Джамала: Мені страшно їхати в Крим, який я можу не знати

19 травня 2014, 15:53

Після анексії Криму Росією співачка Джамала, яка виросла на півострові, почала активно висловлюватися з цього приводу. Вона вже півроку не була вдома у батьків, тому що елементарно боїться туди їхати.

Артистка упевнена, що публічна людина повинна мати чітку громадянську позицію, бо до неї прислуховуються її прихильники.

В ексклюзивному інтерв’ю ТаблоID Джамала поділилася міркуваннями про Крим та стосунки з кримчанами, про перемогу бородатого трансвестита у "Євробаченні-2014" та про те, чому досі не має чоловіка і дітей.

"Артист, перш за все - людина, людина тієї країни, у якій вона живе. Це особиста справа кожного – що слухати, про що казати, як думати тощо. Але якщо це вже стає публічним, якщо це стає надбанням загалу, то, звичайно, у такі революційні моменти до артистів увага прикута особливо", - переконана Джамала.


Джамала не цурається публічних виступів про ситуацію з Кримом та Україну взагалі

Співачка зауважила, що завжди намагається бути зі всіх боків.

"…І глядачем, і слухачем, і артистом, і громадянином, і дочкою, і кримською татаркою, дочкою свого народу, хай навіть це звучить пафосно… І коли я щось кажу, коли щось співаю - я завжди враховує усі ці моменти. Для мене важливо виражати свою громадянську позицію. І вона може багатьом не подобатися, я впевнена. Але я - не цукерочка, щоб усім подобатися. І тому я кажу те, що відчуваю. А ті артисти, які цього не роблять, я навіть не беруся їх засуджувати, тому що вважаю принцип "Не суди і не судимий будеш" вірним", - підкреслила зірка.

Утім, кажучи про Крим, Джамала враховує той факт, що там все ще живуть її батьки.

"…Чи боюся я за їхні життя? Так, дуже. Усе, що я кажу тут в Києві чи десь-інде, усе може відбитися на них. Тому, звичайно, я боюсь. Я зараз елементарно боюся їхати в Крим. Тому що літаки не літають, а потягом їхати 18 годин, я боюся. Я знаю, що люди дуже довго стоять на кордоні… Я не лещу собі, що усі знають Джамалу або усі мене мають впізнати, ні… Тут можуть просто співпасти кілька факторів – кримська татарка, живе у Києві, виступала на Майдані…" - поділилася співачка.

Джамала боїться за життя своїх батьків у Криму

"Люди зараз настільки озлоблені, що я їм просто не довіряю, я зараз маю на увазі людей, які пропускають на умовному кордоні з Кримом. Враховуючи, яке беззаконня зараз у Слав'янську, у Маріуполі, у Донецьку, Луганську…" - додала вона.

Саме через це Джамала вже півроку не була вдома у Криму.

"Мені страшно їхати до Криму, який я можу не знати, в якому написи не українською, а російською, всюди російські прапори – мене все це дуже лякає. Тому що Крим – це все, це моє дитинство, юність, навчання, моя перша сцена, мої перші пісні – кримськотатарські, російські… Мої перші арії в училищі імені Чайковського… Кому тепер належить наше чудове училище, якому 100 років – Росії чи Україні? Усі ці думки, які просто заповнюють весь простір у моїй голові, зараз не дозволяють мені їхати зі спокійною душею в Крим, хоча я дуже хочу", - зізналася артистка.

Джамала виросла на півострові, на який зараз навіть не може спокійно потрапити

Після так званого референдуму у Криму, Джамала написала у соцмережі, що багато хто з її оточенням "відкрили свої обличчя".

"Я написала цей пост о 2-й ночі, коли отримували листи, мовляв, ось, ти бачиш, що там виробляють бандерівці… Я просто втомилася! Я обурилася через те, що не можу пояснити людям… Якоїсь миті я зрозуміла, що розмовляю з ними різними мовами", - заявила співачка.

"Я в Києві – я могла визирнути з вікна, могла піти на Майдан, могла усе це бачити… І вони мені розповідають, як у нас тут в Києві погано. А потім ця ситуація з Кримом – мені писали: "Та що ти вигадала, що там військові!" Але ж у мене там батьки живуть! У нас у сусідньому селі татарам спалили будинок, підпалили авто… Мій тато не спав ніч, караулив свій нещасний "бусік". І вони усе це кажуть навіть не те що, не співчуваючи цій ситуації, а навіть з якоюсь агресією", - зауважила Джамала.

Артистка також дивується тому, що люди, маючи Інтернет та легкий доступ до інформації, не хочуть заглиблюватися у суть та розбиратися в усьому.

"…Тому я і обурилася на людей, які мені писали про бандерівців і таке інше: "Так, друзі, давайте визначимося одразу, щоб я просто не витрачала свої нерви"… Чи обмежила я собі таким чином слухача? Так, можливо, я не сперечаюся. Але я все-таки вірю, що інтелектуально розвинені люди можуть розібратися у цьому інформаційному потоці і знайдуть у собі розум і мудрість, щоб зрозуміти, що відбувається насправді між нашими країнами", - наголосила співачка.

Джамала втомилася від людей, які не намагалися розібратися у подіях останніх місяців

Джамала також охоче поділилася думками з приводу перемоги Кончіти Вурст у цьогорічному "Євробаченні".

"Це геніальна співачка… співак… Він єдиний, хто заспівав бездоганно... Я практично на нього не дивилася. Я слухала і думала: "Який чудовий голос і як людина рівно співає! З душею, але при цьому рівно, мається на увазі інтонаційно точно", - зазначила співачка.

"…Я упевнилася у своїй же теорії, коли побачила Кончіту і вже знала, що вона переможе – в неї є досвід, пісня і голос. Ось ці три складові конкурсу найважливіші, якщо ми говоримо лише про конкурс. Це може не поширюватися на музику, яку ви слухаєте у повсякденному житті. Але якщо говорити про "Євробачення", то лише ось ця "magic of three". Якщо чогось одного немає – то не треба їхати на конкурс", - підкреслила співачка.

Крім того, Джамала не погоджується з думкою, що "Євробачення" - це політичний конкурс.

"Ми усі розраховували, що Україну пожаліють. Але цього не сталося – і це прямий доказ, що на цьому конкурсі політичні події не є головним чинником", - сказала вона.

"Для конкурсу потрібен голос, пісня і досвід", - вважає Джамала

Що ж до української конкурсантки Марії Яремчук, то в неї, на думку Джамали, немає тієї "magic of three".

"На жаль, у Марії поки є лише тембр… В неї нема досвіду, нема голосу та нема пісні. Не було… Це на мій суб’єктивний погляд", - зауважила артистка.

"До речі, мені дуже сподобалися дівчата з Росії. Вони цілком достойні, і мені їх стало шкода, що вони потрапили саме цього року… Кіркоров зробив їм достойний номер у стилі "ABBA", кон’юнктурний, у стилі "Євробачення". Звісно, Європа показала своє ставлення, але в цілому музика тут ні до чого", - сказала Джамала.

На запитання, чи збирається вона взяти участь у "Євробаченні", Джамала відповіла:

"Я не можу зараз сказати напевне… Мені важливо, щоб усе якось співпало… Щоб у країні був мир і спокій, і щоб пісня в мене була гарна… І усе сприяло цьому… Я вже казала, що не хочу брати участь у відборах і я пояснила чому. Тому що у нас це завжди перетворюється на якусь тяганину… Це зі мною вже було, і спогади ще свіжі".

Як відомо, у 2011-му році Джамала брала участь на національному відборі на "Євробачення", але тоді поїхала Міка Ньютон

Взимку Джамала провела місяць у Лондоні. Там вона підтягувала англійську, займалася вокалом та відвідувала музичні вистави, джаз-клуби тощо. І хоча співачка залишилася у захваті від міста, переїхати до Європи вона не планує.

"Почуватися там своєю, займатися своєю справою та отримувати за це гроші - це дуже складно. Є два варіанти. Перший - приїхати туди з багажем і бути вже готовим артистом і якимось чином потрапити на "ВВС", наприклад, і потім бути визнаним всією країною. Або другий - там народитися", - зауважила Джамала.

На запитання, чи не шкодує вона, що покинула академічний спів на користь джазу, співачка відповіла:

"…Опера – це те, що дозволяє мені завжди бути в тонусі. Я не можу сказати, що співаю оперу щодня. Я займаюся академічним вокалом дуже не регулярно, але це те, що дозволяє тримати мій вокальний апарат у гарному стані. Адже це м’язи, які треба тренувати".

На зауваження про те, що вона могла б стати оперною дівою і співати у найвидатніших театрах світу, Джамала сказала:

"Так, могла. Я коли зараз слухаю виконавців, я так радію, коли з’являються круті голоси! Це неймовірно важко – співати класику. Щодня бути у формі, виконувати дуже складні арії і при цьому відповідати психофізиці героя – дуже важко... Ви зачепили дуже цікаву тему. Я могла би і хотіла би бути оперною співачкою, але з іншого боку, я б не відкрила у собі таланту писати музику".

Якби Джамала продовжила співати оперу, вона могла б не відкрити у собі комозиторського хисту

"Можливо, я взагалі ще не написала нічого достойного, я визнаю це. Я не пишу хітів і мою музику, можливо, не співають у караоке… Але я працюю над цим. Я хочу писати хорошу, але при цьому доступну музику, мені здається – це можливо... А опера – це колосальна праця, ці люди все життя присвячують себе чужій музиці. І більше того, вже досягнуті такі високі рівні виконання, що ти або відповідаєш цьому рівню або ні. Опера не пробачає", - підкреслила Джамала.

"Не варто плекати ілюзій, що ми от зараз станемо Європою. Тому що треба спочатку оселити Європу у власному менталітеті, підвищити рівень масової культури. Чи готові наші люди замінити в своєму повсякденні "весільні" пісні на щось більш музичне?" - запитала співачка.

У свої 30 років Сусана Джамаладінова, як насправді звуть співачку, має багато професійних планів, але поки що не має чоловіка і дітей.

"Мабуть, я сама ще не готова до цього, тому воно досі зі мною не сталося. Адже у моєму житті завжди так було… Я була готова вступати до консерваторії у 17 років, але мені сказали - лише після того як виповниться 21 рік. А я вже зрозуміла, що в училищі мені робити нема чого. Так мабуть і з заміжжям. Я вже майже годину говорю про музику, а не про дитину – отже, цього ще немає у мене в голові. Якби я виношувала ідею про дитину, мабуть, я б про це казала", - зазначила Джамала.

Фото надані прес-службою співачки та взяті з її Facebook

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів