"Мова має значення": Бужинська відмовилася від участі в благодійному концерті, де співатимуть російською

13 травня 2022, 12:00

Співачка Катерина Бужинська повідомила про свою відмову від участі в одному з благодійних концертів у Болгарії. Вона вважає неприпустимим те, що на заході заради допомоги дітям України, які постраждали від окупанта, лунатимуть пісні мовою цього ж окупанта.

Чому мова зараз критично важлива, артистка пояснила у Facebook.

 
Катерина не співатиме на концертах, де лунають пісні російською
фото з instagram бужинської

"Я в Болгарії довгий час. І перше, що я зробила, я вивчила болгарську мову. Мені дуже хотілось більше розуміти народ, з яким я зараз живу і донести правду про те, що зараз відбувається в Україні . Я співаю українською, болгарською мовами. І мене дивує, що за 30 років деякі болгари не розрізняють українців від росіян. В Болгарії цим "руснаци" називають усіх, хто з пострадянських країн. І настав час покласти цьому край", - наголосила Катерина.


Зі слів артистки, дізнавшись, що в рамках концерту, куди її запросили, лунатимуть пісні російською, вона звернулася до організаторів із вимогою це виправити. Але цього не було зроблено.

"Я розумію, що зараз трендово і модно говорити про Україну, щось для неї робити. Усім хочеться бути на гребні популярності України. Але проявіть хоча б трохи поваги до неї, за рахунок якої ви хочете піаритись", - обурилася Бужинська.

 
Артистка вважає, що настав час змінити імідж українців за кордоном

Окремо вона звернулася до болгарського колеги Васко Младенова, який братиме участь у цьому заході.

"Невже у Вас в репертуарі немає пісень болгарською, що ви співаєте російською? Невже Ви самі себе так сильно не поважаєте? Чи це така провокація?", - запитала Катя.

"І до організатора - навіщо??? Невже у вас не викликає когнітивного дисонансу те, що ви робите благодійний концерт для допомоги дітям України, що постраждали від окупанта, мовою окупанта?", - наголосила вона.

Бужинська запропонувала поглянути на фото скалічених українських дітей та спробувати пояснити їм, чому на концерті лунатиме мова тих, хто їх і скалічив.

Артистка запевнила, що організує інший концерт та знайде спосіб, як зібрати гроші для малечі, що постраждала від війни.

Нагадаємо, дедалі більше українських зірок, котрі до війни розмовляли російською, тепер принципово переходять на українську. Зокрема своїм прикладом надихають Алан Бадоєв, Melovin, Валерія Крук.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Віцеспікер парламенту Естонії вразив виконанням української пісні. ВІДЕО

"Все ок. Я допоможу": Дантес присвятив пісню всім, хто переходить на українську мову

Гордон розповів, чи переходитиме на українську, та назвав Наташу Корольову ідіоткою

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів