Черновецький відсвяткує день народження романтично і з жінкою

22 листопада 2012, 15:40

25-го листопада колишньому меру Києва Леоніду Черновецькому виповнюється 61 рік. Напередодні "космічний" екс-глава Київської міської держадміністрації розповів пресі, на які подарунки чекає, чим займається у Грузії, а також про своє єврейське коріння.

Як запевнив Черновецький "Сегодня", 61-річчя святкувати гучно він не буде і нікого запрошувати не стане.

"Розчарую вас, але ніякого святкування не буде. Буде напевно хороший вечір, романтична обстановка в ресторані. Я і дружина (у неї день народження 23-го листопада, так що і її привітайте, і я привітаю). Все! Більше нікого не буде", - заявив Льоня-Космос.

Тож, іменини колишній мер відсвяткує у товаристві з другою дружиною Оленою Савчук. Нагадаємо, із першою, Аліною Айвазовою, Леонід Михайлович розлучився близько року тому.


"Ресторан буде класний, будуть свічки, буде тиха музика і взагалі дуже позитивна обстановка. Я буду весь вечір розповідати Олені про своє життя. До речі, я здорово вмію розповідати. А скільки було в моєму житті цікавого і яскравого! Такі дива..." – запевняє Черновецький.

Черновецький святкуватиме день народження з молодою дружиною і "заливатиме" їй про своє життя

"А скільки навколо мене було добрих і красивих людей! А які були історії! Звичайно, згадаю і батька, і маму, і історію їхнього кохання теж розповім. Буде багато дзвінків по телефону. Але нікому відповідати не буду... крім, звичайно, дітей", - додав він.

Де саме проходитиме святкування Леонід Михайлович приховує і говорити не хоче.

"Не скажу. А то приїдете і інших журналістів з собою приведете, а я гостей не чекаю! Не буде тоді романтики..." – пояснив він.

Від дружини та дітей майбутній іменинник чекає на своєрідні подарунки.

"Подарунки очікую найдорожчі від них: щирі слова любові й поваги Будь-які подарунки роблю собі сам. Та й що мені можна подарувати такого, щоб здивувати. Навіть не уявляю... А взагалі, щоб ви знали: подарунків не люблю, а сам дарувати - обожнюю!" – запевнив екс-мер і палкий прихильник скандального Сандея Аделаджі та його "посольства".

Від Олени Льоня-Космос чекає на "найдорожчі" подарунки

Як зізнався Черновецький, він взагалі втомлюється від гучних гулянь. Та й 61 рік - не кругла дата.

"...Та це і не кругла дата І втомлююся я, до речі, від масштабних заходів. Ніколи їх не любив. Ювілей, і правда, був гучним, але зі справжніми друзями... Жодного депутата, ані міністра, нікого з, як говорили у радянський час, "процідженої публіки". Але є традиції, і їх треба дотримуватися. Мені виповнювалося тоді 60 років! Ювілей і великий. І життя все-таки велике прожито і цікаве. А взагалі шум, гам - більше чуже веселощі, ніж свої власні..." – міркував собі Черновецький.

Окрім розмов про день народження, Леонід Михайлович трохи побалакав і на тему своїх нинішніх турбот і клопотів. Так, Льоня-Космос, як його прозвали у Києві, запевнив, що зараз займається "бізнесом і благодійністю... в дуже великих масштабах". Мовляв, у когось є ідеї, а у нього - "є гроші, щоб підтримати таланти...".

Крім того, Черновецький нескромно почав запевняти, що годує "по всьому Києву безпритульних і старих", відкрив благодійний фонд в Грузії, там же найняв медсестер для трьохсот прикутих до ліжка літніх людей тощо. Одним словом, скидається на те, що гріхи замолює.

Черновецький: Де я зараз - не скажу, а то приїдете і інших журналістів з собою приведете, а я гостей не чекаю!

А от розповісти, де саме він нараз перебуває, Черновецький журналістам не схотів.

"У якій я зараз країні - не скажу, а то приїдете... Але завдяки комп'ютеру я знаю все, що відбувається тут. Та й в Україні теж часто буваю, контролюю, як працює інвесткомпанія", - запевнив він.

Він також додав, що квартиру в Ізраїлю продавати не планує.

"Я нічого не продаю і не купую. Не вмів і не вмію цього робити! Пробував. Ніколи не виходило", - заявив він.

"В Ізраїлю буваю часто. І все, сподіваюся, у цій країні буде завжди спокійно. Країна ж бо обрана за Біблією. Хто ж їй зашкодить? Правда. Люблю цю країну. А крім того, я наполовину єврей (по батькові). І пишаюся цим", - наголосив Черновецький і вдарився у спогади.

"...Я наполовину єврей (по батькові). І пишаюся цим"

"Мій батько був героєм війни (шість років провоював за Батьківщину), але завжди казав мені у дитинстві, щоб я приховував його національність. Часи такі були. Його самого після війни один час на жодну відповідальну роботу не брали в Харкові, і йому довелося покинути сім'ю і виїхати на цілину. А там одружився... і залишився я без батька", - побідкався сімейною історією Леонід Михайлович.

Розповів Черновецький і випадок з власної "єврейської біографії".

"Мене б теж ніколи на ті посади, що я обіймав і в прокуратурі, і в Київському держуніверситеті у радянський час, якби дізналися, що батько у мене єврей, не взяли. Мене, коли влаштовувався в університет, запросили на співбесіду в ЦК до одного дуже відповідального працівника - завсектором науки. Привів мене до нього мій друг - інструктор ЦК, теж на ті часи не маленька людина", - згадалося Леоніду Михайловичу.

"Ось я поговорив з цим завсектором, вийшов від нього, а до нього зайшов мій друг. Ну і чую я через двері такі розмови: ".Він жид". Той питає: "А чому?". І тут пішла ціла лекція... Тому, каже, що у жидів прізвища за назвами міст, де жили їхні прабатьки: Вінницький, наприклад, або Чернігівський, або Бориспільський, або Чернівецький, і т.д. А ще щось він говорив, що жидівські прізвища бувають від назв тварин, наприклад, Волков, Єнотов і т.д.", - вів далі Черновецький.

Леонід Михайлович на все життя запам'ятав "лекцію про жидівські прізвища"

Тоді, за словами екс-мера, для нього тоді відкрився цілий "світ". А "врятувало" Леоніда те, на його думку, що в його прізвище закралася не та голосна літера: Черновецький, а не Чернівецький. Мовляв, інакше б не бачити йому посади заступника проректора КГУ.

При цьому, як запевнив Черновецький, лекцію про жидів від "керівного партійного працівника-антисеміта" він запам'ятав на все життя. Але одразу ж додав, що "в ЦК Компартії України більшість все ж не було антисемітами... Це так, до слова".

Фото з архіву Черновецького з газети "Сегодня", зі сторінки Олени Савчук (Черновецької) у Facebook, а також фото Марії Масіч з сайту "Киевград"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів