Гришко: В Україні мені немає рівних

13 березня 2013, 17:15

Тенор Володимир Гришко, як відомо, зібрався їхати до Америки на 25 років. Але не тому, що тут йому погано, а тому, що в Україні опера недооцінена.

До того ж Гришко твердо упевнений, що на теренах батьківщини рівних йому немає. А в Америці він зможе співати академічний матеріал та прищеплюти своїм дітям тонкі музичні смаки.

Про причини свого від'їзду та про загальну музичну ситуацію в Україні співак розповів у програмі "Проти ночі з Павлом Шереметом".

Нещодавно Гришко приголомшив новиною – він їде до Америки на 25 років працювати за контрактом.


"Хочу сказати, що ніякої економічної, політичної чи фінансової складової я тут не бачу, просто час знову їхати. Я 20 років пропрацював в Америці, в Європі, відбувся як оперний співак світового масштабу. Тут побув шість років, зайняв свою нішу оперно-естрадного співака в Україні", - зазначив тенор.

Гришко вважає себе співаком світового масштабу

На зауваження ведучого, що 25 років – це майже рабство, Гришко зауважив:

"Я не сказав би так. Хоча й кажуть, що соловей в Америці не співає, я ж співав – і як співав! Після Анатолія Солов’яненка я другий, котрий прийшов на сцену "Метрополітен-опера" в Нью-Йорку. Потім я вісім років працював у Санкт-Петербурзі, в найкращого диригента Валерія Гергієва, в Маріїнському імператорському театрі".

Втім, і в Україні Володимиру живеться непогано.

"Хочу знову сказати, що я у комфорті жив і живу в Україні. Це моя рідна земля, я тут теж відбувся, я затребуваний співак. На моїх концертах 70-80 відсотків зали завжди збираю", - похвалився артист.

"Я затребуваний на Україні співак", - кілька разів повторив Гришко

На думку Гришка, зараз в Україні артисти перебувають у плачевному стані.

"Чому? Бо з "ближнього зарубіжжя", з-за кордону, не хочу сказати, що понаїхали, бо це неправильно - я толерантна, інтелігентна, вихована людина - приїхало багато безголосих "фанерних" співаків, які забирають роботу в українського артиста. І це велика проблема. Я дуже сподіваюся, що парламент прийме все ж таки закон про заборону використання артистом повного "плюса" на сцені", - сказав співак.

Однак в політику, як, наприклад, Таїсія Повалій, Гришко поки йти не збирається.

"Боже упаси! Я ще молодий артист і співак, ще не пенсійного віку. Я ще багато повинен працювати, а потім подумаю, йти мені в парламент чи ні", - зізнався тенор.

"Я толерантна, інтелігентна, вихована людина", - розхвалює себе Гришко

"Я всіх українських співаків підтримую, вони мене називають "маестро Гришко". Цей титул в Україні мені подарував легендарний маестро Лучано Паваротті", - знову похвалився Володимир.

На запитання, чому він зрадив оперу і почав співати естраду та шансон, Гришко відповів:

"А тому, що в Україні Гришко співає принцесу естраду, а на Заході, де це цікаво людям, я співаю її величність оперу. Тому що опера в цій країні, вибачте за таку сенсаційну мою точку зору, нікому не потрібна. Взагалі з класикою тут дуже погано. Тут оця "побутова статева попса", - пожалівся артист.

За словами Гришка, саме Паваротті назвав його "маестро Гришко"

"От сьогодні їдемо в школу – заводжу своїх дітей – і чую на радіостанціях, музику, яка мені як батьку - мої діти народжені в Америці, вони виховувалися там - чути оце", - додав Гришко.

"А потім діти співають "не имей мне мозги". І вчителю так скажуть. Чого ми вчимо? Ми дуже швидко все найгірше адаптуємо в Україні", - поскаржився співак.

Втім, все одно Гришко пишається, що затребуваний на батьківщині та називає себе номером один.

"Гришко тут затребуваний як тенор. Мені рівних нема в Україні – мені не соромно це сказати! Я був колись у п’ятірці кращих тенорів світу, я дебютував в "Метрополітен-опері" з великими італійцями. І всім кажу: "Якщо можете – їдьте", - зазначив співак.

"Я був колись у 5-ці кращих тенорів світу"

"Якби свого часу 20 років тому я не поїхав до Америки, не отримував гран-прі, то залишився б Володькою, Володькою Гришком, десь там тявкав би в хорі або в ресторані. Хоча кожна праця є працею – і в ресторані артисти заробляють тяжко свій хліб, я їх підтримую", - додав він.

Цікаво, що перед переїздом до США, Гришкові доводиться позбавлятися своїх шуб.

"Та я їх всіх роздарую своїм близьким, родичам, друзям. І на зйомках кліпів давав. Ну, колись було таке, знаєте… В Америці ці шуби не поносиш", - зізнався Володимир.

Гришко також похвалився, що досі не забув англійську і навіть продемонстрував свою вимову.

"I speak English absolutely fantastic. This is not a problem for me… Я закінчив у Римі дипломатичну академію. Мій диплом перевіряли, чи Гришко купив той диплом чи ні. Я доктор наук, я професор. Я ще принесу користь Україні, незважаючи на те, чи там буду співати, чи сюди буду приїжджати співати", - наголосив співак.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:

Відео ТВі з YouTube, фото з сайту Гришка та стоп-кадри з відео ТВІ

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів