Похорон королеви Єлизавети ІІ та коронація Чарльза ІІІ: що і коли відбудеться далі

9 вересня 2022, 10:07

На тлі сумної звістки про смерть 96-річної королеви Єлизавети ІІ багатьом цікаво, коли відбудуться її похорон та коронація наступника, короля Чарльза ІІІ.

І хоча точних дат наразі немає, можна визначити приблизні терміни.

Як пише People, після смерті королеви вступила в дію операція під кодовою назвою "Лондонський міст", яку відрепетирували ще у 2018-му. Це план дій та порядок оголошення сумної новини країні.

Першим, хто дізнався про смерть (окрім родичів і медиків), мав бути особистий секретар королеви Єлизавети, 55-річний сер Едвард Янг, пише The Guardian. Далі Янг мав зв’язатися з прем’єр-міністеркою Елізабет Трасс і назвати кодову фразу "Лондонський міст упав", маючи на увазі смерть королеви.


 
Як відомо, у Чарльза з матір'ю були теплі стосунки
фото getty images

Після оголошення новини у Сполученому Королівстві розпочалася 10-денна жалоба, протягом якої триватиме підготовка до похорону.

Хоча точно невідомо, коли відбудеться поховання королеви, імовірно це станется через 10 днів. Чоловіка Єлизавети, принца Філіпа поховали за 8 днів після його смерті.

Щодо коронації 73-річного короля Чарльза ІІІ, то вона відбудеться навесні, щоби було достатньо часу на траур після смерті королеви.

До слова, коронація самої Єлизавети відбулася майже через півтора року після смерті її батька, короля Георга VI.

Нагадаємо, торік експертка-біографка Анджела Левін поділилася думкою, що Чарльз після коронації візьметься за модернізацію монархії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Лондоні відбувся урочистий парад на честь королеви Єлизавети: як це було. ФОТО

Із нагоди Платинового ювілею: Букінгемський палац оприлюднив новий портрет королеви Єлизавети II

Її Величності 96: королева Єлизавета сфотографувалася з улюбленими кіньми

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів