СПЕЦПРОЄКТ "M-LIFE"

Драйв змагань та задоволення від суперництва:

чому кіберспорт популярний серед чоловіків

Сльози Усика, перший “Оскар”, армія дронів та інші перемоги України, завдяки яким 33 рік Незалежності увійде в історію 

Спецпроєкт
20 вересня 2024
Кіберспорт уже давно перестав бути просто розвагою підлітків. Перші змагання відбулися в 1972 році між студентами Стенфордського університету, де переможець отримав підписку на журнал Rolling Stone. З розвитком інтернету у 2000-х кіберспорт перетворився на глобальну індустрію: з’явилися окремі ліги, а турніри стали міжнародними.
Кіберспортивна індустрія сьогодні охоплює мільйони глядачів, величезні призові фонди та визнання на міжнародній арені. Великі турніри, такі як ESWC, де в 2003 році розіграли 150 тисяч євро, стали невід'ємною частиною спортивного світу. Зараз кіберспорт є частиною офіційних спортивних змагань, зокрема Літніх азійських ігор 2022 року в Ханчжоу, де він дебютував як дисципліна.
В Україні кіберспорт також набирає популярності. Офіційне визнання у 2020 році дозволило розвивати цю сферу на новому рівні. Перші кроки українських кіберспортсменів починалися з підвалів комп’ютерних клубів, а зараз вони досягають значних успіхів на міжнародній арені. Гра CS залишається однією з найпопулярніших дисциплін, з кількістю годин перегляду понад 354 мільйони.
До прикладу, українська  команда NaVi перемогла у турнірі Esports World Cup 2024 з Counter-Strike 2. Найпопулярнішими кіберспортивними іграми у світі є League of Legends, Dota, Counter-Strike, eFootball, Valorant, Overwatch, Street Fighter, Super Smash Bros., StarCraft.
Тільки до кінця 2024 року планується проведення близько 500 турнірів. Про головні з них ТаблоID спільно з мужнім брендом “Козацька Рада” розкаже у спецпроєкті M-Life.

Насолода від змагання та неважливість фізичних показників

Завдяки швидкому розвитку технологій та доступності інтернету, кіберспорт продовжує набирати популярність серед інвесторів і фанатів.
Нещодавно провідні компанії з індустрії відеоігор провели перше велике дослідження серед українських ґеймерів. Результати показали, що 6 із 10 українських гравців регулярно переглядають кіберспортивні змагання, а кожен десятий навіть бере участь у професійних турнірах. Головні причини захоплення кіберспортом — це емоції та задоволення від суперництва.
Понад 60% українських ґеймерів слідкують за кіберспортивними трансляціями. За словами гемерів, вони переглядають турніри через емоції та адреналін, які вони викликають, а також як форму розваги з цікавим контентом і професійною аналітикою. Глядачі цікавляться майстерністю гравців, щоб переймати нові стратегії для власної гри, відчувають себе частиною глобальної спільноти, а також бачать в кіберспорті можливість для розвитку власної кар'єри.
Згідно з дослідженнями, популярність кіберспорту серед чоловіків стала можливою завдяки поєднанню соціальних, психологічних і культурних факторів. Основними причинами є можливість змагатися, підтримувати соціальні зв'язки та досягати визнання в спільноті. Зокрема, чоловіки приваблюються до кіберспорту через бажання довести свої навички, домінувати в змаганнях і відчути контроль над грою — елементи, які часто є частиною традиційного уявлення про маскулінність.
Також значну роль відіграє те, що кіберспорт надає можливість проявляти свою майстерність у безпечному середовищі, де фізичні показники не мають значення, що дозволяє сфокусуватися лише на інтелектуальних і стратегічних навичках. Дослідження показують, що такі риси, як змагальність і досягнення, є центральними для мотивації чоловіків у кіберспорті​.

Головні кіберспортивні турніри осені 2024:

01
BLAST Premier: Fall Final 2024
[25 - 29 вересня]
Цей турнір стане важливим етапом сезону для команд, які змагаються за місце у World Final. Змагання пройдуть швидше, ніж зазвичай, щоб поступитися місцем грудневому мейджору.
02
Worlds 2024 – Чемпіонат світу з League of Legends
Один із найбільш очікуваних кіберспортивних турнірів, який збирає найкращі команди з усього світу. Цей турнір не лише підводить підсумки сезону, а й визначає найсильніших у світі League of Legends. Відомий своїми видовищними церемоніями відкриття та закриття, Worlds 2024 обіцяє яскраві виступи, що привертають увагу мільйонів глядачів.
03
Intel Extreme Masters Fall 2024
[7-13 листопада]
Один із найвідоміших турнірів, IEM традиційно збирає топові команди з усього світу. Fall 2024 обіцяє високий рівень конкуренції та захоплюючі матчі, що привернуть увагу як досвідчених фанатів, так і новачків.
04
DreamLeague Season 24
[27 жовтня -10 листопада]
DreamLeague — ключова серія турнірів з Dota 2. Цей сезон буде особливо важливим, адже його результати вплинуть на рейтинг команд перед наступними майжорами і The International.
05
BLAST Premier: World Final 2024
[13-17 листопада]
Фінал року для CS. Турнір об'єднає найкращі команди, що пройшли крізь серію регіональних та сезонних змагань. Престиж і значний призовий фонд роблять його кульмінацією сезону.
Читайте також попередні матеріали спецпроєкту:
Спецпроєкт
03 квітня 2024
Футболки та худі кольору хакі. Тактичні сорочки та флісові кофти. Штани M-Tac та камуфляжні кросівки Saucony.  “Дуже дивно, коли війна, а ти в костюмі” – так у лютому 2023 року в інтерв'ю BBC пояснив свій новий образ Володимир Зеленський.
Зовнішній вигляд президента із завзяттям обговорювали світові ЗМІ та українські експерти. Але не помітили дещо парадоксальне: ззовні миролюбиві західні лідери не гребують речами, запозиченими фешн-індустрією з гардеробу військових. Причому такими, що про їхнє мілітарі-минуле здогадуються не всі.

Авіатори

20 лютого 2023 року в Київ неочікувано завітав президент США Джо Байден. В той історичний день бомбардувати столицю України росіяни не наважились. Єдине, що загрожувало Байдену – сліпуче лютневе сонце, від якого він рятувався за допомогою окулярів-крапель або “авіаторів”.
Історія порятунку очей Байдена від сонця під час неанонсованого візиту в столицю України бере початок в першій половині XX століття з розвитком військової авіації. У 1929 році полковник Джон А. Макріді звернувся до виробника медичного обладнання Bausch&Lomb із запитом: розробити окуляри, які б покращили роботу пілотів.
Президент США носить лише авіатори 
Фото Getty Images
Великі, краплеподібні, світловідбиваючі та сонцезахисні. Злегка опуклі лінзи, тонка оправа, пластикові тримачі для носа – після багатьох вдосконалень Bausch&Lomb представили Ray-Ban Aviator, створивший цивільний підрозділ Ray-Ban. Який зрештою перетворився на бренд та окрему компанію.
Стиль, відвага та потяг до пригод – ось про що кажуть “авіатори”, що їх тепер випускають чимало світових брендів.

Тренч

З приходом весни французький лідер Еммануель Макрон вразив світ несподівано хороброю риторикою щодо Кремля та бойовитими світлинами під час тренування з боксу.
Що саме стало причиною метаморфоз Макрона - достеменно не відомо. Можливо, розігралися гормони під впливом дружини Бріджит Макрон?
Завжди елегантна, 70-річна Бріджит, здавалось б, далека від мілітарної тематики. Але про зворотнє кажуть тренчі, в яких її неодноразово ловили камери.
Перша леді Франції полюбляє тренчі 
Фото AFP via Getty Images
Тренчі або тренчкоти, що заполонили вулиці українських міст завдяки жінкам з пристрастю до кольору беж – втілення практичності та комфорту навіть у польових умовах.
В часи Першої Світової “тренчкотами” (англ. tranch coat – “траншейне пальто”) піхотинці на передовій назвали модернізовані військові плащі. В їх початковий дизайн багато вклався Томас Барберрі – поставщик одягу для Британської армії та праотець люксового бренду Burberry.
Якщо слідом за ковдрою вночі твоя кохана вранці тягне на себе ще й тренчкот, не забувай, для кого насправді був створений цей завжди актуальний одяг.

Бомбер

Якщо і є щось спільне між мешканцями Білого дому, представниками субкультур, спортсменами, мільярдерами та хлопцями з Троєщини, то це точно “бомбер”.
Барак Обама, Джордж Буш-молодший, Ілон Маск, Каньє Вест – всі люблять легкі короткі куртки з манжетами на комірі, рукавах і нижній частині.
Експрезидента США Обаму можна частенько побачити у бомберах 
Фото Getty Images
З появою армійської авіації понад ста років тому кабіни літаків нагадували коляску триколісного мотоцикла “Дніпро”. Тож для пілотів розробили шкіряні “льотні куртки” (англ. flight jacket), які мали зігрівати та не сковувати рухи.
Загартовані у повітряних битвах Першої та Другої світових воєн флайтджекети трансформувались в повсякденні куртки з різними варіаціями фасона. В тому числі бомбери та легендарні шкіряні куртки-косухи.
В минулому столітті бомбери зробили модними скінхеди, скейтери, репери та вуличний спорт. Естафету підхопили мільярдери, президенти.
Сьогодні настала твоя черга.

Кардиган

У 1854 році бригада легкої кавалерії під керівництвом Джеймса Бруденелла, 7-го лорда Кардігана, програла битву поблизу Балаклії. Але гіркоту поразки пом’якшив в’язаний вовняний жилет, який британські офіцери носили під військовим одягом.
Зрештою Кримська війна закінчилась капітуляцією Російської імперії. А Джеймсу Бруденеллу почали приписувати винахід військової кофти – кардигану.
Спершу ця назва стосувалася в’язаних жилетів без рукавів. Потім – кофти з рукавами, на ґудзиках, без коміра та з глибоким вирізом. В одній з таких лідер гурту Nirvana Курт Кобейн зіграв легендарний концерт MTV Unplugged in New York. В 2019 році кардиган Кобейна продали на аукціоні за $334 000.
Легендарний кардиган Курта Кобейна
Фото Getty Images
Сьогодні кардиганами називають кофти в різних модельних варіаціях.

Дезерти

Щоб бути не гірше за принца Вільяма, не обов’язково мати монаршу кров. Достатньо мати в гардеробі дезерти (англ. desert boots – “пустельні черевики”).
Це зручне взуття – зазвичай із замші, на тонкій підошві, із закругленим носом, короткою шнурівкою та висотою по щиколотку – стало атрибутом повсякденного життя завдяки британським солдатам.
Принца Вільяма іноді можна помітити у дезертах  
Фото Instagram
Під час військових кампаній Другої світової в пустелях Лівії, Туніса та Єгипта піхотинці замовляли на ринках Каїра взуття, що на противагу армійським чоботам ідеально підходило для місцевого клімату. Його носили, коли не брали участь у боях.
Після війни цю історію закрепила у масовій свідомості та в моді взуттєва компания C.&J. Сlark. Натан Кларк, піхотинець та один з членів сімейства Кларків, повернувся з фронту, натхнений побаченим.
На ярмарку взуття в Чикаго в 1949 році компанія представили свої Desert Boot Clarks. Після розповіді в журналі Esquire їх популярність пішла вгору.
Ти теж можеш бути на вершині.
©2005 — 2024, Табло ID. У разі використання матеріалів сайту посилання на tabloid.com.ua є обов'язковим. Матеріали позначені PROMOTED, ЗА ПІДТРИМКИ, СПЕЦПРОЄКТ та  ІМІДЖ-ІНФОРМАЦІЯ розміщуються на правах реклами. Зв'язок із редакцією — [email protected]