Кондес, Руснак та Пінчук показали всім язики з бронзи
13 лютого у Шоколадному будиночку розпочався арт-проект який представив кращих художниць Украiни до числа яких увiйшла Лiна Кондес зi спец проектом "Самопiзнання". Проект був представлений від галлереї "Rusnak gallery" власницею котрої є Руснак Яна.
Нагадаємо що куратором Ліни є відомий скульптор Олег Пінчук, до речі нещодавно скульптуру якого розмістила на циферблаті годинника Monsieur відома швейцарська фірма "Bovet".
Крім Ліни був представленний спец проект Зінаїди Ліхачевої та роботи таких відомих художників, скульпторів та графіків:Тетяна Малиновська, Ніна Мурашкіна, Ольга Селищева, Олеся Джураєва, Ольга Кравченко, Зінаїда Ліхачева, Оксана Левченя-Константиновська, Емма Тремба, Беата Корн, Марія Куликовська, Галина Григор’єва, Світлана Карунська, Олена Придувалова, Олена Рижих, Ганна Криволап, Дарина Микитюк, Інна Хасилева, Поліна Веллер, Ліза Портнова, Тетяна Чорна, Оксана Радкевич, Ілона Сільваші, Валерія Трубіна, Катерина Бруєвич, Марина Скугарєва, Ксенія Гнилицька, Саша Чічкан.В якості спеціальних гостей запрошені такі відомі художники, як Руслан Тремба та Олег Тістол, а також фотохудожник VarrIng (Ігор Бабій).
Інтернет-видання In-Art, яке виступило співорганізатором даного проекту, зібрало видатних жінок-художників, скульпторів, графіків, модельєрів, дизайнерів та ювелірів з усієї України, щоб показати суспільству, яким бачать сучасний світ визнані в Україні та за кордоном професійні художниці.
Власниця галереї Яна Руснак |
Хижі, з надміром червоної помади та слини поп-артівські жіночі роти в роботах Ліни Кондес здатні вразити кого завгодно – це потужний генератор фантазмів. Одного разу побачивши, просто так цього видовища не забудеш, художниця відверто провокує глядача. Червона помада – найсексуальніший з усіх косметичних винаходів, цей колір діє однаково і на биків, і на чоловіків.
Це один із найкрасномовніших знаків статі та спокуси. У Кондес є і готичні, чорні версії губ – для любителів особливо гострих відчуттів.
Художниця дозволила собі іронізувати над цим засобом маніпулювання сильною статтю, потаємним бажанням чоловіків бути проковтнутими, граючись із надмірністю – занадто багато агресивного кольору, надто багато пристрасті. Безумовний об'єкт бажань чоловічої статі " відділяється" від жінки і перетворюється на самостійно функціонуючий м'ясоїдний організм, який асоціюється із головним персонажем фільму " Чужий" – через кількість отруйного слизу.
Ні для кого, між іншим, не секрет, що із психологічної точки зору рот, губи – це субститут статевих органів, просто говорити про це вголос є нібито поганим тоном. Звідси дивна тяга дам збільшувати їх об'єм, збільшуючи таким чином власну "товарну вартість".
Художниця наважується говорити про ці безглузді стереотипи споживання сексу і сексуального споживання із гумором і абсолютно відверто. В представленій нею бронзовій скульптурі між жіночими ногами широко відкривається рот. У роботах Кондес взагалі дуже багато "стьобу" над тим, що чоловіки вважають найважливішим для себе – своїм статевим функціонуванням і пов'язаною із ним владою над жінками. Рот поміж ніг – гідна жіноча відповідь чоловічому сексизму, він теж, між іншим, є інструментом влади і домінування.
На полотнах Кондес на тлі червоних губ, що так і намагаються когось проковтнути, ми бачимо метушню пігмеїв, що в різний спосіб злягаються, нагадують піктограми Кіта Харінга або " прикольні" секс-инструкції туалетного дизайну. Повернення до піктографічної мови первісного мистецтва тут не є випадковим.
Вона, як і червона помада, знеособлює людину, робить її частиною натовпу, загальної маси споживачів поп-культури, що живе виключно основними інстинктами. Так замикається коло – яскраво-червоні губи знаходять свою "цільову аудиторію".
Організатором першого "Шоколадного сезону" виступає інтернет-видання In-Art, яке було засноване Георгієм Браіловським у 2014 році як суспільно значимий проект для об’єднання учасників арт-ринку та підвищення впізнаваності українських митців в Україні та за її межами. Однією з цілей комунікативного майданчику In-Art є сприяння підвищенню рейтингу нашої країни та популяризація українського мистецтва у світовому масштабі.
Побачити всі роботи ви можете до 2 березня за адресою Шовковична 17/2