"Я вила, я просто голосила як звірі": Гапчинська показала, що зробили з її домом російські окупанти

14 липня 2022, 14:00

Художниця Євгенія Гапчинська, чий дім під Макаровом потрощили та розграбували російські загарбники, розказала, чому їй було так боляче від побаченого. Стан її любої оселі, над якою скоїли наругу, став для мисткині символічним втіленням різниці між "братами-народами".

Моторошні кадри Гапчинська показала в "Сніданку 1+1", а також розповіла про свого чоловіка Дмитра, який воює в ЗСУ.

"Чоловік у мене резервіст. Їм у середу, 23-го лютого сказали з'явитися і бути у військкоматі у п'ятницю, 25-го. Тобто я знала, що чоловік уже піде на війну або якісь військові події", - пригадала Євгенія.

 
Дмитро Гапчинський зараз на фронті
фото з FACEBOOK гапчинського

Дмитро - кулеметник. Зі слів дружини, за час війни чоловік схуд уже на 15 кілограмів та втратив шість зубів - але не свого оптимізму і не бойового духу.

Самій Гапчинській дуже допомогла робота з психологом. Тепер художниця, яка вже на початку травня повернулася до України, знову може сміятися та малювати.

"Я коли зайшла в будинок уперше після всього, це дуже страшно. Я не хочу, щоби сприймали, що я дуже жаліюся, бо у людей ще страшніше, в мене не так. І ми всі живі і все добре. Але коли заходиш... Це був будинок, в якому ти спиш, їси, де твої діточки, затишок твій, де ти вагітна була, де твій животик жив... Це був будинок, де я зубною щіткою чистила кути. Коли ти заходиш, а там як Сатана пронісся", - поділилася Євгенія.

 
Євгенія з 4-річним сином Миколкою вчасно поїхала з заміського будинку до Києва
скріншоти з відео "сніданку 1+1"

"У жилах стине кров, у мене ноги підкосилися, я схопилася за кухонну поверхню, яка теж була роздерта. Тут постріляна кухня, тут видерта варочна поверхня... Я вила, я просто голосила як звірі. І от я потім хотіла сама зрозуміти, що мені так болить. В мене от болить те, яка між нами велика різниця, між нами, "братами-народами". Ми так зроблені природою, ми як різний вид тварин. Ми, українці, це ті, хто прибирає, вигадує, мріє, потім ці мрії втілює в життя. Всі, від агрономів, які на землі працюють, до тих, хто з космосом працює і літаки будує, до зірок досягає. Всі націлені на користь, на мрію, а потім щоби мрію ту здійснити", - зазначила вона.

"А оці "сатани" - їх Бог створив, щоби вони все руйнували. Хай мене простять всі українці, вони насерли всім повні унітази, тобто вони чи не вміють їх змивати... Вони руйнують, вбивають, палять, серуть, брешуть, крадуть, і щоби швидше втекти", - підсумувала мисткиня.

 
Окупанти розграбували та запаскудили дім Гапчинських

Євгенія планує потроху лагодити будинок. До осені постарається встигнути зробити дах та вставити вікна.

"У мене таке відчуття: це моє місце, мій город, мій сад, це - я. Це ви, тварюки, йдть. А це - моє місце. Все буде краще, ніж було", - переконана вона.

 
 
 

Нагадаємо, однією з перших робіт Гапчинської під час війни став портрет британського прем'єра Бориса Джонсона.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Таран розповіла, як дізналася про влучання російської ракети в її дім і наскільки постраждала квартира

"Все стесено снарядами": Мосейчук розповіла про свій дім біля Бучі та повернення сина з закордону

"Не розуміли, коли впаде бомба на будинок": Амадор Лопес зі своєю мамою провів три жахливі тижні поблизу Макарова

"Ви живете в сраці, в гівні, в спирті": Вітовська порадила росіянам їхати грабувати москву замість пертися в Україну

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів