Положинський: Ми мусимо навчитися говорити правду та співпрацювати

18 липня 2014, 13:29

На другий день після страшної трагедії зі збитим малайзійським боїнгом соцмережі рясніють постами публічних людей і зірок, які не можуть мовчати про те, що сталося.

Усі слова, переважно, мають схожий зміст – боляче через те, що загинули ні в чому невинні люди і винуватцями цього жаху є агресія Путіна і мовчання світу.

Активіст Майдану і лідер гурту "Тартак" Сашко Положинський теж не зміг залишатися осторонь того, що коїться. Але його слова, залишені на сторінці у Facebook, спрямовані не на звинувачення Путіна, а на те, що маємо робити ми – українці.

Свій пост Положинський почав з цитування книги Світлани Зоріної "Наїзд", у якій йдеться про те, як органи державної влади незалежної України нищать новостворений український бізнес.


"Ми й досі живемо в суспільстві з подвійною мораллю... Смішно вводити податкову декларацію у країні, де чиновники найвищого рівня заявляють про копійчані доходи, реально витрачаючи на власні потреби від тисяч до десятків тисяч доларів на місяць. Лицемірство починається згори, і на кожному щаблі державних сходів лише відтворює його у трохи менших масштабах..." - наводить цитату Сашко і далі вже пише від себе.

Положинський написав про те, що на рівні влади та економіки країни досі не відбулося жодних змін

"В той час, як на східному кордоні ведуться кровопролитні бої, на західному кордоні митники знову відновили звичні побори з підприємців. Добре б, якби збирали ті гроші на потреби війська, а то ж, гади, кладуть все у власну кишеню. Ну й нагору віддають, звісно", - зазначає Положинський.

"Чиновники та силовики на місцях потрохи повертаються до звичних методів роботи й відновлюють діяльність накатаних схем, щось видозмінюють, адаптують, напрацьовують нові. Депутати, високопосадовці, в тому числі й явні вороги України, не соромляться відкрито жити на широку ногу, цинічно хизуються своїми статками, спокійно їздять на дорогий відпочинок - подалі від проблем України", - наголошує музикант.

Він також зауважив, що і президент Порошенко не поспішає розлучатися з бізнесом та виконувати інші передвиборчі обіцянки, навіть ті, які безпосередньо стосуються армії та бойових дій.

"Вже вкотре всю надію, все натхнення, всю віру в можливість змін на краще дають тільки окремі люди. Їхній ентузіазм, невтомність, самопожертва, героїзм окриляють і не дають впасти у зневіру. І я з глибокою шаною ставлюся до кожного, хто намагається хоч щось зробити для того, щоб справи України та українців пішли на краще", - продовжує Олександр.

Всю віру у зміни на краще дають не політики, а окремі люди - вважає Сашко

"Але буду говорити знову і знову - те, про що регулярно кажу впродовж багатьох років, те, про що не раз казав під час Майдану, за що мене навіть дехто записав у боягузи і зрадники, те, що вважаю найважливішою умовою оновлення України. Ніяка приватна ініціатива, хай навіть і в масових проявах, ні жертви, ні смерть, ні каліцтва не приведуть до бажаних змін на краще без довготривалої і марудної системної роботи", - підкреслює Положинський.

"Мусимо вчитися, дізнаватися, відкривати, залучати. Мусимо думати і створювати, об'єднувати і координувати зусилля, брати та розподіляти відповідальність, визначати напрямки роботи й делегувати конкретні повноваження, концентрувати увагу і гуртувати фахівців, напрацьовувати нову систему функціювання держави та її економіки, й, відповідно, принципово нову законодавчу базу під неї, творити нові інституції й виводити їх на рівень здатності заміни старих у будь-який слушний момент", - зауважує Сашко.

Положинський закликає об'єднувати зусилля та співпрацювати

"Мусимо вчитися вислуховувати, розуміти одне одного, вчитися співпрацювати заради інтересів всієї країни та всього суспільства, а не ставити свої власні амбіції, симпатії чи антипатії на перший план. Зрештою, мусимо навчитися говорити правду, якою б гіркою вона не була, говорити по суті, а не по формі, відмовитися від зайвого пафосу і пишномовства на користь конкретики та чіткості формулювань", - резюмує Положинський.

Фото з Facebook Положинського

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів