зірковий факап-стендап

Баляндраси

Литвин ховається під каску з написом "Не сси, прорвемося!"

28 квітня 2011, 20:06

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин, коли важко, ховається під каскою з написом "Не сси, прорвемося!" Про подарунок сина, муки спогадами, і про те, як ночував на заправках та працював сторожем, Литвин розповів на своїй дачі у Конча-Заспі.

Як нагадав Литвин в інтерв'ю "Комсомольській правді в Україні", років 20 тому він з віце-спікером Адамом Мартинюком працювали разом - сторожами.

"Була справа, коли нас "пішли" з ЦК КПУ. Як і багато хто у 1991-му, ми влаштовувалися хто де. Щоб прогодувати сім'ю, я тоді навіть приватним візництвом займався", - почав свою розповідь спікер.

"Бувало, везеш-везеш пасажира, а він тобі всього рубль дасть або взагалі вийде з машини - дверцятами хлоп. Ну що ти зробиш? Потім проблеми з бензином були, ночував на заправках, чекав своєї черги. Стоїш, чекаєш - приїдуть нахабні, з ланцюгами і без будь-якої черги", - ділиться спогадами Литвин.


А вже після історій з візництвом Литвину підвернулася робота сторожем:

"І тоді ж я сторожем влаштувався спершу в одну фірму на Тверській, а потім Адам мене до себе покликав. Каже, йди - удвох краще. У мене собака був - суміш водолаза з дворняжкою, так і працювали. Ми з Адамом вартували у самому центрі Києва, на вулиці Круглоуніверситетській. Цієї будівлі вже немає, зруйнували. Тож нема де табличку розмістити".

Литвин показав журналістам своє "лігво" і коника, "як у дитинстві"

Навіть зараз у парламенті Литвин з Мартинюком згадують про минуле.

"Звісно, згадуємо. А якщо відверто, так іноді хочеться пройтися по тих місцях у Києві, де я жив, працював - зайти у гуртожиток на вулиці Ломоносова, на Просвітництва. Знову ж додому у рідне село поїхати, де хлопчиськом бігав, у футбол грав , в ліс їздив по дрова", - зітхає Литвин.

На відвертості Литвина потягнуло з нагоди його 55-річчя.

"Взагалі-то у мене сьогоднішня дата викликає складні почуття: і тривогу, і хвилювання, і переживання..," - зізнається спікер. За словами Литвина, спокою йому не дають спогади.

"Я людина дуже емоційна. Знаю, що це погано, але почуттів своїх не приховую. Тому для мене сьогоднішній день може бути дуже важким. Я буду посміхатися, сміятися, але душа у мене не спокійна. Вже давно... Як мінімум з десяток років..." - інтригує Литвин, який проходить у справі екс-президента Кучми як свідок

До речі, в день народження Володимир Михайлович ледь не втік за кордон.

"А взагалі-то я планував виїхати на свій день народження у Крим чи за кордон... У Єрусалим дуже хотів. Але після операції на коліні необхідно щодня процедури робити, вправи", - зізнається він.

Литвин з сином Іваном

Як відомо, голові Верховної Ради 7-го квітня провели операцію на правому коліні. Причиною послужила давня спортивна травма.

"Як виявилося, лише 20 відсотків успіху залежать від операції, інші 80 - це відновлення. Постійно треба працювати, щоб м'язи не атрофувалися. Тому я щоранку о 6 годині вже в басейні. Сподіваюся до червня відновитися і разом з командою знову вийти на поле. А поки вони тренуються без мене", - каже Литвин.

За словами спікера, склад команди періодично змінюється, але кістяк постійний: вчені, держслужбовці, підприємці, колишні футболісти київського "Динамо". Віковий діапазон - від 30 до 65 років.

"Тільки політиків у нашій команді немає... У мене найвідповідальніше місце на полі - біля воріт супротивника, стою - караулю", - визнає Литвин.

А поки спікер розслабляється на своїй дачі, по сусідству з Азаровим і Богатирьовою. Тим більше, що овочі саджати на ділянці йому не доводиться:

"Не люблю я цього. План по сільгоспроботах ще у дитинстві виконав. Садівництвом і городництвом дружина займається. Ми їй лише порадами допомагаємо. Ось на ділянці саморобні пристосування для відлякування кротів встановила. Десь побачила подібний механізм".

Дружина Литвина порається на городі, а він віддається пристрасті - дивану і книгам

А у вихідні, за словами Литвина, він з сім'єю збирається за столом на терасі, звідки відкривається вид на річку. Обідають у родинному колі.

"Так, тільки я, як правило, довго не сиджу, йду читати чи думати, лежачи на дивані. Хоча розумію, це не правильно. Але книги і диван - моя пристрасть", - визнає він. До речі, в бібліотеці, у кабінетах і навіть на сходах на дачі Литвина лежать стопки книг.

Розбиратися з усім хатнім добром і "мотлохом" Литвини воліють самотужки.

"Дружина все сама робить. Сказала: не хочу, щоб чужа людина копирсалася у наших речах", - каже Володимир Михайлович. До речі, свою дружину Тетяну спікер ласкаво називає "Мама", а вона його у відповідь - "Михалич".

"У мене дружина ідеальна. Вона мене підтримує у всьому, але якщо я не правий, то прямо скаже про це. Я іноді жартую: мені б твою відвертість і прямоту, у мене б ворогів було набагато більше, а друзів набагато менше", - каже Литвин.

Також у Конча-Заспі у Литвина величезна кількість кімнатних рослин і картини: пейзажі та натюрморти на стінах по всій хаті. Похвалився парламентар і своїм "фамільним гербом".

Литвин дружину Тетяну називає "Мама", а вона його - "Михалич"

"До речі, це мій фамільний герб. Мені його друзі-історики подарували. Ось цей символ означає, що я пов'язаний з наукою, а цей - що не благородних кровей".

До речі, крім гербів друзі та близькі Литвина найчастіше дарують йому алкоголь і книги.

"Що дарують зазвичай чоловікам, знаючи їхні пристрасті: книги і алкоголь. Алкоголь я вже переріс. А книжки збираю. У мене їх тут багато. Тут, звісно, творчий безлад з книгами, але нічого не втрачається. Рано чи пізно я знаходжу все, що мені треба", - пояснює він.

Виділяється на загальному тлі подарунок сина Литвина Івана - каска з написом "Не сси, прорвемося!".

"А цю каску мені Ванька привіз. Я як побачив, кажу: "Ваня, купи мені штук п'ять таких - дарувати буду". Але їх швидко розібрали. Не одному мені сподобалося", - розповідає Литвин.

За словами спікера, він цю каску іноді навіть носить. "Так, надягаю, коли важко", - весело каже Литвин.

Син подарував Литвину каску з написом "Не сси, прорвемося!"

А ще в будинку у Литвина близько сотні жаб: м'які іграшки, фарфорові статуетки, глиняні фігурки - всюди. "Це діти дарують. Вони нас часто балують. Ось подарували мені конячку. У мене схожа в дитинстві була", - згадує спікер.

Фото "Комсомольської правди в Україні"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів