Син Януковича купує цитатники, анонімний депутат – енциклопедію про одяг Тимошенко

21 грудня 2006, 10:00

Ніщо людське не є чужим для депутатів Верховної Ради, і дехто з них навіть читає книжки.

Парламентарі мають одну велику перевагу: не відриваючись від роботи, вони можуть поповнити свою бібліотеку – адже прямо під куполом розташована книжкова лавка.

Ажіотаж навколо бренду "Луї Віттон" докотився і до прилавків Верховної Ради. Тепер тут можна придбати книгу про цей французький будинок моди вартістю... 750 гривень.

Попри височенну ціну, це видання довго не залежується. Як зізнаються продавці, у грудні їм завезли дві книги "Луї Віттон" – і одну вже купив депутат своїй дружині на подарунок.


Полководці, голодомор і "Луї Віттон" – книги на всі депутатські смаки

Воістину, хто не може собі дозволити саквояж із логотипом LV, може купити книжку про нього...

Однак у книжковому кіоску депутатів є й дорожча книга – це фотоальбом про Україну, обкладинка якого виконана з натуральної шкіри. Вартість – 800 гривень.

Книги про Україну та Київ депутати скуповують масово. Так, наприклад, за останні дні було продано понад півсотні екземплярів фотовидання "Битий шлях" (95 гривень).

"Ще добре в парламенті йдуть афоризми, Омар Хойям, Нострадамус... Добре продаються політичні книги – росіяни Кара-Мурза, Хінштейн", – розповідають продавці. "Крім того, дуже добре йдуть книжки про лідерство, бізнес-менеджмент, а також, звичайно, Конституція і тлумачення законів".

Велику потребу відвідувачі парламенту відчувають у тому, щоб дізнатися подробиці життя Тимошенко – так, 100 примірників книги "Юля" (25 гривень) розійшлися за кілька сесійних тижнів.

Історія Тимошенко хвилює депутатів більше, ніж біографія чукотського Роми

Водночас, книжка про найбагатшого росіянина Романа Абрамовича не пішла в українському парламенті – її майже не купують.

"У Верховній Раді не просто працювати з асортиментом книжок. Тут не все можна продавати – наприклад, депутатам не подобається література, яку видає Міжрегіональна академія управління персоналом. Також ми не виставляємо у Верховній Раді в продаж Олеся Бузину", – зазначив у розмові з TabloID Ігор Степурін – директор "Самміт-книга", яке й володіє лавкою в парламенті.

За його словами, політики першого рангу – Тимошенко, Янукович, Мороз – не заходять до них, а відправляють своїх помічників.

"Натомість, часто буває Симоненко, який бере книжки на тему глобалістики, великі політичні книжки, енциклопедії. Син Януковича купує цитатники, політичні легенди", – пригадують продавці.

Раїса Богатирьова запам’яталася тим, що купує книги з багатотомної серії "світова література".

"Кінах нещодавно взяв книгу про гетьманів лівобережної України, Єхануров купив у нас "Піарник" Майкла Вілларда", – також напружують пам'ять власники парламентської книгарні.

Книгу "Піарник" купив Єхануров

За словами Степуріна з "Самміт-книги", вони також заповнювали книжкові полиці для Єханурова та Кінаха у їхніх квартирах: "Ми привозили до них на замовлення літературу, тому, думаю, вдома у них гарні бібліотеки".

Загалом, за один сесійний день в парламентській лавці продають книжок на 1,5 тисячі гривень – це, для порівняння, стільки ж, скільки у книжковому кіоску в "Квадраті" на площі Слави.

З наближенням новорічних свят, за словами продавців, парламентарі стали активніше купувати подарункові видання. Так, один з депутатів явно хоче погуляти на славу – тому придбав "Кулінарну енциклопедію". Іншому сняться лаври легендарних політиків – він взяв "500 великих людей", "Кто есть кто в мире".

Оренда книжкової розкладки в будинку парламенту коштує власникам 2000 гривень на місяць. Ціна може здатися невеликою – але, за словами Степуріна, вони її сплачують незалежно від того, скільки у них торгових днів протягом 30 днів – чи пленарний це тиждень, чи у депутатів зустріч із виборцями, і купувати книжки нікому, чи взагалі почалися канікули...

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів