"Вважаю себе націоналістом": Суханов розповів про зміну громадянства та спілкуваня з родичами з росії

2 червня 2022, 16:40

Телеведучий Олексій Суханов, який народився у росії, незадовго до початку війни отримав український паспорт. А після нападу окупантів 24-го лютого ведучий взагалі відрікся від країни агресора.

У недавньому інтерв’ю Славі Дьоміну Суханов розповів про стосунки із родичами та знайомими із росії та чому вважає себе українським націоналістом.

"Зараз я громадянин України… Прошу всіх раз і назавжди збагнути це… Ще до початку війни, коли це х*йло підписало щось там про ЛДНР... Я тоді вже в Instagram написав пост… Взагалі себе… жодним чином відтоді остаточно не пов’язую з рашею", – говорить він.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Олексій Суханов (@suhanov.official)


Ведучий розповідає, що після 24-го лютого його знайомі з росії заохочували його поїхати з України.

"Одна знайома мені зателефонувала на початку війни, каже: "А чому ти не виїжджаєш?". А як я можу виїхати? Я взагалі не бачу сенсу виїжджати… Тут мій дім, куди я поїду. А вона така: "Та їдь. Чого ти не можеш? У тебе є російський паспорт, по ньому можеш виїхати". Я просто після цього поклав слухавку", – сказав Олексій, додаючи, що вважає себе націоналістом.

"Нічого поганого в цьому не бачу. Тут треба визначитися в поняттях. Я звісно проти насильства, але я виступаю за захист, за підтримку всього, що стосується будь-якої країни. Мови, культури, традицій", – пояснює він.

"І я дійсно з піною у рота буду відстоювати те, що українська має залишатися єдиною державною в Україні… Святими мають бути мова, традиції, історія, кордони і право бути й нести своїм життям свою культуру. Тому я і вважаю себе націоналістом", – продовжує він.

 
Олексій порвав зв'язки з усіма родичами та близькими у росії
фото instagram Олексія Суханова

У розмові з інтерв’юєром Суханов прямо заявив, що не спілкується із родичами в росії.

"Ми не спілкуємось… з початку війни. Десь на другий тиждень пролунав дзвінок. Було питання: "Ну що, як там в тебе справи?". Я кажу, що рашисти бомблять, ми в бомбосховищі зараз, на станції метро". І далі (від них – ред.): "Ну все, па-па", – переповідає він.

Суханов, який починав свою кар’єру у російській журналістиці, розповів, що певний час працював разом із одним з найголовніших рупорів пропаганди Володимиром Соловйовим.

"Я був знайомий. Ми в один час працювали на телеканалі НТВ, ще за порядних часів. Ми навіть не товаришували. Просто бачилися в коридорі", – розповідає він та додає, що вже давно перестав замислюватися про порядність й чесність пропагандистів.

"Я не хочу шукати моменту, коли вони пішли на згоду із собою. Коли вони були такими, коли іншими. Я не хочу… Вони не люди, вони не журналісти, вони для мене лайно… Вони вірять тільки в гроші", – говорить Суханов.

 

Олексій також переконаний, що в росії нема жодного чесного чи опозиційного журналіста. Зокрема, ті ж Ксенія Собчак та Юрій Дудь, яких ніби причисляють до лібералістів.

"Я не вірю їм. Собчак – це взагалі лялька путіна та кремля. На ній хрест треба поставити. Дудь – це представник так званої лагідної пропаганди… Жодним опозиційним журналістам чи політикам я не вірю. Жоден з них не визнає Україну незалежною демократичною країною, яка має такі ж права, які вони визнають для своєї раші", – говорить ведучий.

"Ні Навальному, ні Каспарову, ні Ходорковському. Кожен з них хворий на імперскість… Кожен рашистський політик, незалежно, хто він: провладний чи опозиційний, він хворий на імперскість… Щодо Немцова не знаю. Хоча напевно так, світла пам’ять", – говорить він та наголошує, що це його особиста думка.

 

Суханов вважає, що ця імперскість є однією з головних причин, через яку не можна пробачати росіянам скоєного.

"Допоки раша не одужає… Поки вони всі не зрозуміють, що треба розібратися в себе там. І завойовувати авторитет не війнами, насильством чи шантажем, а навпаки… От коли вони підуть таким шляхом, от тоді їм можна буде довіряти", – вважає він.

"Допоки вони сруть великою частиною своєї країни в дірку, не знаючи, що таке унітаз, ідуть вони самі в дупу. Я жодному з них не вірю. І я жодному не пробачу", – каже він.

"Допоки вони своєю працею, своїми грошима, своєю нафтою не відбудують все те, що вони зруйнували. Допоки вони до кінця життя не будуть відшкодовувати тим, хто втратив дітей своїх, батьків, коханих, жодних пробачень не може бути цій гидоті. Ось і все", – говорить Олексій.

 
Київ Олексій вважає рідним містом

На запитання інтерв’юєра щодо повернення у рідне місто Іваново, що поблизу Москви, ведучий відповідає однозначно.

"Напевно ніколи (не повернуся – ред.). Я розумію Михайла Баришнікова, який емігрував з Радянського Союзу до Америки. Він ніколи відтоді не повертався до росії. І я розумію чому. Туди не тягне… Мене туди не тягне. Бо це інший світ. Я люблю жити в світі, де поважають один одного, де визнають різноманітність… Мені подобається і я поділяю філософію європейського світу… Коли людям дають можливість обирати. Надають вибір. Тому туди мене не тягне", – підсумував Суханов.

Нагадаємо, Михайло Баришніков нещодавно звернувся до путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Ганебна і хитра пропагандистка": Анатоліч закликав не вірити Собчак

"Хєр вам": Денисенко розказала, за яких умов після війни слід впускати росіян до України, і закликала СБУ зайнятися Байрак

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів