На Костенка падали "перепелині яйця", але Ноєв ковчег він побачив
За лідером Української народної партії Юрієм Костенком давно закріпилося "звання" альпініста. Однак на те, що політик ризикне піти на пошуки Ноєва ковчега навряд чи хто сподівався.
Свою відпустку Юрій Костенко традиційно провів у горах. Цього літа депутат попрямував у Туреччину, на Арарат, де за біблійною легендою, після всесвітнього потопу пристав до берега ковчег Ноя.
"Взагалі ж, метою подорожі була підготовка частини нашої команди до сходження у Гімалаї. Хоча, не приховую, нам дійсно хотілося доторкнутися до найдавнішої історії. Адже відповідно до біблійної притчі Ноєв ковчег знаходиться саме на території Туреччини, у районі гори Арарат. Та й знімки із супутника це нібито підтверджують", - зауважив в інтерв‘ю "Фактам" Костенко.
Цього літа Костенка манила легенда про Ноєв ковчег |
"Цього року китайські вчені заявили, що знайшли залишки ковчега на вершині Великого Арарату, хоча попередні експедиції нічого подібного не знайшли", - додав депутат. Як зазначає видання, у тому, що йдеться саме про ковчег Ноя, вчені були впевнені на 99,9%.
Та, на жаль, на вершині Арарату Костенко і Ко нічого не знайшли
"Завадили екстремальні погодні умови: йшов град розміром з перепелине яйце, який залишав синці на руках, і далі витягнутої руки нічого не було видно", - пояснив він.
"Кілька разів ми потрапляли у небезпечні ситуації. Наприклад, під час грози все навколо електризується і тебе може "зачепити" блискавка. А напередодні сходження на саму вершину цілу ніч сипав сніг, і наш штурмовий табір повністю замело", - розповів мандрівник.
Костенка до синців било градом розміром з перепелине яйце |
Вже потім, коли Костенко з компанією спустився з вершини, у місті Догубаязіте (у давні часи - одна зі столиць Вірменії), що коло підніжжя Арарату, місцеві жителі, курди, розповіли, що ковчег знаходиться на іншій стороні Араратської долини, приблизно за 30 кілометрів від міста.
"Хоча Туреччина і мусульманська країна, нам переказували біблійну історію ковчега як стовідсотково доведену істину. Ми поїхали по гірській дорозі у зазначене місце і справді побачили те, що місцеві жителі називають ковчегом", - сказав Костенко.
"На гірському схилі можна розрізнити окам'янілі останки у вигляді човна абсолютно правильної форми. Цікаво, що розміри скам'янілості точно збігаються з біблійним описом Ноєва ковчега: довжина близько 100 метрів, ширина - 50 метрів".
Як запевнив депутат, велика частина ковчега тепер вкрита землею і травою, усередині лежать величезні валуни. Ковчег ніби вріс у землю, але висота його стін коливається від 2 до 10 метрів.
"Якщо врахувати, що біблійні події відбувалися близько 5000 років тому, то за цей час дерево справді могло повністю скам'яніти", - впевнений Костенко.
І хоча віднайдене політиком місце являє собою неабиякий інтерес, уві сні Костенку ковчег не приходив.
"Зі снами у мене натужно: нічого крім політики не сниться. У той же час на цьому місці дійсно переживаєш якісь незвичайні відчуття", - зізнався він.
"Нікому з нас - хоча частина альпіністів не вірить у Бога - навіть у голову не прийшло, що історія про Ноєв ковчег - вигадка місцевих жителів. Усі з великим трепетом дивилися на грандіозну споруду, від якої віяло старовиною", - додав Юрій Іванович.
Правда, на сувеніри Костенко "ковчег" розбирати не став: "Ще з часів занять спелеологією я добре засвоїв урок: з печер нічого виносити не можна. Тому в мене немає такої звички - щось руйнувати, швидше, навпаки".
"Зі снами у мене натужно: нічого крім політики не сниться" |
До речі, частину шляху на Арарат Костенка супроводжувала його друга дружина Ірина Перешило.
"Можна сказати, так. Вона піднялася з нами до другого табору, на висоту 4200 метрів, але на саму вершину - 5139 метрів - не пішла. Взагалі ж, її рекорд - 5000 метрів при сходженні в Гімалаях", - похвалився депутат досягненнями своєї жінки.
Як зазначив Костенко, для альпіністів підйом на Арарат - не надто складний:
"Відразу після приїзду в Догубаязит ми піднялися до базового табору на висоту 3200 метрів, через 2 дні - на 4200 метрів, потім вершина і спуск униз - графік досить напружений. Перепади температур були значними: у долині близько 40 градусів тепла, вище - плюс 5-6, а після 4000 метрів - суцільний сніг і лід".
Угору з депутатом пішла і його дружина Ірина |
Жодних конфліктів із місцевим населенням депутат та його команда не зазнали.
"За 30 років альпіністських сходжень я переконався, що жителі гір у будь-якій крапці землі - надзвичайно привітні люди. В околицях Арарату живуть курди - кочовий народ, що живе на території п'яти держав: Сирії, Афганістану, Ірану, Іраку, Туреччини. Курди допомагали нам у транспортуванні спорядження і продуктів харчування".
І взагалі, за ті 15 років, які Костенко не був у Туреччині, його вразила динаміка розвитку країни:
"Стамбул - мегаполіс, де проживає близько 15 мільйонів осіб. Він приємно відрізняється від багатьох інших мегаполісів охайністю. Наприклад, у Ріо-де-Жанейро або Лімі на окраїнах - царство нетрів, з яких європейцеві дуже важко вибратися без синців".
"У Туреччині, навпаки, на окраїнах красуються фешенебельні 4-6-поверхові будинки для середнього класу. А таких розбитих доріг, як у Києві, ми в Стамбулі не бачили", - підкреслив політик.
Та й сервіс тамтешній депутата потішив - каже, фантастичний. Турист у будь-який час доби знайде місце, де можна перекусити і випити кави. "А в Україні досі шукають рецепти, як, працюючи по-радянськи, жити по-європейськи..," - зітхнув Костенко.
Фото прес-служби Української народної партії