновецького в Києві відкрилися нові станції метро

Що ж до помилок, то Черновецький не приховує – їх було чимало.

"Помилок і прорахунків було багато, і корупція, звичайно, була, як і у всій країні. Не більше і не менше, просто масштаби Києва з іншими регіонами країни непорівнянні. Але особисто я не придбав ані в Києві, ані в Україні жодного сантиметра землі і не приватизував жодного підприємства. Хоча за законом міг це робити", - зазначає колишній мер.

Проте головною своєю помилко Черновецький вважає "зайву політизованість своєї поведінки на посаді мера та недооцінку своєї самостійності".

"Зростання моєї популярності серед киян та неординарність моїх рішень, спрямованих на покращення життя тих з них, хто мав потребу в моїй опіці в першу чергу призвели до колапсу влади в Києві. Будь-які мої рішення з найважливіших питань життєдіяльності міста масово стали скасовуватися або указами президента, або постановами Кабміну, судами, які ініціювали політики, або грубо перекручуватися в ЗМІ", - зауважує Леонід Михайлович.

"А найбільше моє розчарування на посаді мера Києва - це зима 2009-2010 років. Я досі переживаю через те, що відбулося тоді на дорогах і вулицях, а головне - з багатьма киянами. Глави адміністрацій районів оголосили мені тоді цілковитий бойкот і вийшли з підпорядкування. Закон дозволяв. І я не міг їх зняти з посади", - згадує Черновецький.

За його словами, тієї зими він отримав психологічну травму.

"У мені ніби щось надломилося. Я дуже переживав і важко захворів на цьому ґрунті. Я отримав тоді величезну психологічну травму, тому що потерпілі люди в більшості випадків не знали, що двірники та техніка прибирання у дворах знаходяться в розпорядженні глав адміністрацій районів і що це їхня відповідальність. Кияни знали мене, сподівалися на мене. А я був безсилий їм допомогти", - розповідає екс-мер.

Наразі Черновецький запевняє, що поки що не збирається балотуватися у депутати Верховної Ради.

"Люди в чорному": Олесь Довгий, Віктор Янукович та Леонід Черновецький

"Почекаю, подивлюся на все збоку, і якщо побачу, що мене не вистачає в парламенті, виставлю свою кандидатуру в одному з мажоритарних округів", - каже він.

Як відомо, навесні в сина Черновецького народилися двійнята.

"Бачив. Класні хлопці!" – каже дідусь Льоня.

Черновецький також зауважив, що його син Степан занадто скромний, щоб йти в політику. Він займається Інтернет-проектами, девелопментом, веде фінансовий бізнес.

"Незважаючи на вік (молодий, 33 роки), у нього багатий досвід бізнесмена, хороша команда хлопців, які працювали з ним в "Правекс-банку". У Степана велике майбутнє! Але, на відміну від мене, Степан не політик. Він скромна людина. Галасу не любить. Ось і після цього інтерв'ю дорікне мені, що я його "згадав"..." – зауважує колигній мер столиці.

Стьопа Черновецький, на відміну від батька, до політики не лізе...поки...

"До речі, його життєва позиція - займатися чимось одним: або політикою або бізнесом - дорого коштує. Якби я так міг, то досяг би у житті значно більшого. А так весь час розривався...", - додає Черновецький.

Цікаво, що попри декларацію за 2011 рік, згідно з якою Леонід Михайлович продав частину свого майна, сам він це спростовує.

"Все є. Квартири я залишив дружині і дітям. А живу я в тому ж будинку, що й до того, як став у 1995-му році депутатом Верховної Ради України, а потім мером, і на тих самих автомашинах їжджу", - зазначає екс-мер.

Крім того, Черновецький, який розлучився з дружиною Аліною Айвазовою наприкінці минулого року, і досі спілкується з колишньою тещею Люсією Степанівною.

Черновецький продовжує спілкуватися з мамою своєї колишньої дружини

"Телефоную (зараз вона за кордоном), цікавлюся її здоров'ям. А коли вона приїжджає до Києва, вона живе зі мною в тому ж будинку, в якому я і "відгукувався про неї трепетно" при журналістах. Так само відгукуюся і зараз. Доброї душі жінка!" – резюмує Черновецький.

Нагадаємо, в лютому цього року подейкували, що колишній мер одружився зі своєю коханкою Оленою Савчук. А у травні Черновецький продемонстрував масивну обручку.

Фото "Сегодня", з офіційного сайту Черновецького, фото "Української правди", фото "Дусі", фото з особистого архіву Черновецького на сайті "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів