Як Янукович провалився у відстійник, а потім у колодязь

1 вересня 2010, 10:46

У День знань президент Віктор Янукович відкрив таємницю своїх шкільних оцінок. А журналісти відкопали старі табелі школяра Віті і дізналися про страшні пригоди "проффесора" у шламовому відстійнику та "літальний" випадок з колодязем.

Як пише "Комсомольська правда в Україні", наприкінці 50-х за перші шкільні роки Віктор Янукович кілька разів ледь не загинув. Про це він майже за півстоліття розповідав Вірі Ніколаєвій, авторові книги "Доторкнися до долі". Ось як це записала жінка:

"Недалеко від їхнього будинку був шламовий відстійник, куди раніше зливалися рідкі відходи металургійного заводу... Люди обходили це згубне місце стороною. А Вітя навіщось поліз... І провалився у відстійник по самий пояс. Рідина почала затягувати, і чим більше хлопчисько пручався, тим сильніше його тягло у безодню. Страху в душі не було, але захлиснула раптом така досада від безвиході!

Янукович міг втопитися у відходах, але не вийшло

"Ну, все, - промайнуло у голові, коли болото засмоктало вже по груди... - Загину у цьому болоті, і мене, може, навіть не знайдуть..." Щоправда, тоді Янукович на тверду землю таки видерся - випадково: вітром нагнуло гілку дерева, яке росло поруч, і Вітя за неї вчепився.


А трохи пізніше на горе-Вітю напала зграя гусаків. Янукович кинувся від них тікати, послизнувся і впав у колодязь. Від смерті чи каліцтв врятував гачок, за який він зачепився курткою. А потім і перехожі витягли.

В результаті Вітя лише підхопив запалення легенів. Кілька місяців його доглядала бабуся, напувала чаєм з калиною і трав'яними настоянками. І спеціально для хворого Януковича бабця купувала делікатесні на той час курячі яйця.

Вітя ледь не вбився у колодязі - літальна пригода ледь не стала летальною

В інтерв'ю "Енакиевскому работнику" однокласник президента Олександр Тернавський, який згодом став його прес-секретарем, розповідав, як підгодовували Януковича у дитинстві.

Тернавський згадував, що після уроків учні часто бігали до їдальні будівельного комбінату, який щойно відкрився. Школярі завжди жадібно накидалися на хліб, який тоді вільно лежав на всіх столах. Ну і Янукович туди бігав щодня. А оскільки працівники столовки знали, що жив він без матері, залишали йому щось смачне.

Як пише "Українська правда", Віктор Янукович у дитинстві любив ходити до школи, "як і всі діти". Про це він сказав у середу на святі Першого дзвоника в одній зі шкіл Києва.

У відповідь на запитання, чи любив він ходити до школи, Віктор Федорович трохи заперечливо хитнув головою і сказав: "Я такий, як і всі".

"Було по-різному. З однієї сторони хотілося друзів завжди побачити після літа, поділитися враженнями...", - згадав Янукович.

Янукович так любив ходити до школи, "як і всі діти"

За його словами, в його табелі було лише чотири "4-ки", всі інші - "5-ки". Як зазначив Янукович, "4-ки" у нього були з української мови та літератури і з російської мови та літератури.

"Там була одна вчителька, вона була дуже сувора", - зауважив він.

Правда, відповісти на запитання, яким був його улюблений предмет, Янукович одразу не зміг. Лише пізніше згадав: "Я завжди любив спорт".

Як пише "КПУ", рідною школою Януковича прийнято вважати єнакіївську школу №34. Тут і музей з екскурсіями є на честь іменитого випускника. У Єнакієве родина Януковичів перебралася у 1959-му році. І саме в цій школі він познайомився з Анною Дмитрівною Зогоновою - вчителькою, до якої записався у вічні піонери.

Улюблена вчителька Януковича та її вічний піонер
Знімок з музею, влаштованого у школі Януковича

Однак розпочав своє навчання Віктор Федорович зовсім в іншій школі - №16, від якої зараз не лишилося і сліду. Двоповерхова восьмирічка, до якої пішов Вітя, була єдиною поблизу його будинку. Але й сюди Януковичу за легендою щодня доводилося іти пішки п'ять кілометрів.

У 50-ті роки сім‘я Януковичів жила у селищі Нова Жуківка. Село було маленьке, всього на дві вулиці - Піскова та Вантажна. Власне, сімейство нинішнього казус-президента жило на вулиці Пісковій, 4.

Правда, за кілька років Нову Жуківку поглинув металургійний завод-гігант, що розростався. Частину будинків знесли, а на їхньому місці з'явилися шлакові відвали Єнакіївського металургійного заводу. Від інших у кращому випадку збереглися фундаменти.

Першокласник Вітя Янукович

Будинок, де жив першокласник Янукович, нині теж не знайти. Не збереглася і школа, до якої він пішов. Натомість відомо, хто був першим учителем Віктора Януковича.

Звали його Сергій Захарович Солдатенков. Кажуть, то був твердий чолов‘яга, який мав незаперечний авторитет серед дітей. Мовляв, Янукович досі пам'ятає людину, яка навчила його читати і писати.

Повідомляється також, що приміщення першої школи Януковича віддали під станцію швидкої допомоги. А прізвище Янукович згодом було знайдене у старих шкільних архівах. Там же віднайшли і перший шкільний запис, пов'язаний з нинішнім президентом.

У "Книзі обліку учнів початкової школи №16" за 1950-1967 роки прізвище "проффесора" стоїть під номером 586. Навпроти нього написано, що Вітя Янукович з Нової Жуківки у 1957-му році був зарахований у 1-Б клас.

До речі, у графі даних записано й місце роботи батька Януковича Федора - "машиніст транспортного паровоза на Єнакіївському метзаводі".

Є ще один запис - у 1960-му році Вітя Янукович перевівся до школи №34.

Янукович у "Книзі обліку учнів початкової школи №16" за 1950-1967 роки під номером 586

Також було виявлено книгу наказів по початковій середній школі №16. І там теж запис про Януковича - наказ від 25-го травня 1958-го року, у якому за відмінну поведінку та гарну успішність Януковичу оголошено подяку.

У книзі наказів по початковій середній школі №16 теж є прізвище Януковича

А от класні журнали, табелі й інші документи розвалу СРСР не пережили, їх знищили. Принаймні так пише "Комсомлка". Тож перевірити правдивість слів "проффесора" та його "шкільні заслуги" навряд чи можливо.

Фото з "УНІАН", "Комсомольської правди в Україні", "УНІАН" і прес-служби президента, "Острова", "Газеты по-киевски"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів