Таємниця зеленої голови з кабінету Ющенка

13 лютого 2006, 21:04

Зелена голова – от що кидається в очі, якщо дивитися на кабінет Віктора Ющенка. На перший погляд можна подумати, що це бюст Олександра Довженка. Але якщо сильніше напружили зір, то стає зрозумілим – офіс президента України прикрашає голова президента США.

Щоранку, коли Ющенко заходить на роботу, то стикається з ним очима. Плейбой і найпопулярніший лідер Америки, таємниця вбивства якого досі не розкрита, бронзовим поглядом дивиться на людину з не менш трагічною долею. Так вони і працюють, дві легенди, голова в голову – Віктор Ющенко і Джон Кеннеді.

Сам факт, що президент має в своїх службових апартаментах бюст лідера іншої країни, викликав бурхливу суперечку всередині редакції TabloID.


Одні переконані, що Кеннеді є не просто найулюбленішим президентом США – це символ, і з таким же успіхом Ющенку можна було б дорікати за бюст Сократа.

Інші говорять, що Путін, Ширак чи Блер ніколи б у себе не поставили Кеннеді – в кращому випадку Дзержинського, Наполеона чи адмірала Нельсона. І таке інтимне сусідство Ющенка з американським лідером дасть привід опозиції сильніше рвати горло у звинуваченнях "продали неньку Вашингтону!".

Треті, найбільш цинічні співробітники, порадили Ющенку замість Кеннеді поставити у себе бюст Тимошенко.

Щоб з'ясувати, як ця зелена голова потрапила до президента України, ми запитали його прес-секретаря. Вона розповіла, що свого Кеннеді Ющенко привіз із Америки.

"У квітні минулого року, коли Віктору Андрійовичу вручали нагороду фонду Кеннеді, він відвідав його бібліотеку в Бостоні. І там Віктор Ющенку подарували бюст американського президента", - сказала Ірина Геращенко.

Сам Ющенко у своїй промові тоді сказав, що саме Іван Павло Другий та Джон Кеннеді, виявляється, були прикладом для українців, які брали участь в "помаранчевій революції". Якщо з Папою все зрозуміло, то щодо Кеннеді однозначної думки немає навіть в США: одного боку, він став символом для прогресивних американців, з іншого – почав війну у В’єтнамі.

Бюст Кеннеді може стати не останнім відкриттям інтер’єру на Банковій. Геращенко повідомила, що Ющенко разом з дружиною протягом 2006 року хочуть зробити виставку подарунків, які вони отримують завдяки своєму перебуванні в статусі президента і першої леді.

Загалом подарунки главі держави діляться на два види. Одні з них вважаються приватними, і Ющенко забирає їх собі. До таких відносяться, наприклад, вишиванки від баби Параски, голова Кеннеді від бібліотеки Кеннеді або помаранчева краватка з літерами "Y" від прем’єр-міністра Люксембургу.

При Кучмі під категорію "особистих подарунків", які не треба повертати, також підпадали годинники за десятки тисяч доларів, скіфське золото, акції підприємств і корабель від Олега Дубини. Чи отримала ця практика продовження за часів Ющенка, поки невідомо.

Інший вид подарунків президенту – це ті, які залишаються державі. Їх записують в книгу служби протоколу секретаріату президента та передають на зберігання до спеціального фонду.

"Вони накопичуються у сховищі Державного управління справами. А минулого року частину подарунків передали для експозиції до історичного музею, частину – в бібліотеку імені Вернадського", - пояснила Геращенко.

"Зараз немає традиції, коли главі держави дарують коней або яхти. Сучасний етикет дозволяє недорогі подарунки – наприклад, наш президент може подарувати колезі якісь художні твори українських майстрів, чи вироби наших дизайнерів. Ось, наприклад, нещодавно Віктор Ющенко подарував румунському президенту Трояну Басеску, який збирає мореністькі сюжети, картину з пейзажем Гурзуфа".

Інший приклад – російський журналіст Леонід Парфьонов, наслухавшись розповідей про хобі Ющенка, прийшов записувати інтерв’ю з українським президентом і подарував йому фотографії своєї колекції сундуків.

Буває таке, що Ющенку навіть дарують продукти харчування – набір чаїв або оливкового масла від посольств країн, що спеціалізуються на цих видах провіанту. Але їх подальша доля невідома – хоча здогадатися не складно: якщо не Ющенко, то хтось інший це з'їдає або випиває.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів