СПЕЦПРОЄКТ "M-LIFE"

"Маленька конячка" та ода грудям видатних дам: топ стильних келихів, які мають бути в кожному домашньому барі

Спецпроєкт
18 липня 2024
"Мартіні", "маргарити", гарячі коктейлі, різноманітні лікери, не кажучи вже про пиво, коньяк, горілку, віскі, біле vs червоне та ігристі вина — для кожного напою існують специфічні келихи. Утім коли йдеться про домашній бар, де вся ця крихка розкіш погрожує витіснити з хати самих господарів, мабуть, доцільніше обмежитися базовим набором.
ТаблоID разом із мужнім брендом "Козацька Рада" у спецпроєкті M-Life розкаже, які келихи дозволять зробити стильною та ефектною подачу будь-якого хмільного частування.

Хайболл або коллінз

Ці прямі високі келихи дуже схожі між собою але коллінз вужчий, вищий та з більшою місткістю. Використовуються вони для подачі напоїв із льодом та "бульбашковим" інгредієнтом.
Бармени радять використовувати хайболл для коктейлів із двох інгредієнтів плюс лід, на кшталт "джин-тоніка", а коллінз для мультиінгредієнтних, наприклад, тих-таки "коллінзів".
Фішка цих келихів в тім, що, завдяки їхній формі, кубики льоду розташовуються вертикально, стаючи один на один. Завдяки цьому вони менш інтенсивно тануть і, відповідно, вода повільніше розбавляє коктейль.
До речі, хайболли (чи коллінзи) також чудово підійдуть для подачі лимонадів, холодного чаю або соку.

Олд-фешн або рокс

Низька та широка склянка з товстим дном може використовуватися як для коктейлів на зразок, відповідно, "олд-фешну" або "мартіні", так, наприклад, і для подачі віскі з великим кубиком льоду. Олд-фешн є меншим за свого "родича", чия назва є відсилкою до on-the-rocks, що на барному сленгу означає, коли напій наливають на льодові кавалки в склянці
Чим активніше рухається тіло, тим більше тепла продукує.
Власне, спойлер: якщо у вашій оселі обмаль місця для посуду, то мати в барному арсеналі лише набір котрихсь із них та хайболлів вам буде цілком достатньо, щоби подавати як годиться більшість із популярних коктейлів.

Чарки для шотів

Вони зазвичай виготовляються з товстого скла та недарма мають особливо міцне денце ви ж, мабуть, бачили в кіно, як захмелілі гульвіси, вихиливши шот, завзято грюкають чарчиною по шинквасу? Ото ж бо й воно.
Середня ємність чарки для шота 45 мл. Що до форми, то в вужчих та вищих красиво виглядають шаруваті шоти на кшталт "В-52". Також висока чарка традиційно використовується для текіли у Мексиці її з давніх-давен називали caballito ("маленька конячка"). За легендою, поважні землевласники, коли неквапом об’їжджали свої плантації агави, то завбачливо брали з собою не лише воду, а і текілу та вичищений кінчик бичачого рога щоби за бажання хильнути з нього, не спішуючись із конячки.
Лайфхак: чарка для шотів помічна штука для відмірювання інгредієнтів до коктейлів.

Келихи для шампанського (флюте, туліп чи шале)

Елегантний вузький келих-флейта (флюте) є найпоширенішим та найвпізнаванішим для любителів шампанського. Довга ніжка зручно лягає в руку, дозволяючи додатково не гріти напій та не залишати неінстаграмних відбитків на склі.
Тюльпан (туліп) різниться від флейти тим, що розширюється посередині, але звужується догори, власне, нагадуючи квітку, на честь якої зветься. В цьому фішка: наповнювати такий келих потрібно рівнісінько до найширшої його точки адже так ця форма келиха дозволяє максимально втримати аромат напою, даючи змогу максимально насолодитися букетом.
Креманка (шале, кубок) олдскульний та стильний варіант, який навіює асоціації з шикарними вечірками в стилі Гетсбі та вигадливими пірамідами з ігристим.
Подейкують, у різні часи такі келихи створювалися за зліпками грудей Діани де Пуатьє, Марії Антуанетти, маркізи де Помпадур та Жозефіни. Ця славна традиція продовжується й дотепер. Так, у 2008-му році Карл Лагерфельд створив келих у формі грудей Клаудії Шиффер в колаборації з Dom Perignon, а в 2014-му скульпторка Джейн МакАдам Фрейд на замовлення одного з вишуканих лондонських закладів відтворила у склі персо Кейт Мосс.

Коктейльний келих (або келих для "мартіні")

Упізнавана конічна форма цього келиха одразу ж викликає асоціацію з "мартіні". Власне, саме так він часто і зветься, бо "мартіні" — це найпопулярніший напій, що в ньому подається. Коктейльний келих на високій ніжці, який має трохи круглішу форму, з’явився раніше, тоді як офіційний дебют келиха для мартіні — чіткої трикутної форми з іще довшою ніжкою — відбувся в 1925-му році у Парижі, на виставці ар-деко.
Перша або друга версія досконало підійде для будь-якого коктейлю обсягом у 90-180 мл, який подається без льоду: "манхеттен", "дайкірі", "сайдкар" тощо. А ще цим келихом цілком можна замінити келих для "маргарити".
Нині можна зустріти коктейльні келихи різних розмірів — якщо вінтажні зазвичай менші, то серед сучасних опцій є й на 300 і більше мілілітрів. Утім великі келихи, по-перше, займуть більше місця у шафі, і, по-друге, трунки, для яких вони в ідеалі призначаються, не містять льоду, тож логічніше змішувати їх невеличкими порціями, а не допивати вже добряче нагрітими.

Келихи для вина

Широчезне розмаїття келихів для вина, яке сьогодні ви можете побачити в будь-якій крамниці посуду, не може не збивати з пантелику. Головне правило, яким варто керуватися при виборі: для білого вина беремо келих вужчий, для червоного — більш округлий, але який звужується догори.
Цікавий факт — десятиріччя за десятиріччям винні келихи невблаганно "ростуть", деякі сучасні виробники вже виготовляють такі, що здатні вміщувати 650 мл рідини. Безперечно, це напрочуд видовищно в TikTok-відео, але чи практично, враховуючи, що стандартна, згідно етикету, доза вина, це, все ж таки, 150 мл…
Бажано, щоби келих для вина таки був на ніжці, щоби тепло руки не впливало на температуру подачі напою. Але, знов-таки, нині і з цим багато хто вільно експериментує. До речі, в келихах для вина можна подавати й будь-які коктейлі з вином, як-от "сангрія", "калімочо" або "бабине літо".

Харікейн

Цей келих, звісно, не є "базою", але все ж дуже стильною штукенцією за умови, якщо ви маєте вдосталь місця в шафці та бажання здивувати гостей. Свою назву "ураган" він, завдяки подібній формі, дістав від вінтажної лампи, яка зберігає вогник навіть під час урагану. Харікейн підходить як для подачі однойменного коктейлю, так і будь-якого коктейлю з льодом на кшталт "піна-колади".
Фото: Getty Images
Читайте також попередні матеріали спецпроєкту:
Спецпроєкт
03 квітня 2024
Футболки та худі кольору хакі. Тактичні сорочки та флісові кофти. Штани M-Tac та камуфляжні кросівки Saucony.  “Дуже дивно, коли війна, а ти в костюмі” – так у лютому 2023 року в інтерв'ю BBC пояснив свій новий образ Володимир Зеленський.
Зовнішній вигляд президента із завзяттям обговорювали світові ЗМІ та українські експерти. Але не помітили дещо парадоксальне: ззовні миролюбиві західні лідери не гребують речами, запозиченими фешн-індустрією з гардеробу військових. Причому такими, що про їхнє мілітарі-минуле здогадуються не всі.

Авіатори

20 лютого 2023 року в Київ неочікувано завітав президент США Джо Байден. В той історичний день бомбардувати столицю України росіяни не наважились. Єдине, що загрожувало Байдену – сліпуче лютневе сонце, від якого він рятувався за допомогою окулярів-крапель або “авіаторів”.
Історія порятунку очей Байдена від сонця під час неанонсованого візиту в столицю України бере початок в першій половині XX століття з розвитком військової авіації. У 1929 році полковник Джон А. Макріді звернувся до виробника медичного обладнання Bausch&Lomb із запитом: розробити окуляри, які б покращили роботу пілотів.
Президент США носить лише авіатори 
Фото Getty Images
Великі, краплеподібні, світловідбиваючі та сонцезахисні. Злегка опуклі лінзи, тонка оправа, пластикові тримачі для носа – після багатьох вдосконалень Bausch&Lomb представили Ray-Ban Aviator, створивший цивільний підрозділ Ray-Ban. Який зрештою перетворився на бренд та окрему компанію.
Стиль, відвага та потяг до пригод – ось про що кажуть “авіатори”, що їх тепер випускають чимало світових брендів.

Тренч

З приходом весни французький лідер Еммануель Макрон вразив світ несподівано хороброю риторикою щодо Кремля та бойовитими світлинами під час тренування з боксу.
Що саме стало причиною метаморфоз Макрона - достеменно не відомо. Можливо, розігралися гормони під впливом дружини Бріджит Макрон?
Завжди елегантна, 70-річна Бріджит, здавалось б, далека від мілітарної тематики. Але про зворотнє кажуть тренчі, в яких її неодноразово ловили камери.
Перша леді Франції полюбляє тренчі 
Фото AFP via Getty Images
Тренчі або тренчкоти, що заполонили вулиці українських міст завдяки жінкам з пристрастю до кольору беж – втілення практичності та комфорту навіть у польових умовах.
В часи Першої Світової “тренчкотами” (англ. tranch coat – “траншейне пальто”) піхотинці на передовій назвали модернізовані військові плащі. В їх початковий дизайн багато вклався Томас Барберрі – поставщик одягу для Британської армії та праотець люксового бренду Burberry.
Якщо слідом за ковдрою вночі твоя кохана вранці тягне на себе ще й тренчкот, не забувай, для кого насправді був створений цей завжди актуальний одяг.

Бомбер

Якщо і є щось спільне між мешканцями Білого дому, представниками субкультур, спортсменами, мільярдерами та хлопцями з Троєщини, то це точно “бомбер”.
Барак Обама, Джордж Буш-молодший, Ілон Маск, Каньє Вест – всі люблять легкі короткі куртки з манжетами на комірі, рукавах і нижній частині.
Експрезидента США Обаму можна частенько побачити у бомберах 
Фото Getty Images
З появою армійської авіації понад ста років тому кабіни літаків нагадували коляску триколісного мотоцикла “Дніпро”. Тож для пілотів розробили шкіряні “льотні куртки” (англ. flight jacket), які мали зігрівати та не сковувати рухи.
Загартовані у повітряних битвах Першої та Другої світових воєн флайтджекети трансформувались в повсякденні куртки з різними варіаціями фасона. В тому числі бомбери та легендарні шкіряні куртки-косухи.
В минулому столітті бомбери зробили модними скінхеди, скейтери, репери та вуличний спорт. Естафету підхопили мільярдери, президенти.
Сьогодні настала твоя черга.

Кардиган

У 1854 році бригада легкої кавалерії під керівництвом Джеймса Бруденелла, 7-го лорда Кардігана, програла битву поблизу Балаклії. Але гіркоту поразки пом’якшив в’язаний вовняний жилет, який британські офіцери носили під військовим одягом.
Зрештою Кримська війна закінчилась капітуляцією Російської імперії. А Джеймсу Бруденеллу почали приписувати винахід військової кофти – кардигану.
Спершу ця назва стосувалася в’язаних жилетів без рукавів. Потім – кофти з рукавами, на ґудзиках, без коміра та з глибоким вирізом. В одній з таких лідер гурту Nirvana Курт Кобейн зіграв легендарний концерт MTV Unplugged in New York. В 2019 році кардиган Кобейна продали на аукціоні за $334 000.
Легендарний кардиган Курта Кобейна
Фото Getty Images
Сьогодні кардиганами називають кофти в різних модельних варіаціях.

Дезерти

Щоб бути не гірше за принца Вільяма, не обов’язково мати монаршу кров. Достатньо мати в гардеробі дезерти (англ. desert boots – “пустельні черевики”).
Це зручне взуття – зазвичай із замші, на тонкій підошві, із закругленим носом, короткою шнурівкою та висотою по щиколотку – стало атрибутом повсякденного життя завдяки британським солдатам.
Принца Вільяма іноді можна помітити у дезертах  
Фото Instagram
Під час військових кампаній Другої світової в пустелях Лівії, Туніса та Єгипта піхотинці замовляли на ринках Каїра взуття, що на противагу армійським чоботам ідеально підходило для місцевого клімату. Його носили, коли не брали участь у боях.
Після війни цю історію закрепила у масовій свідомості та в моді взуттєва компания C.&J. Сlark. Натан Кларк, піхотинець та один з членів сімейства Кларків, повернувся з фронту, натхнений побаченим.
На ярмарку взуття в Чикаго в 1949 році компанія представили свої Desert Boot Clarks. Після розповіді в журналі Esquire їх популярність пішла вгору.
Ти теж можеш бути на вершині.
©2005 — 2024, Табло ID. У разі використання матеріалів сайту посилання на tabloid.com.ua є обов'язковим. Матеріали позначені PROMOTED, ЗА ПІДТРИМКИ, СПЕЦПРОЄКТ та  ІМІДЖ-ІНФОРМАЦІЯ розміщуються на правах реклами. Зв'язок із редакцією — [email protected]