Клочкова: Наш син - це ксерокопія, відзнята з Левана

19 серпня 2010, 11:53
Не так давно плавчиня Яна Клочкова святкувала один місяць від дня народження свого сина Сашка. За цей час спортсменка ще не зовсім усвідомила себе матір‘ю, але вже точно знає: щастя її сина та його добробут залежать лише від неї.

При цьому батько дитини, грузин-красунчик Леван Ростошвілі телефонує Яні хіба що з погрозами, а сина бачив лише раз.

Про це та про плани щодо другої дитини Клочкова розповіла в інтерв‘ю журналу "Viva! Україна".

На той час, поки син підростає, Яна перебралася у батьківську квартиру. В одній з кімнат тут поставили дитяче ліжечко й обладнали ігровий куточок.

"Як же ж добре, коли мама під боком! Вона мені підказує, що і як робити. Без мами я б навряд чи впоралася!" - радіє Клочкова.


У догляді за дитиною плавчині допомагає її молодша сестра Аня. А ще у квартирі мешкають три кішки і собака Єва. Тож Саша росте у жіночому царстві.

"Чесно кажучи, я ще досі толком не усвідомила, що стала матір'ю. Спершу я боялася робити усе, що пов'язано з гігієною дитини - купати, підмивати, стригти нігтики, чистити йому носик, вушка. У мене було таке відчуття, нібито мені дали понянчити дитинку на час", - зізнається Клочкова.

"Спершу я боялася робити усе, що пов'язано з гігієною дитини"

Та зараз Яна, за її словами, нагадує собі робота, який займається життєзабезпеченням маленької людини: "Я роблю все можливе для того, щоб Сашеньці комфортно жилося, щоб не дуло ніде, щоб він ситий був".

"Зізнаюся, поки не народила, думала, що з дітьми набагато легше. А з ними так важко! Народити - це півбіди, а ви виростити спробуйте!" - каже Яна.

Втім, народжувала спортсменка, як вона підтверджує, легко: "Так. А головне швидко - не мучилася довго. У мене були стрімкі пологи. Я народила за 3,5 години. Правда, кричала, наче божевільна. Пригадую, мене лікар просить: "Ну не кричи ти так, Яночко!" А я не можу зупинитися, крики мимоволі виривалися".

В принципі, у Клочкової не стільки пологи важкі були, скільки непростий післяпологовий період. Адже син у Яни народився чималенький - 4400, майже як тримісячний.

"...Молозивом не наїдався, доводилося його догодовувати сумішшю. До того ж у нього була післяпологова жовтяниця. Сина поклали під лампу, а я знервувалася, чергувала коло нього геть усі ночі, маску, щоб з оченят не зісковзувала, поправляла. Я просто не могла спати!" - згадує молода матуся.

"Пригадую, мене лікар просить: "Ну не кричи ти так, Яночко!"

Та й зараз, через майже півтора місяці Яні не вдається виспатися. Уночі вона встає до сина три-чотири рази.

"Але я вже звикла до свого нового розкладу. Я завела собі спеціальний зошит, куди записую години годування сина і графік його сну", - пояснила плавчиня.

До того ж маленького Олександра Клочкова, за її словами, намагається годувати грудьми.

"Щоб краще прибувало молоко, випиваю, за порадою мами і тітки, по десять кухлів чаю з молоком на день. Це для мене як покарання, тому що я так багато рідини ніколи не пила", - визнає Яна.

"Поки що мені важко прокидатися вранці. Але найнеприємніше, я все ще не навчилася розуміти, чому син плаче, і не завжди можу його заспокоїти. Зараз, слава Богові, якщо він кричить, я хоч сама у сльози не кидаюся. А спочатку, якщо не могла Сашка заспокоїти, ревіла страшно", - ділиться Клочкова.

Із заміною підгузків у Яни проблем не виникало. "Взагалі, для мене велике щастя, коли памперс повний - це значить, що з животиком у нас все гаразд", - пояснює вона.

Щоб було молоко в грудях, Яна "катувала" себе чаєм з молоком - по 10 горняток на день

І хоча Клочкова у вихованні літературою не гребує, важливу роль для неї відіграють поради матері:

"У мене багато літератури на тему виховання і годівлі дитини. Але те, що там пишуть, і що є насправді - це дві великі різниці, як кажуть в Одесі... З багатьох питань раджуся з мамою і тіткою. Тож поки мене рано називати ідеальною мамою".

А ще Яна розповіла, як їй з мамою завжди шкода будити свого сина:

"Він таке миле янголятко, коли спить! Але якщо прокинувся, його неможливо потім спати укласти. Удень дуже погано засинає... Наше маля любить, щоб його постійно гойдали, возили. Заколишеш, а він за три хвилини прокидається. І так по десять разів може очки відкривати. Ох, це так важко для мене!"

