Скрипка лагодить солом'яні стріхи

7 вересня 2006, 11:58

"Все профессии нужны, все профессии важны". Олег Скрипка цей радянський віршик знає добре і тому вирішив додати до своїх навичок ще й вміння лагодити стріхи.

Варто зауважити, що стріха не проста, а з соломи, ще й на хаті самого Тараса Шевченка, повідомляє 5 канал.

Виявляється, старий дах музею протікав, а на нову стріху бракувало грошей, тому традиційну солому замінили на рубероїд.


Фото з сайту гурту "ВВ"

Однак до музею у Каневі приїхали колеги зі столичного центру народознавства "Козак Мамай", щоб безкоштовно повернути Тарасовій хаті автентичний вигляд.

Головним майстром на даху і став Олег Скрипка. Прослухавши курс крівлі соломою у досвідченого майстра, співак уже не тільки сам стелить солом'яний дах, а й навчає кропіткої справи новачків.

Утім, перший досвід, каже Олег, виявився не зовсім удалим: "Ми отут заклали таку невеличку частину і хлопцям довелось розібрати, бо вони сказали що це буде текти. Треба дуже щільно класти".

Солому на Тарасову хату доставили з Чернігівщини. Однак спочатку її доправили до Києва, щоб підготувати матеріал для крівлі, а вже потім зі столиці - до Канева. За словами майстрів, процес крівлі одного будинку включає не менше 12 технологічних операцій із соломою.

"Солома, яка йде на покрівлю хати - вона повинна бути відповідним способом скошена, це повинна бути коса з гребенем, щоб вона не ламалась, потім вона повинна бути вимолочена, потім дійсно професійно пов'язана в кулі, які потім в'яжуться в парки і тільки тоді вона йде на покрівлю", - розказав директор Шевченківського національного заповідника Мар'ян Піняк.

За словами директора столичного центру народознавства "Козак Мамай" Костянтина Олійника, за один день хату не вкрити, але правильно постелений солом'яний дах прослужить з десяток років.

Після тяжкої праці усім робітникам подали заслужену вечерю. Зокрема, на столі з'явилися справжні козацькі куліш та юшка. Дерев'яні ложки та глиняні тарілки організатори дозволили майстрам та гостям лишити собі - на згадку.

TabloID

Також використано фото Анни Андрієвської

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів