СПЕЦПРОЄКТ "M-LIFE"

Модні тренди осені для чоловіків:

худі з родзинкою, гірський светр та ретро-кросівки

Сльози Усика, перший “Оскар”, армія дронів та інші перемоги України, завдяки яким 33 рік Незалежності увійде в історію 

Спецпроєкт
26 вересня 2024
Чи є склянка напівпорожньою або вона – наполовину повна? Питання, що є мірилом вашого сприйняття дійсності, стає надзвичайно актуальним з приходом осені.
Песиміст або людина, яка схильна до сезонних афективних розладів, тривожно слідкує за прогнозом погоди, очікуючи похолодання. Оптиміст заглядає у гардероб, задоволено потираючи руки.
Осінь – пора можливостей для всіх, хто цінить комфорт та стиль.
ТаблоID спільно з мужнім брендом “Козацька Рада” у спецпроєкті M-Life розповідає про модні чоловічі тренди цього сезону, що зможуть підняти вам настрій.

Кольори осені

Природна палітра осені – найкращий порадник, пишуть модні оглядачі.
Тепло-бордовий, землисто-коричневий, перегорілий помаранчевий, охристо-жовтий, насичений зелений прекрасно доповнять кольори, що оточують вас. Не варто забувати про універсальні тони: темно-синій, сірий, вівсяний.
Візуальним відхиленням від осіннього стилю може стати ваша любов до монохромності – комбінації речей одного кольору. Але ви можете зробити її вашою перевагою, якщо охопите багато відтінків в межах однієї колірної гами.

Оксфордська база

Навіть в неідеальному світі все має рівновагу. В той час, як дерева скидають листя, людина одягається у декілька речей.
Осінь потребує багатошаровості. Це не тільки питання виживання, а й чудова можливість бути стильним та залишатися в доброму гуморі. Головне зберігати баланс текстур, пропорцій та кольорів.
Як зазначають модні оглядачі, цього сезону базою для осіннього луку можуть бути сорочки “Оксфорд”: з щільної, “важкої” тканини та з коміром на ґудзиках.

Светр гірського клану

Якщо раніше светри з візерунком “Арґайл ” були уніформою академіків із затуманеними очима, то тепер – це ознака стилю, пишуть західні медіа.
Арґайл – відомий всім орнамент з ромбів або квадратів, що розташовані у шаховому порядку. В минулому він був фамільним орнаментом гірського клану Кемпбелів з історичної області Арґайл у Шотландії. А потім перекочував на одяг.
Цієї осені традиційний Арґайл виглядає свіжо на светрах без рукавів, на светрах з v-подібним коміром та на кардиганах.

Кардиган із характером

Невмируща класична річ не стає гіршою, коли дизайнери додають до неї декілька нових акцентів.
Одне лише слово “кардиган” пасує осені. Але ще більше їй пасують кардигани, що трохи відрізняються від канонічного вигляду. Якщо ви залишаєтесь вірним традиціям та одночасно прагнете змін, одягніть кардиган не з глибоким v-образним, а із високим круглим вирізом.
Ще одна модна тенденція сезону – кардигани з пухнастого мохеру і з ангори. А також з візерунками та принтом.

Худі з родзинкою

Світшот або худі з капюшоном – зручний та комфортний засіб вберегтись від вітру та температури повітря, що прагне до 0. Але якщо світшот в’язаний, зроблений з достатньо товстої пряжі, крім тепла він додає шарму. Та гарно поєднується з пальто або тренчем.
Ідеальний в’язаний худі з капюшоном – той, що утримує свою форму, і, як зазначає оглядач GQ Джеральд Ортіс, не “виглядає схожим на пельмень без начинки”. Такий факап може статися, якщо ваш світшот зроблений з тонкої шерсті.

Піджак з двома бортами

Двубортні піджаки – те, що не так вже давно здавалося ознакою лише аристократичних кіл або голлівудських зірок середини 20 століття. Але сьогодні вони стають повсякденним осіннім одягом для чоловіка, пасуючи як до сорочок “Оксфорд”, так і до футболок.
Піджаки з двома рядами гудзиків забезпечують індивідуальний підхід до вашого стилю.
Щоби не виглядати академічно, стилісти радять обирати гострі лацкани. Якщо їх підняти наверх та застібнути двубортний піджак на один верхній гудзик, ваш образ буде невимушеним та в хорошому сенсі зухвалим.

Пальто із запасом

Осінь та пальто – майже синоніми. В пошуках самобутності та нових сенсів модники все частіше звертають увагу на пальто-оверсайз.
Довжина та об’єм більші, ніж ті, до яких вас колись привчали батьки, відкривають чимало можливостей. Об’ємне пальто дозволяє одягнути його з товстим худі із капюшоном, а також зі светром, в’язаним великою косичкою.
Таке пальто додає легкості в рухах. Створює образ вільної та дещо розв’язаної людини (звісно, теж у хорошому сенсі). Всі ці переваги оверсайз надає і двубортному пальто, і полупальто, і навіть тренчу з поясом.

Кросівки в стилі ретро

Напередодні цієї осені багато брендів взуття підняли свої архіви, щоб переосмислити власні стилі.
Кросівкам, які давно перестали асоціюватися лише зі спортом, додають вишуканості завдяки поверненню моделей 70-80-х років в сучасній інтерпретації.
Новизни досягають завдяки поєднаню шкіри різного типу та кольору, а також значній кількості замші. Такі кросівки підійдуть до пальта, светра або кардігана з сорочкою “Оксфорд” навіть краще, ніж під спортивний костюм.
Для тих, кому кросівки здаються занадто легковажним взуттям, а ботинки “Челсі” майже “королівськими”, чудово підійдуть “Дербі” – універсальні получеревики з відкритою шнурівкою.

Сумка-тоут

Хоч рюкзаки давно і перекочували з туризму або війська на світові подіуми, стильному осінньому луку краще пасують сумки-тоути.
Слово tote відомо з 17 століття в американській Вірджинії, де воно означало транспортування, носіння чогось важкого. А перша сумка-тоут з’явилась на початку 20 століття. Її особливість – великий об’єм, дві паралельні ручки, які йдуть з боків сумки, та в багатьох випадках відсутність застібки.
За своїм дизайном сумки-тоути майже нічим не відрізняють від тих, з якими зазвичай ходять в супермаркет або на ринок. Але для модного образу потрібні інші: зі шкіри, замші, парусини та твіду.

Важливі дрібниці

До всіх можливостей, які дарує осінь до зовнішнього вигляду, не зайвим буде додати деталей, які ще більше підкреслять вашу індивідуальність.Посеред багатошарового луку не загубляться традиційні краватки. Для того, щоб уникнути нудних ноток, краще обирати краватки із принтом, шовковими вставками-смугами. Якщо ви віддаєте перевагу однотонним краваткам, то важливо, щоб вони мала текстуру – наприклад, вовняну.
Серед аксесуарів в тренді вінтажні, годинники-браслети 70-х-80-х років, які візуально сприймаються більше як браслети.
Читайте також попередні матеріали спецпроєкту:
Спецпроєкт
03 квітня 2024
Футболки та худі кольору хакі. Тактичні сорочки та флісові кофти. Штани M-Tac та камуфляжні кросівки Saucony.  “Дуже дивно, коли війна, а ти в костюмі” – так у лютому 2023 року в інтерв'ю BBC пояснив свій новий образ Володимир Зеленський.
Зовнішній вигляд президента із завзяттям обговорювали світові ЗМІ та українські експерти. Але не помітили дещо парадоксальне: ззовні миролюбиві західні лідери не гребують речами, запозиченими фешн-індустрією з гардеробу військових. Причому такими, що про їхнє мілітарі-минуле здогадуються не всі.

Авіатори

20 лютого 2023 року в Київ неочікувано завітав президент США Джо Байден. В той історичний день бомбардувати столицю України росіяни не наважились. Єдине, що загрожувало Байдену – сліпуче лютневе сонце, від якого він рятувався за допомогою окулярів-крапель або “авіаторів”.
Історія порятунку очей Байдена від сонця під час неанонсованого візиту в столицю України бере початок в першій половині XX століття з розвитком військової авіації. У 1929 році полковник Джон А. Макріді звернувся до виробника медичного обладнання Bausch&Lomb із запитом: розробити окуляри, які б покращили роботу пілотів.
Президент США носить лише авіатори 
Фото Getty Images
Великі, краплеподібні, світловідбиваючі та сонцезахисні. Злегка опуклі лінзи, тонка оправа, пластикові тримачі для носа – після багатьох вдосконалень Bausch&Lomb представили Ray-Ban Aviator, створивший цивільний підрозділ Ray-Ban. Який зрештою перетворився на бренд та окрему компанію.
Стиль, відвага та потяг до пригод – ось про що кажуть “авіатори”, що їх тепер випускають чимало світових брендів.

Тренч

З приходом весни французький лідер Еммануель Макрон вразив світ несподівано хороброю риторикою щодо Кремля та бойовитими світлинами під час тренування з боксу.
Що саме стало причиною метаморфоз Макрона - достеменно не відомо. Можливо, розігралися гормони під впливом дружини Бріджит Макрон?
Завжди елегантна, 70-річна Бріджит, здавалось б, далека від мілітарної тематики. Але про зворотнє кажуть тренчі, в яких її неодноразово ловили камери.
Перша леді Франції полюбляє тренчі 
Фото AFP via Getty Images
Тренчі або тренчкоти, що заполонили вулиці українських міст завдяки жінкам з пристрастю до кольору беж – втілення практичності та комфорту навіть у польових умовах.
В часи Першої Світової “тренчкотами” (англ. tranch coat – “траншейне пальто”) піхотинці на передовій назвали модернізовані військові плащі. В їх початковий дизайн багато вклався Томас Барберрі – поставщик одягу для Британської армії та праотець люксового бренду Burberry.
Якщо слідом за ковдрою вночі твоя кохана вранці тягне на себе ще й тренчкот, не забувай, для кого насправді був створений цей завжди актуальний одяг.

Бомбер

Якщо і є щось спільне між мешканцями Білого дому, представниками субкультур, спортсменами, мільярдерами та хлопцями з Троєщини, то це точно “бомбер”.
Барак Обама, Джордж Буш-молодший, Ілон Маск, Каньє Вест – всі люблять легкі короткі куртки з манжетами на комірі, рукавах і нижній частині.
Експрезидента США Обаму можна частенько побачити у бомберах 
Фото Getty Images
З появою армійської авіації понад ста років тому кабіни літаків нагадували коляску триколісного мотоцикла “Дніпро”. Тож для пілотів розробили шкіряні “льотні куртки” (англ. flight jacket), які мали зігрівати та не сковувати рухи.
Загартовані у повітряних битвах Першої та Другої світових воєн флайтджекети трансформувались в повсякденні куртки з різними варіаціями фасона. В тому числі бомбери та легендарні шкіряні куртки-косухи.
В минулому столітті бомбери зробили модними скінхеди, скейтери, репери та вуличний спорт. Естафету підхопили мільярдери, президенти.
Сьогодні настала твоя черга.

Кардиган

У 1854 році бригада легкої кавалерії під керівництвом Джеймса Бруденелла, 7-го лорда Кардігана, програла битву поблизу Балаклії. Але гіркоту поразки пом’якшив в’язаний вовняний жилет, який британські офіцери носили під військовим одягом.
Зрештою Кримська війна закінчилась капітуляцією Російської імперії. А Джеймсу Бруденеллу почали приписувати винахід військової кофти – кардигану.
Спершу ця назва стосувалася в’язаних жилетів без рукавів. Потім – кофти з рукавами, на ґудзиках, без коміра та з глибоким вирізом. В одній з таких лідер гурту Nirvana Курт Кобейн зіграв легендарний концерт MTV Unplugged in New York. В 2019 році кардиган Кобейна продали на аукціоні за $334 000.
Легендарний кардиган Курта Кобейна
Фото Getty Images
Сьогодні кардиганами називають кофти в різних модельних варіаціях.

Дезерти

Щоб бути не гірше за принца Вільяма, не обов’язково мати монаршу кров. Достатньо мати в гардеробі дезерти (англ. desert boots – “пустельні черевики”).
Це зручне взуття – зазвичай із замші, на тонкій підошві, із закругленим носом, короткою шнурівкою та висотою по щиколотку – стало атрибутом повсякденного життя завдяки британським солдатам.
Принца Вільяма іноді можна помітити у дезертах  
Фото Instagram
Під час військових кампаній Другої світової в пустелях Лівії, Туніса та Єгипта піхотинці замовляли на ринках Каїра взуття, що на противагу армійським чоботам ідеально підходило для місцевого клімату. Його носили, коли не брали участь у боях.
Після війни цю історію закрепила у масовій свідомості та в моді взуттєва компания C.&J. Сlark. Натан Кларк, піхотинець та один з членів сімейства Кларків, повернувся з фронту, натхнений побаченим.
На ярмарку взуття в Чикаго в 1949 році компанія представили свої Desert Boot Clarks. Після розповіді в журналі Esquire їх популярність пішла вгору.
Ти теж можеш бути на вершині.
©2005 — 2024, Табло ID. У разі використання матеріалів сайту посилання на tabloid.com.ua є обов'язковим. Матеріали позначені PROMOTED, ЗА ПІДТРИМКИ, СПЕЦПРОЄКТ та  ІМІДЖ-ІНФОРМАЦІЯ розміщуються на правах реклами. Зв'язок із редакцією — [email protected]