"А недавно мама придумала свій спосіб заколисування Сашка. Вона укладає його на великому ліжку на живіт, а потім катає його сюди, як ковбаску", - сміється спортсменка.

В цілому, Клочкова хоче виховати свого сина так, як її виховали батьки - гарною, порядною людиною.

Сашуля Клочков любить, коли його гойдають і заколисують

"Але не хочу, щоб він був таким же відкритим і довірливим, як я. Чоловіку в житті потрібно бути твердішим і наполегливішим", - впевнена вона. А найголовніше, на думку плавчині, оточити малятко любов'ю, турботою, ласкою, розвивати його духовно і фізично.

Втім, з любов‘ю і турботою рідного батька у Олександра Клочкова проблематичніше. Леван Ростошвілі бачив сина лише раз - у перший день після його появи на світ.

"Леван часто телефонує з погрозами, що забере сина. Ну, що поробиш - гарячий грузинський хлопець, вибуховий характер. І скільки я не намагалася пояснити йому, що проблеми краще вирішувати мирним шляхом, все марно. Ми дуже різні люди, у нас різний менталітет, і з цим нічого не поробиш", - коментує Клочкова.

І, як каже Яна, річ зовсім не в тім, що її, як подейкували, не прийняли батьки Левана. Її добре сприйняла його мама і вона подружилася з його старшою сестрою...

"Але на якомусь етапі наших стосунків я зрозуміла, що Леван - несерйозна людина, він не відчуває відповідальності. Леван сам як дитина, за яким потрібно дивитися. Він ще не виріс з коротких штанців. А хіба можна дитині довірити виховання іншого дитяти?" - зітхає Клочкова.

Одним словом, Ростошвілі для Яни тепер - егоїст, розпещений хлопчисько, який звик до того, що всі навколо танцюють під його дудку.

"Леван часто телефонує з погрозами, що забере сина"

"І коли постало питання, де ми будемо жити, коли у нас народиться син, Леван, ні з ким не порадившись, вирішив їхати у Грузію. Він не захотів змінювати своє життя заради мене, заради нашої дитини. Мені здається, це не по-чоловічому. Оцінивши його вчинки, я вирішила поставити крапку у наших стосунках", - резюмує Клочкова.

Власне, і ім‘я з прізвищем Яна дала синові "вітчизняні" - щоб комфортніше жилося в Україні:

"По батькові дала йому на честь свого тата - Олександрович. А назвала на честь прабаби Шури Олександром. До речі, це ім'я схвалили Леван і його родичі. Правда, вони називають маля Сандро або пестливо Сандрик".

Водночас, спортсменка каже, що за наявності бажання Леван може приїжджати і спілкуватися з сином. Ніхто цього забороняти не буде.

"Питання в тому, є чи таке бажання у Левана. Адже він сина бачив всього лише один раз у житті. Наступного дня після пологів прийшов до мене в палату з великим букетом квітів", - додає Клочкова.

"Леван може приїжджати і спілкуватися з сином... Питання в тому, є чи таке бажання у Левана"

Причому, як гадає Яна, Ростошвілі тоді зайшов з цікавості - подивитися, як виглядає той, хто у нього народився.

"А наш син - це ксерокопія, відзнята з Левана. Гарний хлопчик вийшов!" - констатує Клочкова.

Водночас про те, як Клочкова збирається забезпечувати свого сина, їй поки що говорити складно: "Складно зараз загадувати. Поки я сиджу в декреті. А потім буду намагатися зробити все від мене залежне, щоб мій син жив у достатку".

"Якщо Леван захоче допомагати дитині, нехай, я не буду заперечувати. А на ні й суду немає. Вибивати з нього аліменти не хочу", - певно, потішила б такою заявою свого грузина Яна.

"Я не вважаю себе покинутою, нещасливою жінкою. Навпаки, я щаслива молода мама і самодостатня жінка, яка багато чого досягла і досягне ще більшого. Все залежить від мене самої - і моє щастя, і щастя моєї дитини", - впевнена вона.

"Я не вважаю себе покинутою, нещасливою жінкою"

Врешті, Клочковій же вдається якось знаходити час і сили на те, щоб долучатись до роботи свого спільного з Денисом Силантьєвим благодійного фонду.

"А завдяки мамі та сестрі, які можуть посидіти з малям під час моєї відсутності, я хочу відновити тренування у басейні. За час вагітності я набрала 25 кілограмів. Зараз уже скинула 15..," - ділиться спортсменка.

А от про другу дитину Клочковій, як вона сама вважає, думати ще зарано: "Хай Сашко спершу підросте. Але варіант народження дочки я не заперечую..."

Фото "Viva! Україна"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів