Баляндраси 15.08

Вампіра Костю побили під час зйомок в Києві

17 лютого 2006, 11:33

До прем’єри фільму "Оранжлав" – найбільш очікуваної української стрічки цієї осені – залишилося три місяці.

Першими її побачать відвідувачі Канського фестивалю, а українським кіноманам доведеться почекати до літа. Найбільш нетерплячих запрошуємо зазирнути за лаштунки знімального майданчику першого вітчизняного блокбастера.

12-й фільм Олексія Чадова


За попереднім задумом головну роль у фільмі "Оранжлав" мав зіграти американець Ерік фон Деттен, герой численних серіалів.

Але згодом від його кандидатури відмовилися на користь Олексія Чадова – молодого і талановитого російського актора, який змушує дівчат забути всіляких там Бредпіттів, Орландоблумів та інших голлівудських мазунчиків.

До Києва Олексій приїхав у статусі зірки, адже за його плечима робота в таких стрічках, як "Ночной дозор" (вампір Костя) та "9 рота" (рядовий Воробей).

Проте в перший же день зйомок актор довів свою непримхливість та професійність, дубль за дублем бігаючи босоніж під пронизуючим осіннім дощем (як справжнім, так і штучним).

Після переважно "військової" кіно-кар’єри Олексій Чадов вперше спробував себе у ролі ліричного героя. Щоправда, без бійки все одно не обійшлося: в одному з епізодів Олексій мав отримати добрячого прочухана від вдвічі більшого за нього громили.

Під час репетиції цієї сцени на Контрактовій площі на допомогу актору кинувся охоронець – його ледь встигли зупинити. "Про що це говорить? По-перше, у нас гарне сек’юріті. По-друге, у нас гарні актори" – сміявся після цього режисер Алан Бадоєв.

Як стати зіркою
Партнеркою Чадова стала українська фото-модель Ольга Макєєва. На відміну від Олексія, Ольга вперше спробувала себе в кіно (рекламні кліпи до уваги не беремо).

Тендітна дівчина із яскравим рудим волоссям залишила позаду близько чотирьохсот інших претенденток, незважаючи на відсутність кіношного досвіду та навіть кіно-освіти. Щоправда, одного разу вона-таки спробувала поступити до театрального інституту Карпенко-Карого – не взяли.

Тепер Ольга вдячна їм за це, адже, за її словами, навчання лише завадило би її кар’єрі.

Вчитися їй довелося просто під час зйомок, уважно слухаючи Алана Бадоєва. Її старанність було помітно неозброєним оком.

Одного разу режисер помітив, як Ольга під час перерви схопила бутерброд з шинкою, та вирішив пожартувати: "Оля, ти якась неправильна актриса – за сценарієм твоя героїня вегетаріанка, а ти м’ясо їси!" Макєєва відразу відклала бутерброд та більше його не чіпала.

За сценарієм її героїня – Катя – навчається у консерваторії, де опановує мистецтво володіння віолончеллю. А оскільки персонаж це романтичний та мрійливий, з оркестром їй не по дорозі.

В одному з епізодів Катя репетирує з іншими музикантами, вибивається з загального звучання, отримує догану від диригента та гордовито залишає аудиторію.

Такий собі римейк заставки до мультсеріалу "Сімпсони", коли маленька Ліза надто захоплюється власною грою на саксофоні.

Ця сцена знімалася в київській консерваторії (що на Майдані) зі справжнім оркестром та диригентом.

В реальному житті Ольга Макєєва на віолончелі грати не вміє, тому до неї терміново запросили вчительку.

Зрозуміло, що за півгодини вона встигла лише навчити Олю правдоподібно водити смичком та красиво тріпотіти пальчиком на струнах – звук при цьому виходив аж ніяк не академічний.

Диригент терпів це знущання рівно п’ять хвилин, після чого попросив режисера, аби той змусив Олю сидіти мовчки.

"Розумієте, в мене все ж таки музикальний слух, це ж консерваторія…" – благав він. Та Алан Бадоєв залишився непохитним.

Принаймні невдоволення диригента грою головної героїні та обурення, з яким вона залишила репетицію, вийшли невимушеними.

Фото на пам’ять
А от головний герой, якого грає Олексій Чадов, – фотограф-екстремал. Для того, аби увійти в цю роль, актор не просто клацав реквізитним Ніконом, а накупив собі чорно-білої плівки та знімав по-справжньому.

Коли готові світлини принесли на знімальний майданчик, навіть професійні фотографи були у захваті – настільки відмінні портрети вийшли у Олексія.

Цілком природно, що головною мішенню його об’єктива була Ольга.

Треба сказати, що спеціально для акторів, продюсерів та режисерів на знімальному майданчику стояли стільчики з надписом ORANGELOVE на спинках.

Під час зйомки у лікарні Олексій сфотографував свою партнерку, яка сиділа у півоберті на одному з таких стільчиків: при цьому перші дві та останні три літери слова ORANGELOVE були прикриті куртками.

Так у назві фільму знайшлося приховане слово "ангел".

Що стосується іншої частини назви – слова "оранж", то воно майже ніякого відношення не має до помаранчевої революції.

Так, сюжет фільму відбувається під час славнозвісних подій 2004-го року, але на цьому зв’язок з Майданом закінчується.

Оранж – це, перш за все, колір волосся головної героїні, яка до того ж дуже полюбляє апельсини. Це також колір опалого кленового листя, яке завдяки старанням художників-постановників з’являється у фільмі скрізь – і під липами, і навіть у вагоні метро.

"Оранжлав" – історія кохання, а коханню, як правильно зауважив один із перехожих зівак під час зйомок на Контрактовій, "все фіолетово".

фото Юрія Балана

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів