Яворівський та Бондаренко розповіли про поцілунки

6 липня 2012, 15:00

6-го липня світ відзначає офіційне міжнародне свято – День поцілунків. Його вигадали у Великобританії ще у ХІХ-му столітті.

В Україні День поцілунків не дуже популярний, але ж і День закоханих не одразу прийняли на пострадянському просторі.

Українські політики та селебрітіз поділилися думками з "ТСН" щодо того, чи потрібне нам таке свято та розповіли про свій перший досвід поцілунку.

Цікаво, що ніхто з опитаних не висловився проти запровадження Дня поцілунку в Україні.


Так, наприклад, 61-річний регіонал Ярослав Сухий вважає, що святкових днів має бути більше.

"Чим більше свят у нашій країні, тим легше й веселіше нам житиметься. Пригадайте, як всі глузували, коли тільки започатковувати в нашій країні практику святкування Дня Святого Валентина. І нічого, зараз це свято сприймається, цінується, всі обмінюються вітаннями і валентинками", – вважає депутат.

Сухий зізнався, що вперше поцілував дівчину у 8-му класі. Відтоді ставиться до поцілунків обережніше.

Сухий вперше поцілувався ще у школі

"Це було у восьмому класі під час шкільного вечора, як зараз це називається, "танців-зажиманців". Тоді я вперше поцілував однокласницю, і… вперше отримав ляпаса. Відтоді я ставлюся до поцілунків значно обережніше", – розповів депутат.

Письменник та БЮТівець Володимир Яворівський теж наголошує на необхідності свята поцілунків в Україні.

При цьому депутат згадав, що його юність припала на ті часи, коли людям "намагалися втовкмачити, що єдині свята, які справді слід відзначати і шанувати – 7 листопада і 1 травня". А Різдво і Великдень можна було святкувати тихесенько, щоб ніхто не знав.

"Якщо ми хочемо щось у своєму житті змінити (хоча з нинішньою владою все просто повертається до пріснопам'ятної "совєтщини"), слід повертати свята. Вже повернулося святкування Різдва, Великодня, Дня незалежності тощо. Це добре, але це офіціоз", - каже Яворівський.

"Кожна нація повинна мати свята, які будуть на рівні самісінької душі, наприклад, День закоханих, замість 8 березня – День матері і сестри", – зазначає письменник.

Яворівський виступає за свята душі

За словами Яворівського, явище поцілунку є дуже важливим у житті.

"Таке свято не означає, що українці повинні цілуватися тільки в цей день, а в усі інші – тримати вуста замкнутими на замок, мовчати і цілуватися тільки очима. Поцілунок – це ключ до любові, до наступних стосунків, близькості. Тож нехай собі буде і таке свято у нас", - наголошує БЮТівець.

"Тому я підтримую цю ідею і хочу, щоб було таке свято. Це не має бути офіціоз чи вихідний день, який треба витратити на те, щоб тільки з ранку до вечора цілуватися. Таке свято – ознака душевності, демократичності", – підкреслює Яворівський.

Що ж до першого поцілунку, він у письменник був під час студентства.

"Це була філологиня Ніна Чайка. Це були справжні свідомі поцілунки. Пізніше вона стала моєю дружиною, але дуже важко хворіла і рано померла. Але у мене прекрасна пам'ять про неї і наше спільне життя. Тож перший історичний поцілунок був із нею", – ділиться політик.

Депутата від Партії регіонів Олена Бондаренко вважає День поцілунків чудовим святом.

Свій перший поцілунок Бондаренко називає "великою подією".

"В цьому плані я була досить зрілою людиною. Ця велика подія у мене відбулася у 19 років. Це був мій однокурсник, який довго і трепетно до мене залицявся. І через кілька місяців залицянь, коли він проводжав мене додому, ми поцілувалися з ним на мосту через річку Кальміус, яка ділить Донецьк на правий і лівий берег", –ділиться жінка.

Бондаренко також побажала усім щодня мати потребу когось поцілувати.

"Потрібно цілувати та дарувати своє тепло та позитивні почуття тій людині, яку ти поважаєш, кохаєш. Буду цілувати близьких людей: чоловіка, дітей, батьків. Адже поцілунки бувають різні – поцілунки кохання, поваги, визнання", – зазначила депутатка.

Подружка співачки Наталки Могилевської, розкута письменниця Лада Лузіна вперше поцілувалася у 3-му класі.

"Я завжди була активною і сміливою дівчиною. Пам'ятаю, як у третьому класі закохалася у хлопчика, він про це не знав і взаємністю мені не відповідав. Його звали Альоша", - згадує письменниця.

Врешті решт Лада заманила хлопця за школу та швидко його поцілувала.

"Любові з того не вийшло, зате враження залишилися яскраві", – каже Лузіна.

Лузіна вперше поцілувалася з хлопцем Альошею, а зараз цілує свого чоловіка

А у Всесвітній день поцілунків, Лада, яка завжди прокидається поруч із чоловіком та улюбленою кішкою, поцілунки їм і дарує.

"У День поцілунків свою увагу подарую передусім коханому чоловікові, а також улюбленій киці", – зазначає Лада.

Про свій перший поцілунок розповів і танцюрист Влад Яма.

"Я вперше поцілувався у 12 років. Проводжав свою партнерку по танцям додому і біля під'їзду хотів її поцілувати у щоку, натомість вона мене поцілувала у губи. Була зима, холодно, я дуже розгубився тоді. Не можу сказати, що отримав велике задоволення, а от досвід набув. Пам'ятаю, додому повертався, як мені тоді здавалося, на крилах любові", – розповідає хореограф.

Влад цілуватиме свою дівчину Ліліану

До існування світа поцілунку Влад ставиться позитивно.

"День поцілунків – добре свято, нехай і таке існує. Перш за все поцілую свою кохану дівчину, а також усіх близьких людей. А от цілуватися з прихильницями, незнайомими людьми не люблю. Все-таки поцілунок, доторк – це дуже інтимно, і дозволяти незнайомій людині це робити не вважаю за потрібне", - підсумовує Влад.

Фото з сайту Партії регіонів, "Української правди", з сайту Яворівського, з сайту Лузіної, фото "ТСН"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів