"Матюкатися простіше російською": Аніта Луценко розказала про свій шлях переходу на українську та закликала нікого не цькувати

13 травня 2022, 11:00

Фітнес-тренерка та блогерка Аніта Луценко, як і більшість публічних людей з України, висловила свою позицію щодо мовного питання.

У пості в Instagram вона розказала, як із задоволенням вдосконалювала державну мову, та закликала надихати російськомовних переходити на солов'їну.

"В моєму житті не було жодного уроку російської мови! Вдома батьки розмовляють російською, друзі - російською (лише одна українською, тобто суржиком), одна бабуся теж суржиком, а інша і два дідусі - російською", - розказала спортсменка.

 
Аніта зі шкільних років вивчала українську

"У якомусь році я стаю ведучою "зважені та щасливі", яку буду вести українською! І я в захваті! Я ходжу на тренування мови, вимови, позбуваюся русизмів. Завдання протягом 4 місяців розмовляти українською щодня, щоби налаштувати артикуляцій ний апарат, позбутися русизмів", - згадала Аніта.

За словами Луценко, вона збиралася перейти на українську досить давно, але ніхто з оточення спортсменки не підтримував її.

"Ідея сходить нанівець. Бо словниковий запас вже більший російською, висловлювати емоції і матюкатися в моменти відчаю простіше російською. Війна. І я розумію, що прийшли "рятувати", бл*, мене, російськомовну! Не когось ефемерного! Я чекаю, поки мої заговорять українською... Немає з ким говорити… Тож я вирішила бути тією першою серед своїх", - наголосила вона.

 
Луценко вирішила замотивувати друзів і перейти на державну мову

Аніта також зазначила, що іноді вона переходить на російську, тому що зміни не відбуваються швидко.

"Я проти цькування тих, хто не говорить (українською - ред.), кожен має право спілкуватися, як хоче, бо ми вільна нація! Але так! Якщо мій приклад когось надихне, я буду щаслива. Не цькувати, а надихати! Мій вибір", - наголосила Луценко.

Нагадаємо, раніше блогерка Лілія Багірова висловилася проти "відрізання" російської мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Гвоздьова заявила про бажання перейти на українську

Раміна закликала не ділити людей за мовною ознакою

Крук пообіцяла розмовляти у мережі українською

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів