Толкачова, Казарін, "Баба Надя" та Superhumans: "Українська правда" нагородила переможців Премії року
20-грудня у Києві відбулося нагородження Премії року "Української Правди", яка відзначає видатних людей та історії, що змінили нашу країну.
Традиційно редакція обрала переможців у номінаціях: "Журналіст року", "Митець року", "Волонтер року", "Громадянська позиція", "Найкращий соціальний проєкт" та "Герой УП".
Крім того, учасники "Клубу УП" голосували за переможців у номінаціях: "Інноватор року" й "Натхнення року".
Церемонія вручення, що проходила у Будинку звукозапису Українського радіо, відбулася за підтримки партнерів: Dragon Capital, "Метінвест", ПрАТ "Одеський коньячний завод" та бренду "ShustoFF", а також ТОВ "Київський БКК".
Відкривав вечір виступ Академічної хорової капели Українського радіо на чолі з деригенткою Юлією Ткач. У їхньому виконані гості почули "Молитву за Україну" авторства Миколи Лисенка та Олександра Кониського, "Мелодію" Мирослава Скорика та відомий на весь світ "Щедрик" Миколи Леонтовича.
У вступній промові головна редакторка УП Севгіль Мусаєва розповіла історію знайомства із німецькою волонтеркою, яка спершу допомагала українським біженцям із найгарячіших точок, а згодом віддала свою машину на потреби ЗСУ.
"Ми всі розуміємо, що наступний рік буде так само непростим. Але точно буде трохи легше зі світлими людьми та історіями. Тому, коли вас черговий раз захоплюють зневіра та пітьма, а я знаю, що таке часто трапляється, або ви знову відчуєте себе надзвичайно самотніми у цьому світі і вам здається, що надії немає, згадуйте світлих людей. Я зараз згадую цю історію про Анку. Бо світлі люди допомагають встояти у найтемніші часи. І якщо з вами поруч є хоча б одна така людина, одна така історія, ніщо не втрачено", – сказала вона.
Переможцями у номінації "Громадська позиція року" стали очільниця патронатної служби "Азову" Олена Толкачова, а також військовий Олександр Мацієвський, який у березні цього року був підступно розстріляний росіянами за сказані ним "Слава Україні!".
"Журналістом року" було визнано публіциста Павла Казаріна, який після повномасштабного вторгнення долучився до Збройних Сил України, а нині висвітлює війну та бойову роботу різних підрозділів, зокрема, і для УП.
У номінації "Волонтер року" було відзначено Фумінорі Цучіко та харків’янку Наталію Граму.
Після 24-го лютого 75-річний Фумінорі подолав шлях з Японії до України. Будинок на батьківщині він продав, адже не збирається туди повертатись. Разом із Наталією вони щодня безкоштовно годують понад тисячу харків’ян у кафе в Салтівці і стали символом незламності міста.
Письменник Артем Чех став переможцем у номінації "Митець року". Автор із березня 2022-го воює на передовій, а в травні 2023-го вже був під Бахмутом. Напевно, в майбутньому події російсько-української війни знайдуть відголосок в його романах, адже, як вважає сам письменник: "Війна не привід відмовлятися від творчості".
Центр протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії "Superhumans" став переможцем у номінації "Найкращий соціальний проєкт".
Під час нагородження СЕО Центру Ольга Руднєва розповіла зворушливу історію про пацієнта, який після ампутації нижніх кінцівок встав на ноги вже за 3 дні. Мотивацією чоловіка була його майбутня дитина, яку він мріяв потримати, впевнено стоячи на ногах.
"Ми - просто трамплін для крутих людей", - зазначила зі сцени Ольга.
"Інноватором року" обрали одеського підприємця Олександра Яковенка.
Благодійний фонд команди Олександра "Хвиля 91" виробляє FPV-камікадзе, роблячи ставку на технологічність, організовує навчання для пілотів і передає на фронт розвідувальні безпілотники, спецтехніку, автівки та іншу допомогу.
Сам Олександр не був присутній на церемонії нагородження, однак до УП завітала його колега, Тетяна Костіна.
В номінації "Натхнення року" перемогу отримав спецпризначенець ГУР із позивним "Конан".
У серпні цього року Конан випав за борт під час однієї з операцій у Чорному морі. Російський літак атакував човен, в якому він перебував із групою. Відпустивши побратимів, він опинився один, за 130 кілометрів від берега, під носом у ворога. Його врятували лише через 14 годин.
"Проводьте більше часу зі своїми рідними і близькими, бо, як показує практика, це ті люди, які будуть за вас переживати, цінувати саме вашу присутність поруч", - порадив Конан зі сцени.
"Героєм УП" було обрано Тетяну Шевченко, відому як "баба Надя", яка стала авторкою легендарного плакату з автобусної зупинки: "С*ки, н***й з України і нашого села".ʼ
"Напевно, мені як вчительці має бути соромно за те, що я написала. Але чомусь не соромно. Завершиться війна, переможемо і станемо знов чемними людьми...", - зауважила Тетяна.
Нагадаємо, місяць тому УП вперше нагороджувала сотню лідерів України.