"Є корито, з якого вони їдять": Іварс Калниньш розповів, як ставиться до прокремлівських акторів та чи повернеться колись до зйомок у росії

7 липня 2022, 14:30

73-річний латвійський актор Іварс Калниньш розповів, як ставиться до війни росії проти України.

Секс-сивол радянського кіно в інтерв’ю "Радіо Свобода" також зізнався, які стосунки має з колегами, що підтримали "спеціальну операцію".

"Я в той момент (зранку 24-го лютого – ред.) згадав... до кримських подій, у 2014-му був момент, я вдень включив телевізор і перший канал російський показував Кремль. До нього (путіна – ред.) приїхали з Ізраїлю старці, людей десять. Я не пам’ятаю. Вони хотіли дізнатися, адже йшла вже така димогогія, з якими фашистами він хоче боротися в Україні.

І він так, не пам’ятаю контексту, але він процитував Геббельса. Щось наче "коли багато разів повторювати брехню, вона стає правдою". І я мало зі стільця не впав… Вони більше не задавали питання", – метафорично відповів Калниньш.

 
скріншот із інтерв'ю

Актор не приховує свого розчарування у російських колегах, які підтримали війну. На питання інтерв’юєра щодо спілкування із ними у майбутньому, наприклад, із Михайлом Боярським, який відкрито підтримав путіна, Івару відповідати складно.

"(Боярський – ред.) не такий вже і мій друг, але колега. Я забув про нього… Не знаю, він хороший актор, але при зустрічі побачимо", – відповів він.

"Є якесь корито, з якого вони їдять… хто ж їх годувати буде… Я не хотів розчаровуватися. Тому нікому зараз не дзвоню… В мене багато колег з України. Якраз із ними я спілкуюся, можливо не кожен день, але кожен другий, третій день", – сказав він.

 
Акторові важко відповісти однозначно щодо спілкування із колегами з росії

Водночас остаточний розрив стосунків із росією Калниньш не розглядає. Актор не приховує, що повернеться до зйомок у росії після закінчення війни.

"Якщо закінчиться, звісно так… Закінчитися на користь москви? Я думаю, так не може бути. Так засмітити весь світ брехнею… В мене є друзі з України, я приблизно знаю картину з вуст свідків", – сказав він.

 

Водночас актор не вважає скасування російської культури правильним явищем.

"До чого тут Пушкін, Лермонтов і Толстой?", – сказав він, додаючи згодом, що теоретично навіть обдумає в майбутньому пропозицію Михалкова щодо участі у його фільмах.

Нагадаємо, раніше ведучий Олексій Суханов, який починав кар’єру на російському телебачені, засудив імперські замашки країни-агресора та закликав не довіряти "російським лібералам".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Якщо на Галкіна заведуть справу, вона почне говорити": друг Пугачової розповів про її позицію щодо України

"Я не зможу називати війну якимись іншими словами": Хаматова пояснила, чому вона не в росії, та висловила надію, що "сильний" путін визнає помилку

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів