Виявлена найбільш землеподібна планета

27 січня 2006, 13:32

Астрономи виявили планету, яка найбільше нагадує Землю з усіх відкритих раніше. Принаймні нововиявлена планета не належить до газоподібних планет-гігантів типу Юпітера, на яких життя неможливе.

У нинішньому відкритті йдеться про "холодну планету", яка за масою в п'ять з половиною разів більша за Землю.

Втім, така маса все ще є малою: планета є найменшою з усіх її "сестер", що знаходяться поза межами сонячної системи. Саме через "легкість" нової планети, вчені називають її "схожою на Землю".


Але крім схожості розмірів нової планети та Землі (остання лише в 10 разів легша), "ріднить" ці дві планети і ще один факт: дуже ймовірно, що нова планета теж має атмосферу. Щоправда, рік на цій планеті триває 10 земних років.

Орбіта планети дуже велика і сама планета є відносно холодною. А це дає підстави астрономам припускати, що температура на цій планеті має бути екстремально низькою.

Так, дослідники припускають, що поверхня планети не нагрівається більш ніж на – 220 градусів за Цельсієм.

А це, підкреслюють астрономи, практично позбавляє нас надії на те, що на новій планеті може існувати життя.

За минуле десятиліття астрономи на Землі зуміли зафіксувати понад 160 планет, які обертаються навколо своїх "сонць", за межами нашої сонячної системи.

Планета, що одержала кодову назву OGLE-2005-BLG-390Lb, обертається навколо зірки за 20 тисячах світлових років від землян у сузір'ї Стрільця (Sagittarius - The Archer) ближче до центральної частини Чумацького шляху.

Для пошуку схожих на Землю планет астрономи застосували новітню технологію, що одержала назву "Гравітаційного мікрозбільшення". Про це повідомив журнал Nature.

Сенс методу полягає у використанні мережі телескопів, націлених на фіксацію змін у світлі, яке йде від далеких зірок. Якщо зірка перетинає лінію спостереження, гравітаційне поле "перешкоди" поводиться як лінза і підсилює світло.

Так само, коли планета рухається орбітою навколо свого "сонця", планетне гравітаційне поле може накладати свій "розпис" на світло, що фіксується.

Саме таку зміну астрономи змогли спостерігати 11 липня минулого року з використанням телескопів, об'єднаних у проект, відомий під назвою "Експеримент з оптичного гравітаційного збільшення" (Optical Gravitational Lensing Experiment).

За допомогою колег з інших наукових об'єднань дослідникам шляхом реєстрації зміни світла вдалося підтвердити факт проходження досі невідомої планети навколо спостережуваної зірки.

за матеріалами УНІАН, Корресондент та Reuters

фото Reuters

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів