Вишиванка vs косоворотка: дизайнер пояснив фасон скандальної сорочки Зеленського
Другий рік поспіль вишиванка президента Володимира Зеленського викликає обурення у мережі.
І якщо торік більш за все дісталося бренду, сорочки якого вдягли гарант і перша леді, то на цей раз звинувачують самого Зеленського та його стиліста.
Справа в тому, що вишиванка президента дуже схожа на російську косоворотку, яка є предметом російського народного костюму. Про це пишуть у коментарях до фото в Twitter та обговорюють окремо у Facebook.
Але, за словами дизайнера Артема Климчука, він створював сорочку для Зеленського за старовинними зразками оригінальних вишиванок, знайдених в музейних архівах Дніпропетровської області.
Вишита сорочка – наша гордість, наш символ і скарб. Вона – наша сила й ідентичність. Вона – одне з сердець України, яке ніколи не перестане битися. З Днем вишиванки! 🇺🇦 pic.twitter.com/8apKN5Bxzb
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) May 20, 2021
Ексклюзів. В архівах ФСБ знайдено джерело натхнення тов. Зеленського.
Posted by Вахтанг Кипиани on Thursday, May 20, 2021
Вже навіть не дивуюся, що Президент України вітає українців з Днем Вишиванки в російській косоворотці. Совок є совок П.С. Поки ще йде прес-конференція, запитайте у таваріща, шта він празднує
Posted by Volodymyr Omelyan on Thursday, May 20, 2021
З днем вишиванки, пановє! З вікіпедії: Косоворо́тка — російська народна чоловіча сорочка з косим коміром. Має розріз збоку, а не посередині, як у звичайних сорочок
Posted by GONI Мемаси on Thursday, May 20, 2021
Друзі, вітаю з Днем вишиванки! А з цим хлопцем щось не так...
Posted by Алексей Бида on Thursday, May 20, 2021
Баба так бачить
Posted by Баба і кіт on Thursday, May 20, 2021
Як розказав Климчук Vogue.ua, для президента був обраний популярний в східній Європі в XIX столітті крій "косоворотка". Для першої леді він створив вишиванку також за мотивами старовинного зразка, додавши квадратний виріз.
"Під час створення вишиванки для Володимира, за основу ми взяли національний костюм дніпропетровського регіону. Для сходу України бічний розріз на сорочці був досить типовим елементом. Він був дуже популярний в XIX столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз", - зазначив Артем.
"Також ми використовували традиційні орнаменти регіону і характерний виріз на сорочці для жінок квадратної форми. Ми стилізували трохи візерунки, вишили їх хрестиком і ретязем, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях ", - розповів Климчук.
"Пан Володимир одягнений у вишиту сорочку, відшиту майстром за старовинним зразком кінця 19-го століття. Автентична сорочка походить із Дніпропетровськової області й зберігається у приватній колекції. Такий крій із косим воротом став особливо популярним наприкінці 19-го століття не лише в Росії, а й по всій Європі, тож не варто за кроєм оцінювати її походження", - каже дослідниця українського традиційного одягу Марія Квітка.
"До того ж, як в Україні, так і в Росії, Білорусі, Литві тощо до появи цього косого вороту селяни носили лише сорочки із розрізом посередині, що не дає нам права визначати за кроєм приналежність сорочки до якоїсь одної території, мода розвивалась всюди паралельно. Українських сорочок такого типу збереглось дуже багато, сотні, якщо не тисячі", - запевнила Квітка.
Фото з соцмереж