"Заборонений" Юрій Шевчук: Русские - не рабы. Мы просто в оккупации

12 липня 2022, 13:00

Лідер гурту "ДДТ" Юрій Шевчук, концерти якого через відкриту антивоєнну позицію зараз забороняються у росії, вважає, що його "зґвалтовані пропагандою" співвітчизники "перебувають в окупації".

Намагання ж переважної більшості росіян ментально відгородитися від жахіть, які відбуваються "десь там", вичікувати, хто переможе, і жити звичайним життям він уже спостерігав під час війни у Чечні.

Про це 65-річний музикант, на якого в травні склали протокол через слова "Батьківщина - не дупа президента", говорив у інтерв'ю "Скажи Гордеевой".

 
Юрій Шевчук у списку "заборонених" у росії
фото з instagram гурту "ДДТ"

"Якщо така війна почнеться тут, у Пітері, вони будуть іншими. Я просто боюся цієї думки, що лише це може навчити їх любити мир і цінувати його. Думати про інших людей так само, як про себе, і про інших дітей так само, як про себе, і про інші міста думати так само, як про свої", - зізнався він.

Як підкреслив Шевчук, глядачі в усіх залах, де він виступав, "усі до одного" були проти війни.

"Коли нам закрили концерти, це було найжорстокішим ударом. Тому що нас позбавили роботи, важливої роботи, потрібної. Мова уже навіть іде не про гроші, нам заборонил виконувати свій обов'язок перед країною, говорити свої думки, ділитися своїм теплом із людьми, нам просто заборонили виконувати обов'язок", - поділився артист.

Юрій ні на хвилину не пошкодував про те, що не поїхав із росії, хоча припускає, що зрештою його таки можуть "викинути".

 
Музикант боїться, що росіяни лише тоді навчаться цінувати мир, коли війна прийде безпосередньо до них

"Росіяни - не раби. Ми просто в окупації. У нас розстрілюють градами, мінами пропаганди, наджорстокими ріжуть законами, вбивають щодня нашу пам'ять, наш розум, наш дух. Але ми тримаємося, ми стоїмо, і серед нас теж є герої, які ніколи не назвуть себе рабами", - наголосив музикант.

Зі слів Шевчука, він ніколи уявити не міг, що на державних телеканалах "рекламуватимуть війну наче модний шампунь".

"Наші люди зґвалтовані пропагандою. Іншу інформацію багатьом ліньки, не хочеться... "Та пішло воно все, так простіше..." Слабкий завжди хоче притулитися до сильного. Слабкий боїться. А дуже багато людей, які бояться, вони стають злими. Від страху. Причина зла - страх. Це чорна діра, звідки так тхне антихристом, якого всі обожнювали і любили, а потім він влаштував кінець світу. І от я теж думаю про ядерну війну, вона не за горами фактично, 50/50", - сказав він.

Коментувати вчинки своїх колег, які виступають під літерою Z та їздять із концертами на тимчасово окуповані території України, Юрій не став, зазначивши, що ті "обрали цей шлях".

 
Шевчук вважає, що його співвітчизники- насправді не раби

Себе Шевчук називає "анархістом-пацифістом". На його думку, довіряти офіційним опитуванням у авторитарній країні, де буцімто 80% громадян "топлять за війну"- це маячня.

"Відсотків 20 таких яструбів серед населення за війну, відсотків 20 - активно проти. А серединка вичікує, хто переможе. Як зазвичай", - констатував музикант.

Нагадаємо, музикант Борис Гребенщиков назвав війну росії проти України фашизмом. Антивоєнні пісні випустили, зокрема, Земфіра та гурт "Ногу свело!".

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Макаревич про "обдурених" російських солдатів: Усе на совісті цих людей

Російський продюсер Козирєв про скасування їхньої культури: В дупу її, якщо в результаті виходить Буча

"Прошу вбити в собі молодшого брата": Мозгова засудила українців, котрі дякують "Ногу свело!" за пісню

"Жодних сумнівів не було": Фагот пояснив, чому пішов воювати, і чому Гребенщиков - "бородате гівно"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів