Українці замахнулися на Оскар завдяки голландцю

22 жовтня 2007, 12:11

У суботу в Києві стартував тридцять сьомий кінофестиваль "Молодість". Його відкривав фільм "Душка" голландського кінорежисера Йоса Стеллінга з українцем Сергієм Маковецьким у головній ролі і ще купою українців на "підтанцьовках".

Фільму пророкують велике майбутнє - він вже здобув нагороду голландського кінофестивалю в Утрехті та був висунутий Нідерландами на Оскар.

"Це незвичайний фільм. Спробуйте подивитися на себе під час перегляду фільму у такий трошки незвичайний спосіб", - порадив режисер перед презентацією картини.


Фільм голландського кінорежисера Йоса Стеллінга "Душка" вже висунули на Оскар і показали у Києві на "Молодості"

І додав: "Там є такий смішний чоловік Боб – у Голландії кажуть, що він грає мене".

Все починається на вузькій сільській дорозі, якою їде старезний автобус, набитий людьми. На задньому сидінні сидить вагітна жінка (Руслана Писанка), яка раптом починає народжувати. Водій зупиняє свою колимагу і приймає пологи з виглядом, неначе йому довелося лише змінити колесо.

Українець Сергій Маковецький став головною Душкою в "Душці"

Дитину, яка з'явилася так невчасно і зненацька, пестить весь автобус і називає його Душка.

Насправді все це лише кадр фільму, який дивиться голландський режисер Боб на якомусь провінційному фестивалів Росії. Там він зустрічає дивакуватого чоловіка, який притягує його своєю дитячою безпосередністю.

Невідомо як через багато років Душка з'явиться з пустою валізою і однією дитячою фотографією в Амстердамі в оселі режисера і повністю зруйнує його життя. Останній мучиться через недописаний сценарій і нерозділену любов до білетерки із сусіднього театру.

Сергій Маковецький дуже задоволений роботою зі Стеллінгом, але зізнається, що поки не бачив жодного кадру з фільму. Тому у суботу для нього показ "Душки" теж став прем’єрним .

"Я хвилююся, бо буду сьогодні з вами перший раз дивитися, а завтра ми поговоримо, хто такий Душка. Що це за персонаж, і яка це смерть? Чи може це не смерть, як казав Стеллінг, а лише визволення?", - сказав актор у холі "України" перед прем’єрою.

А вже зі сцени кінофестивалю він попросив поставитися до фільму легко. "Бо Душка - це людина і ні. Це може мрія, може надія, може мудрість, може любов, а може позбавлення. Душка – це я, це ви, це ми всі ", - додав він.

Крім Маковецького у фільмі зіграла ще одна українка – Руслана Писанка. Їй дісталася епізодична роль матері Душки.

Руслана Писанка народила в автобусі - за сюжетом

"Коли я побачив Руслану, я захотів дати їй більшу роль, але..," - зізнався Стеллінг, заграючи до української гранд-дами.

А ще голландцю було дуже принципово презентувати фільм саме в палаці "Україна". Адже саме тут знімався уривок фільму про російський фестиваль.

До речі, керівника фестивалю зіграв теж українець - Микола Луценко, відомий своїми прогнозами погоди на ICTV.

А Микола Луценко з "Миколиної погоди" теж прописався у кіно

Вже під час перегляду фільму, в залі почулося: "Ой, не можу, це ж "Молодість". Прес-секретар президента Ірина Ванникова просто бралася за живіт, показуючи своїй колезі Ларисі Мудрак на вуса героя Луценка.

Київські журналісти, які бачили фільм, вже раніше були одноголосні в думці, що героя Луценка багато в чому списали з директора "Молодості" Андрія Халпахчі.

Сам Халпахчі на це лише усміхається. "Взагалі-то прототипом мав стати санкт-петербурзький фестиваль, але ви ж знаєте що всі фестивалі і їх директори мають багато спільного. До того ж згадався і наш фестиваль 8-річної давнини", - поділився він думками з TabloIDом.

А от що не викликало ніяких сумнівів, то це місце зйомки. У кінострічці засвітився не лише палац "Україна" з прилеглими вулицями, але й київське Пирогово. Саме там знімалися кадри забитого села, де народився й помер Душка, і дорога, яка становить композиційний стрижень всього фільму.

Фото Дмитра Амідова та фото з сайту roskino.com

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів