Курорт Коломойського, де відпочиває Ющенко
Нарешті в Україну прийшла справжня весняна погода. Проте ця інформація, мабуть, не дуже тішить президента. Чому?
Бо він, як сам неодноразово зізнавався, полюбляє кататись на лижах. Тож весна не залишає йому та багатьом іншим любителям лижного спорту майже жодних шансів провести час на чудових засніжених трасах в Українських Карпатах.
Сніг, гори, сонце, швидкість - що може бути краще? |
Проте, якщо подумати про це прямо зараз, то ще можна встигнути і стати востаннє в цьому сезоні на лижі. В Івано-Франковській області, де знаходяться найвищі в Українських Карпатах гори, ще лежить сніг.
Кожен, хто полюбляє гори, швидкість, сніг та має гроші, знає, що в цей час потрібно їхати або в "Буковель", або на "Драгобрат".
Тож почнемо з "Буковеля", де в лютому на свій день народження побував і президент з родиною. Там Ющенко і випробував свої нові іменні лижі. Цей гірськолижний курорт також полюбляє колишня кандидатка в київські мери Ольга Сумська. Тут бачили і українського виконавця Віктора Павлика.
Родина Ющенка на курорті Коломойського. Всі фото з офіційного сайту Буковеля |
"Буковель" вважають найкращим курортом в Україні, проте і найдорожчим.
За якістю трас цей курорт можна назвати майже європейським: за всіма гірськолижними трасами (а їх там аж 20 кілометрів) доглядають.
Щоб сісти на крісельний підйомник, потрібно зосередитись |
Тут не буде страшно тим, хто робить перші кроки в гірськолижному спорті, оскільки є траси для "чайників".
В той же час, ті, хто полюбляє ризик та швидкість, зможуть знайти тут розвагу і для себе – є дві так звані "чорні" траси, на яких захоплює подих, а вже внизу сповнюєшся гордістю, що пройшов цей схил без падінь.
Якщо ж сил на такі схили немає, можна просто розважитись на величезній кількості спусків різної важкості. За повний день можна кататись так, що майже жодного разу не потрапиш на той самий схил.
Крім того, кажуть, що розробляються проекти нових підйомників та схилів.
Щоб не заблукати, на кожному схилі можна орієнтуватись по схемі |
Повний день катання з ранку до 17:00 коштує 110 гривень. Якщо ж цілого дня забагато, то можна придбати абонемент на півдня, який коштує 70 гривень.
Де поселитися
Буковель вважається елітним курортом, про що можна зробити висновок із цін на проживання в готелі, а також з того, як там поставлена вся інфраструктура. Це єдиний гірськолижний курорт в Україні, де на парковці можна побачити машину марки "Бентлі". "Майбахів" поки не бачили, проте Лексуси та інші дорогі авта – звична картинка на Буковелі.
За добу в однойменному готелі доведеться викласти щонайменше 140 доларів.
Якщо ж дуже хочеться потрапити на засніжені схили, можна знайти більш економний варіант. Практичні і діловиті мешканці сусіднього селища або продали свою землю маленьким підприємцям під готелі, або самі здають кімнати і розбудовуються свої будиночки для гостей.
Такий варіант може обійтись від 60-70 гривень на добу, що вже не так сильно кусається і наближається до звичних цін для українських Карпат.
Ющенку на одному зі схилів можна трохи перепочити і сфотографуватись |
Гори – добре, але їсти хочеться завжди
За вечерю на двох в єдиному ресторані, який знаходиться на території готелю, доведеться розщедритись не менше ніж на 250-300 гривень. Також на горці працює колиба, яка за стилем та цінами дуже нагадує ресторан.
Якщо ж той "Бентлі", що стоїть на парковці, вам не належить, можна сходити в піццерію поряд, де вас нагодують спагеті, салатами десертами, та звичайно, піццею. Не варто чекати, що такий варіант дуже заощадить ваші гроші, проте виходить економніше. Піцца вартує від 25 до 58 гривень.
Вдень на горках можна підкріпитись у фаст-фудах з досить помірними цінами, якщо порівнювати із рестораном та колибою. Проте, 10 гривень за глінтвейн ніде більше в українських Карпатах з вас ніхто не вимагатиме. Найдешевша страва у цих фаст-фудах – це вареники, які коштують 6 гривень.
Як дістатися
До речі, іноземцям в майбутньому може бути легше відвідувати Буковель, бо як раз на трасі з Івано-Франківська розташований аеропорт. В майбутньому при бажанні з нього можна зробити міжнародний.
Звідти, як і з самого Івано-Франківська, можна потрапити на автобусі, маршрутці або на таксі, які йдуть прямо від залізничного вокзалу. Машина коштуватиме близько 150 гривень.
Крім лиж, Ющенку сподобався снігоход |
На ньому можна всадити майже всіх дітей |
Перша леді не ризикнула кроїзхатись і вирішила пройтись поряд |
Зазирнемо у майбутнє
Згідно із даними ради з туризму Карпатського регіону, в 2005 році Івано-Франківську область відвідали близько 5 тисяч іноземців. Це вдвічі більше ніж у 2004 році. В основному люди їдуть з Польщі, Німеччини, Росії, Італії, Молдови, США, Китаю та Канади.
Кажуть, що цей курорт почали будувати підприємці з Івано-Франківська, але потім вони продали свій бізнес одіозному керівнику групи "Приват" Ігорю Коломойському. А той, напевно, мріє перетворити цей курорт на українську Австрію або Швейцарію.