Монро та арт: травесті-діва прокоментувала МастурБар та підтримала КиївПрайд. ВІДЕО
Телеведуча, блогерка та ЛГБТ-активістка Монро виступила у цікавій ролі арт-оглядача.
Вона провела екскурсію новою виставкою в PinchukArtCentre та поділилася власними поглядами на тему відносин між владою та особистістю.
"Сучасне мистецтво, на мій погляд, фантазійне, і кожен сприймає його дуже по-різному. Сучасне мистецтво потрібно усвідомити і пропустити через себе", - вважає травесті діва.
"Виставка має назву "Ain’t Nobody's Business '. Упевнена, багато хто з вас чули пісню шведської співачки Ardis в затертому 1994-му році. Коли я занурилася в текст пісні, то зрозуміла, що вона зачіпає гострі соціальні проблеми. І ця міжнародна виставка говорить про те, як політика і влада втручаються в наше особисте життя.
"Це - робота азербайджанського художника Заміра Сулейманова "Важкі слова". Ви бачите вантажівки, які їдуть по дорозі і перевозять цеглу. Ззаду за допомогою цегли викладені слова 'SEX', 'GOD' і 'ART' (секс, релігія, мистецтво). У сучасному суспільстві ці слова, на жаль, досі викликають неоднозначну і неадекватну реакцію".
"Якщо ми говоримо про секс, то, чомусь, на кухні. Якщо ми говоримо про релігію, то, чомусь, коли на календарі - релігійне свято. Або ж, коли відбуваються якісь важливі історичні моменти в суспільстві, і до цього причетна релігія. Що стосується творчості, то ми досі сприймаємо її як щось конкретне, відчутне, що можна помацати, понюхати, купити ... А насправді творчість - це ваші думки, це ваше сприйняття життя. Творчість - це те, що ви думаєте, то, що ви відчуваєте, то, як ви живете".
"Наступна робота на виставці належить білоруському художнику Сергію Шабохіну. Автор протягом семи років відвідував громадські туалети в Білорусі (в Мінську). Можливо, я зараз для когось відкрию Америку, але до винаходу соціальних мереж, а також сайтів знайомств, додатків для знайомств, більшість геїв знайомилися в чоловічих туалетах, залишаючи послання на кахлі. Мінські прибиральниці стерли кілометри ганчірок, використовували тонни замазок, щоб якось позбавити суспільство цих написів".
"І білоруські геї нічого іншого не знайшли, як писати між швами. І ось, якщо ви буквально затримайтеся на хвилину-дві в цьому просторі, то прочитаєте 80% негативних коментарів, які пишуть на Youtube під моїми відео. Зараз вже менше. Але все починалося ось з цього... До чого я веду: коли приватне виходить в площину суспільного, це стає проблемою двох сторін: і тих людей, яка це пише, і тих людей, які це читають".
"Дуже багато хто критикує соціальні мережі і сайти знайомств за те, що вони крадуть час. Але особисто для мене поява подібних додатків повністю ставить хрест на принизливому спосіб знайомства, який нам показує Сергій Шабохін. Тому цінуйте той час, в якому ви живете!"
"Вишенька на торті виставки - це такий ось будуар, інсталяція, яку створила бразильська художниця Фабіана Фалейрос "МастурБар". Сама художниця презентує "МастурБар" як місце, де створена своя соціальна мережа, в якій люди спілкуються за допомогою жестів, за допомогою мастурбації, обміну енергії. Це все відбувається під музику моєї улюбленої Донни Саммер. При цьому художниця пропонує поміркувати на тему жіночої сексуальності.
"Авторка "МастурБара" проповідує ідею емансипованої жінки, яка живе зі своєю сексуальністю в ладах, якій легко і просто сказати слово "клітор", "вагіна", при цьому вона не почервоніє під шаром тонального крему, який їй порадили нанести б'юті-блогери. Вона вільна у своєму виборі. І вона має повне право на своє особисте життя. І вона не зобов'язана ні перед ким звітувати, чому вона так вчинила, чому так виглядає і чому любить того, кого хоче".
А ще Монро як одна з найвідоміших активісток ЛГБТ в Україні долучилася до ініціативи організаторів КиївПрайду та режисера Юрія Двіжона під назвою "Борітеся – поборете!". Як і ще 14 відомих людей, Монро записала відео, в якому звернулася до підлітків, які почуваються "не такими".
ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:
Фото Дмитра Ларіна для ТаблоID та з сайту PinchukArtCentre