Кличко показав свою триповерхову квартиру з куполом

21 травня 2012, 16:04

Боксер-політик Віталій Кличко продемонстрував свою розкішну триповерхову квартиру з куполом, каміном і системою "розумний дім".

Триповерхова квартира Кличка розташована у Києві. у відновленій мансарді, поруч із київською Оперою, пише "Сегодня". Тут боксер живе з дружиною Наталією і трьома дітьми – 12-річним Єгором, 9-річною Лізою та 7-річним Максимом.

"Цей будинок 1901-го року зведення проектував архітектор Андрій Краусс. Він будувався для довгострокової здачі апартаментів як прибутковий будинок. Під час Другої світової в будівлю влучила запальна бомба, мансарда повністю згоріла. Після війни було не до відновлення історичного вигляду будівель. Будівлю накрили пласким дахом, пофарбували у зелений колір - вигляд колись гарного будинку став не найпривабливішим", - розповідає Віталій.

Сам Кличко, за його словами, до 2000-го року жив на Харківському масиві.


"Вся активність столиці зосереджена у центрі, а дорога сюди займала досить багато часу. Почав підшукувати житло у центрі. Один знайомий показав мені стару фотографію цього будинку - я його спершу навіть не впізнав", - каже він.

"Мені сказали, що є історичні ескізи, план. І якщо я візьмуся за повну реставрацію будинку, то мені дозволять надбудувати мансарду. Мені такий варіант сподобався, і я взявся за реконструкцію", - пояснює Кличко.

Кличко живе у будинку, зведеному за проектом архітектора Андрія Краусса

"З горища вивезли дванадцять вантажівок непотребу - чого там тільки не накопичилося більше ніж за півстоліття! І старовинні перукарські крісла, і ліжка, і напіврозвалені шафи. Але скрині з коштовностями, на жаль, не знайшлося", - сміється боксер.

Усередині, як розповідає Кличко, відновили ліпнину, встановили ліфт, якого раніше не було. А згори відновили мансарду.

"Коли я у 2001-му повернувся після чергового поєдинку, і будівельні риштування з фасаду вже були зняті, я не впізнав будівлю - колишнього сіро-зеленого кольору фасаду вже не було. Вона по-справжньому стала виглядати старовинною й історичною. Реконструкція зайняла близько року", - розповідає спортсмен.

За словами Кличка, реконструювати будинок було не дешево, але у будівництві йому "допомогли мої суперники по рингу того періоду - Бірд, Хоффманн, Норріс".

"Гонорари вкладалися у реконструкцію. У будь-якому разі, якщо б я все це робив зараз, сума вийшла б в рази більше", - впевнений він.

Вийшовши з передпокою Кличків, можна опинитися у просторій круглій кімнаті з дуже високою стелею у вигляді купола.

"Фактично тут два поверхи заввишки. Згори по колу зробили галерею з прозорими підлогами, вона ж служить бібліотекою", - каже Віталій.

А коли сімейство Кличків дивиться у вітальні кіно, це чутно навіть у під'їзді.

Коли Клички дивляться у вітальні кіно, це чує весь під'їзд

"А тут у вітальні ми влаштували домашній кінотеатр. А то мої походи у кіно замість перегляду фільму зазвичай закінчуються роздачею автографів. Всією родиною дивимося кіно тут, благо під нами - наш же спальний поверх, тому можна включити звук голосніше. Діти навіть якось експериментували і робили гучність на повну. То я, коли на першому поверсі зайшов у під'їзд, почув - ага, у мене вдома дивляться кіно", - розповідає боксер..

Під величезним телевізором у Кличка стоїть колекція DVD.

"Взагалі, це вже застаріло. Ось Володимир придбав HD-плеєр, в який за $ 4 можна просто з інтернету закачувати все кіноновинки. У мене поки такого немає, але я вже оцінив його переваги…" – запевняє Кличко.

У вітальні Кличка - домашній кінотеатр

Хоча в будинку три спальні, Віталій не пригадує, щоб у нього залишався на ніч брат Володимир: "У нього у Києві своє житло".

Прохід на ту саму галерею під куполом вітальні можна здійснити по скляній підлозі. За словами Віталія Кличка, підлога хоч і скляна, але вони разом з братом Володимиром її на міцність перевіряли. Скло багатошарове, гартоване. У приміщенні йде гучна луна.

По колу на галереї розташовані ніші з книгами. Вікна тут круглі: з одного боку вид з них на Оперний, з іншого - на золоті бані Володимирського собору.

Галерея-бібліотека з підлогою зі скла

А за вітальнею розташований зал, який можна назвати їдальнею. Посередині стоїть стіл з вісьмома стільцями. За ним, за словами Віталія, сиділи багато відомих людей спорту, бізнесу, політики. Тут Кличко частенько приймає гостей. Є у квартирі і камін, але господар каже, що його майже не топлять.

У квартирі Кличка стоять пам'ятні сувеніри. Зокрема медіапремія у формі оленя "Бембі" - для тих, хто справив на німецьку публіку найбільше враження.

"Для німців вона, як "Оскар", крутіше немає. Якось у мене був у гостях один німець. Побачив "Бембі", задивився, запитує, а що вона тут робить. Кажу, це моя. І бачу, як ще більше виріс в його очах. Отримати "Бембі" - мрія будь-якого німця. А ми з Володимиром примудрилися отримати її двічі", - хвалиться Віталій.

Поруч з "Бембі" Кличко поставив подарунок від колишнього мера міста Нью-Йорка, яке в народі називають "Великим Яблуком", Рудольфа Джуліані - скляне яблучко.

Зал-їдальня

Кличко пишається премією "Бембі" та яблуком від екс-мера Нью-Йорка

Далі справа доходить до робочого кабінету Віталія. Він розташований на верхньому поверсі. Туди ведуть дуже круті сходи.

На полицях і стінах в кабінеті - в основному подарунки та сувеніри. Ікона, величезна боксерська рукавичка з автографами учасників Конгресу WBC, дружні шаржі, навіть шпага і пояс чемпіона світу WBC. До речі, пояси Володимира Кличка зберігаються в офісі в Гамбурзі.

Робочий кабінет Кличка

Позаду дивана, стоїть стенд із фотографіями.

"Спершу тут була гола стіна. Потім повісили гобелен, але все одно виглядало порожньо. Вирішили повісити фотографії. Яка була першою? А ось ця - з легендарним клоуном Олегом Поповим. Це кумир мого дитинства! Зараз він живе в Німеччині, де ми з ним і познайомилися ", - розповідає Віталій.

За словами Кличка, Олег Попов - людина в житті позитивна та компанійська, хоч і вживає часом міцне слівце.

"Я не люблю людей, які використовують ненормативну лексику. Але в устах Попова це звучить настільки смішно!.. Після нашого знайомства регулярно вітаю його з днем народження. Він дивується: як ти пам'ятаєш? А як я можу не пам'ятати, якщо день народження моєї мами у той же день!" - каже Віталій.

Замість гобелену одну зі стін прикрашає фотостенд
Кличко з кумиром дитинства - клоуном Олегом Поповим

Кухня у Кличка простора: тут вбудована техніка, стіл, холодильник, електрочайник, а на мікрохвильовці стоять баночки з вітамінами. На запитання, з якою технікою на кухні він дружить, Кличко зі сміхом відповідає: "З холодильником!"

За словами Віталія, навіть коли дружина з дітьми у від'їзді він не обов'язково їсть в ресторанах.

"Чому ж! Вдома. Іноді приходить мама і не може втриматися від того, щоб не приготувати мені сніданок, обід або вечерю", - каже він.

За словами Віталія, він не такий вже хазяйновитий, але для цього в будинку є спеціальна система.

"Не скажу, що майструю, або такий вже хазяйновитий, але за потреби лампочку вкрутити або цвях вбити можу. А ще у квартирі є система" розумний дім ". За її допомогою можна виставити температуру повітря, підлоги, якщо раптом десь прорве трубу, вона автоматично перекриє воду", - пояснює спортсмен.

Наприклад, цими днями у Кличка в квартирі кондиціонери виставлені на +21 °C.

"Це оптимальна температура. А якщо у спекотний сонячний день кондиціонери не включати, то через велику кількість вікон буде ефект теплиці", - уточнює він.

Кличко на кухні дружить з холодильником

А ще Кличко розповів, як змусив сусідських хлопчаків перемивати під'їзд будинку. Каже. Все через камери спостереження у ліфті.

"Я ніколи не думав, що у центрі міста місцеві дітлахи можуть використовувати ліфт, скажімо так, не за призначенням. Ну не бачили вони, що вгорі стоїть камера... Поговорив з ними, а потім з їхніми батьками, після чого хлопцям у якості виправних робіт довелося мити весь під'їзд. Натомість після цього випадку ми стали великими друзями", - запевнив Віталій.

Загалом, за словами Кличка, із сусідами він живе мирно.

"Як під час будь-якого будівництва, були незручності. Будинок в риштуваннях, постійно бігають робітники, галас. Доводилося особисто спілкуватися, переконувати, що це тимчасове явище. Натомість зараз всі мешканці можуть оцінити нові зручності. Та й вартість квартир у будинку тепер зросла", - розповідає Віталій.

"З сусідами стосунки хороші, конфліктів ніколи не було. В основному мої сусіди - це інтелігенція 60-х, 70-х років, люди мистецтва, багато працювали в оперному театрі. З ними завжди приємно спілкуватися", - запевняє він.

А просто навпроти квартири Кличка розташована будівля посольства Німеччини.

"Посольство відкривалося у 2001-му році - на церемонії були присутні президент України Кучма і канцлер Німеччини Шредер. Наш будинок у стилі ренесанс на той час засяяв після реконструкції, і Кучма каже Шредеру: ось, мовляв, символічне у посольства буде сусідство - з Кличком", - розповідає Віталій.

"А Шредер зрозумів переклад так, що нам належить вся будівля. Окинув поглядом будинок з першого по сьомий поверх і відповів: "Мда, непогані гроші у Німеччині можна заробити кулаками". Пізніше ми згадували цю історію зі Шредером і сміялися", - резюмує Кличко.

Фото "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів