Янукович зводить палац з підземним ходом і копає озеро
Навесні прем‘єр Янукович здійснив акт гостинності: запросив на свою дачу журналістів - на чайок-каву. Цікаво, що та дача, якою бачили її журналісти, наразі зникла з лиця землі.
Натомість у тих же Нових Петрівцях, що за 25 км на північ від Києва, ніби з-під землі виріс цілий палацик.
"Поки будували дачу Яника, він жив у цьому старому будинку. Коли переселився, її знесли під нуль і зробили планіровку. Зараз до неї від спортивного комплексу риють підземний тунель довжиною 200 метрів, висота і ширина приблизно три метри", - розповідає "Газеті по-українськи" один з будівельників нового будинку Віктора Федоровича.
Дістатися до резервації Януковича непросто - огорожа на огорожі, паркан на паркані, плюс всюди охорона |
До речі, пройти до палацу Януковича не так вже й просто – вхід на територію резервації заборонено, на сторожі стоять беркутівці, а робітників перед початком робочого дня "шманають до трусів" охоронці. "Телефони забирають, ніяких фотокамер. Заходиш на резиденцію "стерильним", - пояснює той самий будівельник.
Зовні резиденція огороджена металевою стіною метрів 7 заввишки. А з-за брами видно будівельну техніку, яка свідчить про активне будівництво.
Теперішня дача Януковича, площею у 136 гектарів, як пише "УНІАН", – найбільша й найдорожча в Україні. Земля у цьому місці коштує до 20 тисяч доларів за сотку. Отака от недешева "державна дача" виходить.
Там, де поряд зі старим будинком був тенісний корт, тепер копають ще одне озеро з покрученими берегами.
Над кованими огорожами та балкончиками працювали італійські майстри - в Україні такого не роблять |
Сам будинок прем‘єра живописно розмістився коло копаного озера посеред густої зелені дерев. Оточений двома парканами – кованим з одного боку та суцільним – з іншого палац Януковича оснащений білосніжними колонами та кованими балкончиками.
Кований забор, до слова, було замовлено спеціально італійським майстрам, бо в Україні, виявляється, такого не роблять. А в інтер`єрі помешкання, як розповіли будівельники, багато мармуру, художньої різьби та ліпнини, різьблені меблі.
На подвір’ї за три місяці викопали винний погріб площею чотири на чотири, викладений фемом, схожим на плитку з Майдану. "Яник дуже любить іспанське вино і замовив звідти цілу партію", - пояснює говіркий робітник.
А за будинком росте блакитна ялинка, метрів шість-сім заввишки – Віктор Федоровч любить святкувати Новий рік на природі і з живими деревами.
"За нею (ялинкою) фонтан. Він теж кований, із-за кордону. Діаметром 10 метрів, триярусний, обкладений дорогою плиткою. Від нижньої алеї дорога веде до басейну з підсвіткою. Поряд стільці, тапчан та столик, де відпочиває Яник із друзями. Хто вони — я не знаю. Якось бачили, як туди привозили кількох дівчат. Може, це його невістки, знайомі", - провадить один з будівельників царських хором Януковича.
Улюблена альтанка Януковича |
А неподалік стоїть цегляний будинок садівника, де готують барбекю, шашлики, рибу. А готові страви подають до високої альтанки з колонами.
"Це його (Януковича) улюблене місце. Постійно там сидить. Щось читає, любується водоспадом. У цій бісєдці до стелі підвішена кована люстра в 150 кілограм", - каже робітник дачі Віктора Федоровича.
По територіях Вікnора Федоровича гуляють живі олені |
До речі, з цієї альтанки можна милуватися бронзовим ансамблем сім`ї оленів. Однак олені присутні на території резервації не лише у вигляді скульптур.
Можна зустріти в резервації Януковича і лам |
Виявляється, є тут і живі представники. Окрім того, на території фазенди Віктора Федоровича можна зустріти й симпатичну пухнасту ламу.
Наразі ж добудовують на землях Януковича спортивно-оздоровчий комплекс, де вже є тир, боулінг і тунель, яким можна потрапити в будинок.
Єдине, що не явилося зору пронирливих журналістів - залишки Міжгірського монастиря, які нещодавно зникли для народу, потрапивши за загорожу. Скоріше за все, святі руїни також стали будівельним майданчиком.
Натомість, за словами одного з будівельників Януковича, Віктор Федорович запланував новий храм з виходом на його палац. "Потім з’ясували, що він розпорядився будувати церкву для селян. Вона буде на два входи - центральний і до резиденції. Уже заливають паркан", - розповів робітник.
Однак побачити все це добро і розмах важко. По всій території резервації розкидані охоронні будки, окрім того особливості ландшафту дозволяють будівлям з легкістю утопати у гущині дерев.
За матеріалами "УНІАН" та "Газети по-українськи"
Фото "УНІАН" ,"Газети по-українськи" та Тетяни Чорновіл