Герман: В мене немає професії, але я вмію жити

Четвер, 5 вересня 2013, 15:20

Колишня радниця президента Ганна Герман завжди вирізнялася на тлі інших політиків. По-перше – стилем одягу та зачісками, по-друге - мовою і по-третє, як виявилося – усвідомленням того, що вона інша.

Принаймні сама Ганна Миколаївна не приховує, що завжди почувалася "чужою", з самого дитинства.

В інтерв’ю виданню "Публичные люди" регіоналка розповіла, чому почала писати романи, про те, як розтрачує свою енергію та про місце молитви у її житті.

За словами Герман, попри усі життєві стреси та зміни декорацій, життя залишається тим самим.

"Розумієте, в 12 років я думала, що мені 30. Тепер, коли мені 50, я думаю, що мені 12. Моє формування відбулося ще у віці щастя - в 12 років я була абсолютно щасливою людиною. Сподіваюся, зможу померти з душею 12-річної дівчинки. Але для цього потрібно багато працювати, чистити себе, здійснювати добрі справи. Щоб відійти в кращий світ не гіршою, ніж прийшла в нього", - зазначила депутатка.

 Герман зізналася, що в душі почувається 12-річною дівчинкою

Ганна Миколаївна зізналася, що завжди почувалася окремо від усіх.

"Це було великою проблемою з самого дитинства. Я народилася "чужою", іншою, і весь час це відчувала. У кожному колективі, а я бувала в різних колективах, я завжди страждала від цього і намагалася бути як усі. І коли виходило, я трималася, але якоїсь миті зривалася. Я сама все псувала - якимось вчинком, словом, фразою. Хоч я і намагалася бути як всі, життя мене все одно відкочувало на те моє окреме місце", - поділилася жінка.

Якби Герман запитала маленька дитина, ким вона працює, то відповідь була б такою: "Я працюю Ганною Герман".

"Я хотіла створити роман зі свого життя, зробити так, щоб це життя було для мене цікавим. Створювати таке reality-live, мені здається, цікавіше, ніж читати і дивитися чуже. Коли у мене немає можливості робити reality-live, я пишу книгу", - зауважила екс-радниця Януковича.

"До речі, мені Віктор Янукович-молодший на день народження подарував колаж Параджанова. Ось точно так само ти щось наклеюєш на життєве полотно... Чоловік мені завжди дорікає: ти витрачаєш час, а могла б щось написати. Але мені цікавіше створювати живий роман, ніж писати його на папері", - продовжила розповідь Герман.

"Червону Атлантиду" я написала в лікарні після інфаркту, коли була прикута до ліжка. Тож у мене немає професії, я, по суті, нічого не вмію робити, але, мені здається, я вмію жити", - зазначила вона.

Депутатка зазначила, що, по суті, нічого не вміє робити, окрім як просто жити 

На запитання про те, наскільки сьогоднішнє життя відповідає юнацьким мріям, Герман сказала:

"Можна було б зробити краще, але для того, щоб зробити краще, потрібен більший запас життєвої енергії. Свою я витратила по максимуму: от мені стільки Бог дав, а більше не дав...".

"Кожне нещастя в моєму житті жорстке, жорстоке - воно служило мені джерелом енергії, і я перестрибувала на інший рівень. Але мені здається, що ось цей запас, його було дуже багато, я ніколи не економила, "розтринькувала" - мені здається, він вичерпується…Тому не знаю, чи зможу зробити в житті ще щось цікаве, важливе і путнє, щоб продовжити reality-live - той роман, який мені самій буде цікавий", - додала Ганна Миколаївна.

"Коли "достану до дна ладонью" і там вже нічого не залишиться, напевно, в той день я відійду, просто помру. І я це нормально сприймаю, абсолютно природно. Думаю, на тому найвищому рівні будуть якісь нові відчуття, нові джерела енергії", - поділилася Герман.

Що ж до держави, то головною проблемою України депутатка називає не сформованість еліт і якість самооцінки суспільства.

"Якщо нас влаштовує бути такими, як сьогодні, то розвитку не буде. Українці змирилися з тим, що вони "наймити світу", що вони не грають провідної ролі у світі, що вони "секонд хенд". Це і є найбільша проблема: немає гідної самооцінки, є тільки спроба вижити – навіть шляхом приниження і рабської праці", - наголосила Герман.

 Герман вважає, що в українців проблема із самооцінкою

"Українці повинні або випрямити спину, або погодитися, що вони другосортна нація", - додала вона.

Також Ганна Миколаївна зауважила, що свого сьогоднішнього місця досягла виключно своїми силами.

"Мені в житті ніхто ніколи не давав місця, поки я сама собі його не визначала. Гірше або краще, більше місце або менше, але воно завжди тільки моє і зароблене тільки власною працею. У мене немає впливових родичів, є якісь мої потенційні можливості. І добрі люди, які дають можливість їх реалізовувати", - сказала Герман.

Цікаво, що так само, як дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко, Ганна Миколаївна дуже серйозно ставиться до молитви. За словами Герман, молитва – це те, що залишилося найціннішого у її житті.

"Молитися завжди важко. Бувають періоди, коли ти змушуєш себе молитися. Але коли досягаєш певного рівня взаєморозуміння зі своєю душею, молитва стає насолодою і дає величезну силу. З цією силою ти не боїшся ніяких випробувань", - сказала депутатка.

 Ганна Герман запевняє, що усього в житті досягала сама

"Молитва - це величезна сила. Це найбільше щастя, яке дано Господом людині як велика благодать, велика любов", - додала вона.

Фото "Публичные люди" і фото Дмитра Амідова для ТаблоID


powered by lun.ua
Приєднуйтесь до дискусії
Ще по темі
Останні матеріали
Більше матеріалів